Президент відвідав практичні заняття по нарощуванню спроможностей ракетних військ і артилерії ЗСУ (фото)

Українська артилерія відповідає вимогам і принципам роботи, які домінують серед наших країн-партнерів, членів НАТО. Ключова характеристика – це точність. І ми впевнено просуваємося цим шляхом.

Про це сказав Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час відвідування практичних занять з питань нарощування спроможностей ракетних військ і артилерії Збройних Сил України в одній із військових частин на Київщині.

«Півтора роки тому на цьому полігоні під час практичного показу ми обговорювали проблеми розвитку вітчизняної артилерії та ракетних військ. На сьогодні майже повністю відновлено парк засобів радіотехнічної розвідки. Зокрема, звукометричний комплекс АЗК-7, комплекс артилерійської розвідки СНАР-10. На завершальному етапі знаходяться роботи з розроблення сучасного комплексу артилерійської розвідки «Радіо-Теодоліт» та модернізованого АЗК-5», – сказав Петро Порошенко.

За словами Верховного Головнокомандувача, вже близько 70% органів управління ракетних військ і артилерії використовують сучасні вітчизняні автоматизовані апаратно-програмні системи управління типу «АРТОС», «Кропива», «СУВА». «Застосування цих високотехнологічних систем дозволяє налагодити якісний процес майже автоматизованого прийняття рішення на застосування сил та засобів, напрацьовувати дані для стрільби і швидко передавати їх аж до окремої гармати», – додав він.

В результаті поєднання засобів контрбатарейної боротьби, які в рамках військової допомоги ми отримали від Сполучених Штатів, і на сьогоднішній день, я можу сказати, що використовуємо їх краще за американських військових, уже модернізуємо американські засоби.

Він зауважив, що українські артилеристи вже мають і програмне забезпечення, розроблене українськими фахівцями. «Ми отримали також унікальний антиміноментний комплекс. Завдяки йому скорочено час на знищення засобів ураження противника. Цей час, від моменту фіксації і до знищення, складає лише декілька хвилин. Згадані комплекси добре зарекомендували себе на лінії зіткнення», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також підкреслив, що під час відвідування Нью-Йорку мав можливість подякувати за це керівництву США, в тому числі подякувати від українських воїнів. «І домовитись про те, що ця допомога буде розширена: будуть надаватись більш сучасні, більш потужні комплекси радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби і не лише зі США», – повідомив Петро Порошенко.

Він наголосив, що це важливо тому, що артилерія і ракетні війська відіграють унікальну, вкрай важливу роль у забезпеченні нашої перемоги. І по чисельності, на сьогоднішній день, кожен 5-й військовослужбовець у ЗСУ є воїн артилерист-ракетник.

Президент зазначив, що військові говорять, що вжиті заходи роблять нашу артилерію «зрячою». І цим сьогодні українська артилерія відрізняється від того, що ми бачили у 2014 році. Комп’ютери, засоби контрбатарейної боротьби, радари, звукові комплекси – і це надзвичайно важливо.

«Вони допомагають бачити далеко, куди не зазирнеш з біноклем чи дальноміром: за ліс, за пагорб, за терикон. Відтак артилерія навчилась бити точно в ціль, не марнуючи снарядів і часу», – відзначив він.

Також поступово знаходить вирішення і інше дуже важливе для артилеристів питання – ведення артилерійської розвідки за допомогою активного використання безпілотних літальних апаратів. В 2014 році ми могли про це лише мріяти, а сьогодні поставлено завдання, щоб кожна артилерійська батарея була оснащена системою БПЛА і програмно-апаратним зв’язком для того, щоб час від знайдення цілі до визначення і передачі її координат вимірювався секундами.

«Такий підхід забезпечує нам відхід від застарілих радянських принципів «щільності» та «інтенсивності» вогню артилерії, які продовжує активно застосовувати зараз російський агресор. Натомість вважаю, що вже зараз ми повинні перейти до принципу, який домінує серед наших країн-партнерів, членів Північноатлантичного альянсу – НАТО. Це ключова характеристика – точність», – наголосив Петро Порошенко.

За його словами, сьогодні українська артилерія повністю відповідає цим вимогам. «Ми впевнено просуваємося цим шляхом. Загалом лише за поточний рік Збройні Сили України отримали понад 600 одиниць зразків ракетно-артилерійського озброєння, близько 250 одиниць приладів нічного бачення та інших сучасних зразків озброєння», – повідомив він.

Президент також зазначив, що за цей же період було прийнято на озброєння або допущено до експлуатації: переносний ракетний комплекс «Корсар», безпілотно-авіаційні комплекси «Фурія», «Fly Eye». В рамках матеріально-технічної допомоги від наших іноземних партнерів ми додатково отримали більш як 100 одиниць приладів нічного бачення, захищених ноутбуків тощо.

Водночас, Глава держави додав, що, на жаль, проблем ще вистачає. «Це стосується питань відновлення та модернізації озброєння, забезпечення боєприпасами, вдосконалення навчальних центрів підготовки фахівців-артилеристів та приведення процесу їх підготовки у відповідність до реальних потреб військ та стандартів НАТО».

Верховний Головнокомандувач, віддав наказ керівництву Міністерства оборони України, Збройних Сил України і надалі нарощувати інтенсивність і якість підготовки артилеристів і ракетників.

Джерело

 

Президент нагородив військових-артилеристів

У День ракетних військ і артилерії ЗСУ Президент Петро Порошенко нагородив військовослужбовців. Державні нагороди Верховний Головнокомандувач ЗСУ вручив під час відвідування практичного заняття з питань нарощування бойових спроможностей ракетних військ і артилерії в одній із військових частин ЗСУ на Київщині.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку п’ятеро бійців відзначені орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, шестеро – орденом «За мужність» ІІІ ступеня, один боєць отримав з рук Глави держави орден Данила Галицького, шестеро військовослужбовців відзначені медаллю «За військову службу Україні» і ще двоє – медаллю «Захиснику Вітчизни».

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено старшого лейтенанта, командира гаубичної самохідно-артилерійської батареї Дмитра Лопаєва. З травня 2014 року по теперішній час Дмитро Лопаєв бере безпосередню участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської області.

Під час визволення міста Лисичанськ Луганської обл. 22 липня 2014 року старший лейтенант був коректувальником артилерійського вогню, тим самим зберіг не одне життя військовослужбовців. Він своєчасно помітив та передав координати незаконного збройного формування, яке з технікою відходило з нафтопереробного заводу, внаслідок чого підрозділом дивізіону ціль була знищена.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено молодшого лейтенанта, командира міномета мінометного взводу мінометної батареї 17 окремого мотопіхотного батальйону 57 окремої мотопіхотної бригади оперативного командування «Південь» Артема Кравченка.

З 17 березня 2015 року по 31 березня 2016 року він брав безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції. У липні 2015 року брав участь в обороні опорного пункту поблизу населеного пункту Кірово поблизу міста Горлівка Донецької області. В результаті бою влучним пострілом молодшого лейтенанта з РПГ-7 було знищено БРДМ противника та трьох сепаратистів. 1 серпня 2015 року під час мінометно-кулеметного обстрілу Артем Кравченко виніс з поля бою військовослужбовця та надав йому першу медичну допомогу, чим врятував йому життя. Зокрема, у лютому 2016 року під час мінометного обстрілу та наступу диверсійної групи незаконного збройного формування в кількості до 15 осіб на опорний пункт «Клапан-1» в населеному пункті Зайцеве, виявив позицію обстрілу ворожого розрахунку крупнокаліберного кулемету та вийшовши вперед на відстань приблизно до 300 метрів пострілом з РПГ-22 знищив вогневу точку противника та пошкодив ворожий кулемет, чим фактично змінив перебіг подій бою, зберіг життя військовослужбовців і своїми активними діями змусив противника відступити. В ході бою знищив одного бойовика незаконних збройних формувань.

В складі розвідувальної групи виявляв скупчення ворожих сил та техніки, а також при відступі диверсійної розвідувальної групи незаконних збройних формувань очолював переслідування та передавав координати, що дозволяло нанести ураження противнику вогневими засобами підрозділів.

Орденом Данила Галицького нагороджено підполковника, командира дивізіону артилерійської розвідки 55 окремої артилерійської бригади оперативного командування «Схід» Сергія Галича. З серпня 2014 року підполковник бере участь в проведенні антитерористичної операції на Сході нашої країни.

2 липня 2015 року в районі населеного пункту Оленівка, після виявлення групою аеророзвідки, під керівництвом майора Галича, були знищені вогнем нашої артилерії ротний опорний пункт та мінометна батарея противника. В грудні 2016 року розрахунком ANTPQ 36 на Світлодарській дузі виявлено та в подальшому знищено 11 мінометних позицій та 1 артилерійська батарея, які вели обстріл нашого переднього краю.

З січня 2017 року по теперішній час підрозділи звукової та радіолокаційної розвідки дивізіону артилерійської розвідки, якими командує підполковник Галич, активно ведуть розвідку цілей в районі аеропорту міста Донецьк, в населених пунктах Піски, Водяне, Тоненьке.

Медаллю «За військову службу Україні» нагороджено капітана, командира реактивної артилерійської батареї реактивного артилерійського дивізіону 107 реактивного артилерійського полку Сухопутних військ Збройних Сил України Дмитра Трегуба.

Капітан Трегуб проходить військову службу за контрактом осіб офіцерського складу. В період з червня по вересень 2014 року капітан Трегуб на посаді начальника обслуги реактивної артилерійської батареї успішно виконав бойові завдання по вогневому ураженню противника в ході проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей. В подальшому офіцер був призначений на посаду командира реактивної артилерійської батареї та очолював зведену реактивну артилерійську батарею в період з січня по липень 2015 року та з січня по березень 2016 року. Підрозділи, в яких проходив військову службу капітан Трегуб здійснювали вогневу підтримку підрозділів Збройних Сил України, які виконували бойове завдання по відбиттю атак озброєних угрупувань противника, зокрема під населеними пунктами Довгеньке, Краматорськ, Артемівськ, Дебальцеве та інші. Завдяки умілим та рішучим діям капітана особовий склад, ризикуючи власним життям, забезпечував успішне відбиття нападів озброєних угрупувань противника, чим зберіг сотні людських життів.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджено майора, начальника відділення бойової підготовки 40 окремої артилерійської бригади оперативного командування «Південь» Ігоря Мєшкова. З 5 жовтня 2015 року майор бере участь у проведенні антитерористичної операції на Сході країни.

Під командуванням майора Мєшкова було успішно виконано низку бойових задач. Зокрема, 16 травня 2017 року знищено польовий вузол зв’язку, в тому числі станцію радіоелектронної боротьби противника, в районі околиць населеного пункту Тельманове Донецької області. 27 травня 2017 року зруйновано обладнані позиції взводного опорного пункту терористичних угруповань в районі околиці населеного пункту Стила Донецької області. 14 липня 2017 року зруйновано базу незаконних збройних формувань та знищено техніку та озброєння мінометної батареї і особовий склад в кількості 6 чоловік. 16 липня 2017 року уражено самохідну артилерійську батарею проросійських банд формувань в районі Саханських вітряків. 20 липня 2017 року вражено та знищено озброєння та особовий склад артилерійської і мінометної батареї в околицях міста Донецьк.

Джерело

 

Вітання Президента воїнам та ветеранам ракетних військ і артилерії
з нагоди професійного свята

Шановні воїни-артилеристи!

Дорогі ветерани!

Сердечно вітаю вас із Днем ракетних військ і артилерії.

Вогнева міць, швидкість маневру, масованість та раптовість застосування потужних артилерійських і ракетних систем продовжують відігравати ключову роль у завоюванні вогневої переваги над ворогом у сучасному бою.

Проте визначальними є професійна підготовка воїнів цього славетного роду військ, їх висока організованість, злагодженість та точність у розрахунках.

Проявляючи героїзм, рішучість і відвагу в запеклих боях із російським агресором, українські гармаші підтвердили, що навчилися добре воювати, і російські окупанти вже не раз відчули на собі силу нашої артилерії.

Чітко розрахований та «ювелірно» виконаний «шквальний» вогонь артилерії неодноразово змушував противника відмовлятися від своїх загарбницьких планів, а надійне вогневе прикриття зберегло тисячі життів українських воїнів та цивільного населення.

У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю героїв-артилеристів, які віддали своє життя за мирне майбутнє України. Вічна їм пам’ять!

Від імені Українського народу щиро дякую особовому складу ракетних військ і артилерії за героїзм, відвагу та вірність народу України.

Щиро зичу усім вам міцного здоров’я, родинного благополуччя та незламної віри у нашу перемогу.

Слава Україні!

Слава воїнам-артилеристам!

Джерело

Автор