Європарламент закликає вважати Путіна нелегітимним президентом

Європарламент ухвалив резолюцію, у якій засуджує проведення “перевиборів” Владіміра Путіна і закликає не вважати їх легітимними. Про це повідомляє Прямий с посиланням на пресслужбу Європарламенту.

У резолюції, прийнятій великою більшістю голосів, європейські парламентарі назвали “фарсом” вибори і закликали країни-члени ЄС та міжнародну спільноту не визнавати їх результати. Вони зауважили, що вибори були проведені на окупованих територіях України та не були ні вільними, ні чесними на території Росії.

Парламентарі підкреслили, що основною метою цієї імітації волевиявлення було легітимізувати подальшу владу Путіна, внутрішні репресії та війну проти України.

У резолюції виражено сум за те, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відступив від загальної лінії ЄС і привітав Путіна з “перемогою”.

Євродепутати закликали країни ЄС обмежити відносини з Росією лише питаннями, які стосуються регіональної безпеки, гуманітарних цілей та захисту прав людини, такими як обмін ув’язненими, звільнення політв’язнів і повернення українських дітей, вивезених до Росії.

Члени Європарламенту також закликали ЄС та країни-члени активно підтримувати незалежні організації громадянського суспільства, незалежні медіа, правозахисників та російську демократичну опозицію.

У Парламентській асамблеї Ради Європи також не визнають легітимність російського “президента” Володимира Путіна.

Нагадаємо, як заявив президент України Володимир Зеленський, вибори у Росії не мають жодної легітимності.

Раніше президент Європейської ради Шарль Мішель глузливо привітав кремлівського диктатора Володимира Путіна з перемогою на президентських виборах у РФ.  Тим часом видання Bild пише, що ЄС та НАТО ставлять під сумнів легітимність президентських виборів, які відбуваються у Росії. Так прессекретар голови євродипломатії Жозеп Боррель напередодні заявив, що у сучасній Росії важко уявити вільне, справедливе та демократичне голосування.

При цьому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловився ще більш чітко: “Вибори в Росії не будуть вільними та справедливими”. Він також наголосив, що будь-які спроби Росії організувати будь-яку частину виборів в окупованих регіонах України є абсолютно незаконними і порушують міжнародне право.

Джерело

Автор