Лаврова скривдили… абидна!

Дмитро Вовнянко

Там російський міністр Лавров плачеться, що розмова з британським міністром іноземних справ Елізабет Трасс була розмовою «сліпого з глухим». Лавров ниє, що їх знову дурять «як після об’єднання Німеччини» (хай пред’являть документ, що їм хтось щось тоді обіцяв), та що Москва і Лондон по-різному трактують Мінські угоди. А Зеленський, мовляв, потрібен Заходу аби «виводити Росію з рівноваги».

Та ладно! Це Зеленський Росію з рівноваги виводить? Той, що шукав мир в очах Путіна і закінчив для себе війну в своїй голові? Той, що готовий був піти на формулу Штайнмайєра в її російській трактовці? Той, хто єдиний заперечує військову загрозу з боку РФ – синхронно з Кремлем? Товарообіг між Україною і РФ за рік, протягом якого двічі ми стояли на порозі військового загострення, зріс, причому коштом імпорту з РФ – це Зеленський Кремль дратував?

Я так розумію, це було загравання, мовляв Росія готова дратуватися надалі? Бо очевидно, дратує Москву не Зеленський, а українці, яких за три роки зелений комік так і не примусив шукати мир в очах Путіна.

Реальність така, що з Москвою сьогодні говорили не як сліпий з глухим, а як студент-боксер з гопником. І поводиться тепер Москва як гопник, якому розклепали рило і доступно пояснили, що його місце під плінтусом.

Ліз Трасс – експерт в умінні говорити з Москвою зрозумілою їй мовою. Тобто мовою британської дипломатії часів королеви Вікторії. Ліз Трасс – це та сама, яка в листопаді минулого року в Естонії під камери проїхалася на танку і погрозила пальчиком убік Москви. Ліз Трасс – це та, яка в інтерв’ю висловила захоплення українцями: «Їх стійкість дуже сильна. Якщо доведеться, українці будуть воювати і захищати свою країну», та нагадала, що Росія не вивчила уроки історії і тому може здобути нові Афганістан та Чечню. Ліз Трасс – це та, яка вже пообіцяла санкції UK посилити так, аби від них не сховався жоден путінський олігарх, у тому числі ті, що мають майно у Британії.

Очевидно, Ліз Трасс не «інакше» трактує Мінські угоди – вона трактує їх так, як трактував президент Порошенко, коли їх дали підписати пенсіонеру Кучмі – більше їх від України ті «угоди» не підписував ніхто. Саме так їх трактує Британія, а не в російському спотвореному варіанті, на який сльозливо бажає погодитися Зеленський – та опозиція не дає.

Те, що на переговори з Лавровим приїхала пані Елізабет Трасс – чіткий сигнал, мигдальничати з Москвою закінчують. З нею починають говорити тоном Черчилля, тобто в стилі кембріджського боксера і ліверпульського докера. Щоразу, коли UK говорила з країною матрьошек і балалайок так, для останньої це погано закінчувалося.

На це теж їм натякнула Ліз Трасс.

Автори