П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко щиро подякував лікарям, які кілька місяців поспіль протистоять епідемії коронавірусу. Він закликав дослухатися до порад медичних працівників і підтримати їх у важкі часи.

«Відкрию вам таємницю. Під час моєї президентської каденції не раз, бувало, хворів. Але ніхто не помічав. Недугу переживав на роботі. І от – вперше за багато років потрапив до лікарні. Спасибі лікарям, за півтора тижні поставили на ноги», – говорить Порошенко.

«Особливо хочу подякувати доктору медичних наук, професору, інфекціоністу Ользі Голубовській. І не тільки за те, що вилікувала мене особисто. Вже сім місяців пані Ольга без вихідних, ледве чи не цілодобово самовіддано захищає українців від коронавірусу. Крім лікарської практики, веде велику роз’яснювальну, просвітницьку роботу. Прошу, в інтересах вашої безпеки прочитайте її сьогоднішній пост. Дослухайтеся до її порад і рекомендацій так, як це робив я. Cьогодні отримав негативний результат ПЛР-тесту. Завтра повертаюся до роботи», – повідомив Петро Порошенко.

«Дякую всім медикам нашої країни, які роблять і можливе, і неможливе, як професіонали і просто відважні жінки і чоловіки. Це – подвиг. Ви справжні захисники України. Вітаю вас з цим прийдешнім святом», – зазначає п’ятий Президент.

«Дякую усім прихильникам за підтримку – то були найкращі для мене ліки», – також наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

Ультиматум владі: Порошенко оприлюднив план невідкладних заходів для боротьби з епідемією коронавірусу

Безпорадна, немічна і безвідповідальна. Такий діагноз поставив владі п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. У своєму відеозверненні він оприлюднив чіткий план подолання епідемії коронавірусу і закликав очільників держави врешті решт реально оцінити небезпеку, яка насувається на Україну.

«Пригадуєте, ще у березні Зеленський призначив себе головою Координаційної ради з протидії епідемії, коли хворих були одиниці. А у травні хвалькувато назвав себе майстром спорту з боротьби з коронавірусом. Чим не Остап Бендер із сеансом одночасної гри в шахи? Але, як писали класики, «великий комбинатор играл в шахматы второй раз в жизни». То ж результат «чемпіона» кожен з вас може оцінити сам», – іронізує Порошенко.

Він констатує – сім місяців у гонитві за лайками згаяно на відосики: «Повна втрата контролю за поширенням хвороби і, головне, довіри до дій влади. І зараз Україна – в десятці антилідерів у світі з найгіршими темпами поширення хвороби».

66 мільярдів, які парламент виділив на боротьбу з вірусом, розтринькують не за призначенням, на цілі, які навіть віддаленого відношення не мають до боротьби з коронавірусом – говорить Порошенко.

«Держава, за даними Рахункової палати, не закупила жодного апарату штучної вентиляції легень. У лікарнях обмаль ліків, тестів, пульсоксиметрів. Гострий дефіцит медичного кисню. Ліжковий фонд заповнений на 70%, і багато міст на порозі гострого дефіциту ліжкомісць. Пацієнти як мінімум 80 відсотків витрат сплачують із власної кишені. А уявіть собі сімейного лікаря, якому нема куди покласти небезпечно хворого пацієнта. Водія швидкої, який годинами стоїть в черзі до приймального відділення», – зауважує п’ятий Президент.

Він застерігає: лікарі перебувають на межі виснаження. Уряд не вирішив питання їхнього страхування, не забезпечив належними засобами захисту.

«Наша команда реалізовує велику благодійницьку програму. Більше 50 апаратів ШВЛ, 157 000 захисних костюмів для медиків, 10 000 захисних окулярів, десятки й десятки тисяч тестів… І продовжуємо допомагати та захищати. Та опозиція не може підмінити собою владу. Ми можемо лише ставити їй вимоги і надавати рекомендації. Щоб пом’якшити жахливі наслідки її кричущої некомпетентності, яка лежить в основі її дитячої безпорадності» – говорить Петро Порошенко.

  • «Перше. І це ультиматум. Слід негайно подбати про захист лікарів. Застрахувати їх, забезпечити костюмами, не затримувати передбачені законом трьохсотвідсоткові доплати.
  • Друге. На рівні Президента та Уряду, місцевої влади розробити і затвердити стратегію подальшої боротьби з коронавірусом, розраховану як мінімум на 2021 рік. І має бути чітке розуміння, що епідеміологічні заходи мають здійснюватися без припинення економічної активності. Цю опцію наші «майстри спорту» використали ще весною – передчасно і неефективно.
  • Третє. Ми вимагаємо звіту Кабміну щодо розкрадання антиковідних коштів. Повернути у Фонд боротьби з коронавірусом незаконно вилучені звідти 35 мільярдів. Спрямувати їх на закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарів та усього необхідного для хворих. НАБУ має розслідувати нецільову витрату грошей. Ділки, які вирішили набити кишені та погріти руки на антиковідному фонді – мають сісти на лаву підсудних.
  • Четверте. Слід розривати ланцюги поширення хвороби. Зробити тестування доступним для всіх, а не для тих, хто може за це платити скажені гроші.  В першу чергу безкоштовно тестувати лікарів та вчителів.
  • П’яте. Повернути 5 мільярдів, вилучених при секвестрі в освіти. Направити їх на захист дітей та педагогів, на технічне забезпечення дистанційного навчання.
  • Шосте. Уряд зобов’язаний запустити вітчизняні лінії виробництва засобів індивідуального захисту високої якості за максимально низькою ціною. Так як це зараз почав робити «Рошен» з багаторазовими костюмами для медиків. Акції як це робить наша команда, забезпечивши кредит виробникам під півтора відсотка річних.
  • Нарешті у кожній області, місті, громаді слід створити локальний фонд протидії коронавірусу  і прийняти відповідні програми, розраховані не менше, ніж на рік. Прикро дивитися, як Офіс Зеленського та його Уряд, з одного боку, та міські голови, з іншого, як ту гарячу картоплину  перекидають відповідальність одне на одного», – зазначає лідер «Європейської Солідарності».

Петро Порошенко також нагадав, що реформа децентралізації дала значний фінансовий ресурс на місця, особливо – мерам Києва, обласних центрів та інших великих міст. Бюджет був збільшений в рази.

«На них теж лежить відповідальність за здоров’я і безпеку громадян. Настав момент жорстко питати і з них, а не валити все тільки на Зеленського», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко закликав українців бути відповідальними і дотримуватись карантинних правил, а Зеленського – не маніпулювати в день голосування

П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» закликав українців в умовах стрімкого поширення коронавірусу бути відповідальними і не нехтувати правилами безпеки. Він наголосив, що через безвідповідальну позицію влади порятунок людей значною мірою залежить від них самих.

«Ви бачите, що влада діє за принципом «спасение утопающих – дело рук самих утопающих». Тому багато що залежить від вас самих.  Нікому не бажаю того, що сам у ці дні переживаю. Вдягайте маски, і не на кадик, а на обличчя. Мийте руки. З милом і ретельно», – нагадав Петро Порошенко прості правила.

«Дотримуйтеся дистанції. Наобнімаєтесь ще і націлуєтеся, були б живі та здорові. Подумайте про безпеку рідні та ближніх. І тоді все буде добре», – переконаний п’ятий Президент.

«Переможемо і ковід-19, і зе-19.  І коронавірус, і вірус дилетантства та непрофесійності. І перший крок – це одягти маску і прийти на місцеві вибори 25 жовтня. Із дотриманням соціальної дистанції – проголосувати за професійну команду в кожній області, місті, ОТГ і районі», – переконаний Порошенко.

«Владі не допоможуть сумнівні маніпуляційні опитування, які суперечать виборчому законодавству. І незаконне втручання Президента Зеленського у виборчій процес на боці слуг-банкрутів. Сам таких і понабирав. Не допоможуть і спроби в день голосування під виглядом кварталівської пародії на референдум влаштувати під дільницями незаконну агітацію за одну із політичних сил», – зауважив лідер опозиції.

«Нарешті, ми застерігаємо владу від спроб вставити в це так зване опитування будь-яку формулу, яка легітимізувала капітуляцію», – попередив п’ятий Президент.

Джерело