У лікарні прифронтової зони та Західної України привезли кисневе обладнання від Фонду Порошенка (фото, відео)

Волонтери передали кисневі концентратори від Порошенка у лікарні та військовий шпиталь прифронтової зони

 

Кисневі концентратори від Фонду Порошенка отримали три медзаклади на сході України. Відомий серед військових стоматолог, засновник волонтерської радіостанції «Тризуб ФМ» Ігор Ященко та учасник війни проти російської агресії, блогер Гліб Бабіч доставили концентратори українцям, які живуть поблизу лінії розмежування і воїнам, які захищають державу.Першим пунктом призначення став центр первинної медико-санітарної допомоги у місті Селидове на Донеччині. Тут опікуються здоров’ям 38 тисяч мешканців. Нині у громаді 68 пацієнтів із діагнозом «коронавірус». Усі лікуються амбулаторно, тож концентратори вкрай необхідні – розповідає директорка Селидівського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Марченко.

«Для нас дуже важливо, що нам благодійний Фонд Петра Порошенка надав ці апарати. Їх зручно використовувати. До того ж, вони дороговартісні, а населення, на жаль, не має змоги придбати такі медичні апарати», – говорить лікарка.

У Селидівській центральній міській лікарні для хворих на коронавірус облаштовані 50 ліжок. Але їх не вистачає, як і кисню для важких хворих.

Лікарка інфекційного відділення Ірина Перепелиця розповідає: «враховуючи велике перевантаження у відділені, концентраторів нам не вистачає. І сьогодні нам подарували від Фонду Петра Порошенка два концентратори та пульоксиметри для надання допомоги лікарні і хворим на ковід пацієнтам. Ми дуже вдячні за цю допомогу».

«Чому це так важливо саме тут, на Сході? Ці люди, можливо, ніколи не згадають Порошенка чи «Справу громад». Але для них це допомога, яку дала Україна. Це питання місцевого менталітету, і це дуже важливо. Це наші люди, і ми робимо ті кроки, які все більше переконують їх – тут про них турбуються», – говорить лікар-волонтер Ігор Ященко.

Ще два концентратори привезли до Покровська у військовий шпиталь. Зараз тут від ковіду лікуються більше 20 захисників.

Забезпечення медзакладів кисневим обладнанням – наразі у пріоритетах Фонду Порошенка та волонтерів з ГО «Справа громад». «Це перша маленька крапля. 52 концентратори. До Нового року їх буде 100. І все менше людей під час епідемії буде ризикувати на загибель від відсутності кисню», – говорить Гліб Бабіч.

«СьогоднІ вранці нам доповіли, що до апаратів, що ми привезли, вже підключено перших пацієнтів. Нічого важливішого за це не може бути», – повідомив волонтер у Facebook.

Фонд Порошенка спільно з компанією Рошен і волонтерами з перших днів пандемії передали в лікарні понад 157 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю, ремонт і розхідники понад 50 апаратів ШВЛ. Допомогу отримали близько 200 медичних закладів. У регіони України відправили понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій.

Наразі у пріоритеті Фонду Порошенка – кисневе обладнання для хворих на коронавірус.

Джерело


Петро Порошенко

Військовий шпиталь та медичні заклади на Сході – саме туди кисневі концентратори наша команда доставила в першу чергу. Уже зараз вони рятують українців, які живуть поблизу лінії розмежування, і воїнів, які захищають державу.

Мій добрий друг лікар-волонтер, співзасновник Тризуб ФМ / Tryzub FM Igor Yaschenko та військовий і волонтер Гліб Бабіч днями завезли життєво необхідний кисень у центр первинної медико-санітарної допомоги, Селидівську центральну міську лікарню та у військовий шпиталь Покровська на Донеччині. Так само кисень отримали лікарні на Запоріжжі, Рівненщині, Львівщині, Прикарпатті та Буковині.

50 концентраторів – це лише перша партія. До кінця року ще будуть 20 американських кисневих концентраторів. Загальна кількість перевищить сотню. Дякую Фонд Порошенка, ГО Справа Громад, які зробили це можливим, добровольцям і волонтерам — кожному, хто також долучився для закупівлі концентраторів.

Допомагати людям — це надзвичайно важлива справа!


Гліб Бабіч
Гліб Бабіч

Відчуття добре зробленої справи – кращий подарунок на Різдво і Новий рік. Тому, завтра ми зберемо гарний і цікавий звіт про те, що ми з вами разом зробили. І як привезли кисневі концентратори в зону ООС. Але це завтра.
А зараз – вишенька на тортик. Точніше – верхівка на ялинку.

Завдання було складним і стосувалося зовсім іншого. Але не могли ми зовсім не заїхати до військових. Тому я, як трошки Санта, вирішив скористатися “службовим становищем” і заїхати до своїх друзів (хоча, звичайно, друзів у мене багато всюди, і хотілося заїхати до всіх, хто знаходиться в зоні ООС).

Тим більше, що ми тут центральним активом ГО Справа Громад приготували ялинку і все, що для неї потрібно. А одна (не скажу яка) дуже шанована мною людина дуже просила передати військовим смачних цукерок (не скажу якої марки). І сказала нам заїхати до магазину (тої марки, не скажу якої). Мовляв, там дадуть.
Що ми і зробили.

І передали ми все це одному дуже бойовому і крутому підрозділу (не скажу якому).
Тобто ви нізащо не здогадаєтеся, що, кому, і від кого, правда? 🙂
Тому що ми строго дотримуємося всіх обмежень на інформацю в зоні ООС, ось!


У лікарні Львівщини, Прикарпаття та Буковини привезли кисневе обладнання від Порошенка

 

Волонтери доставили кисневі концентратори від Фонду Порошенка в лікарні Львівської області, Прикарпаття та Буковини. Зокрема, кисневий апарат передали в Івано-Франківську обласну клінічну інфекційну лікарню, ще сім таких концентраторів поїдуть у лікарні області.

«Апарати штучної вентиляції – це вже апарати, які потрібні для вкрай важких хворих та реанімаційним відділенням. Але ми бачимо на практиці і на досвіді, що в основному в лікарню попадають пацієнти з середньої формою важкості. Звичайно, якщо є в наявності концентратори у відділенні, то у кожного конкретного пацієнта у разі потреби є можливість подихати, тобто отримати кисневу терапію», – пояснює заступниця генерального директора Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Наталія Дьоміна.

«Якщо не покращиться і не зміниться вектор дії влади, то можемо сміливо називати це геноцидом. Особливо при тому, що виділені кошти спостерігаємо, а наслідки від виділених на ковід коштів – ні. Тому знову доводиться своїми машинами возити, їздити з допомогою», – зазначила громадська активістка, учасниця війни на Донбасі Маруся Звіробій.

До Чернівців і Чернівецької області волонтери «Європейської Солідарності» доставлять чотири кисневих концентратори, їх отримають опорні лікарні, які борються з ковід – 19 і найбільше потребують такої медичної апаратури.

«Коли дивишся на цей невеличкий прилад – розумієш, що він дуже схожий на бронежилет, тому що в 2014 році всім світом збирали гроші не бронежилети і шоломи для наших бійців, і цей бронежилет давав шанс жити. Так і зараз кисневий концентратор дає людині, яка не дай боже, попала на ковідне ліжко шанс дихати і відповідно шанс жити», – сказав волонтер, ветеран війни на Донбасі Олексій Петров.

До Львова Благодійний Фонд Порошенка та активісти «Європейської Солідарності» доставили вісім кисневих концентраторів, звідси їх доправлять до лікарень Перемишля, Жидачева та Старого Самбора.

«Ще навесні ми мали локдаун, ми мали карантин, але чомусь держава не підготувалася до цієї ситуації. Оскільки процес закупівлі і забезпечення лікарень триває дуже довго, незважаючи на надзвичайну ситуацію, то мусимо підключатися», – зауважила керівник Львівського осередку «Справи громад» Уляна Дідич.

«Дякую, що Фонд Петра Порошенка і «Справа громад» відгукуються на нашу ініціативу. Сьогодні потрібна також така допомога і лікарням районного напрямку, тому що є сьогодні багато лікарень ковідних, які обслуговують мешканців районних територій і шість таких концентраторів поїдуть у райони, віддалені від міста Львів», – наголосила Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Загалом у лікарні Фонд Порошенка з волонтерами днями відправили 50 кисневих концентраторів. Зокрема, одну партію передали у лікарні та військовий шпиталь у прифронтовій зоні на Донеччині. Ще 20 концентраторів кисню очікують отримати і передати в медзаклади у найближчий час.

Від початку пандемії коронавірусу Фонд Порошенка, компанія Рошен і волонтери передали медзакладам понад 157 тисяч захисних костюмів, 10 тисяч антивірусних окулярів, понад 50 тисяч високоякісних швейцарських ІФА-тестів Roche, профінансували закупівлю та ремонт понад 50 апаратів ШВЛ. Допомогу отримали близько 200 лікарень. Понад 50 тисяч продуктових наборів отримали люди із вразливих категорій.

Зараз Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» опікуються закупівлею кисневого обладнання для хворих на ковід-19.

Джерело

 

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії