Міжнародні санкції проти Росії як країни-агресора залишаються єдиним механізмом стримування Путіна від подальшої ескалації. Продовження цих санкцій та зміцнення проукраїнської коаліції, яка була сформована завдяки зусиллям команди п’ятого Президента України, змушують Путіна платити високу ціну за тисячі загиблих українців.

Про це лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив в інтерв’ю європейському виданню Euractiv.com, коментуючи ризик поступок західних держав у бік Росії за рахунок українських інтересів.

«Це і є мета Путіна. Саме так він хоче дестабілізувати єдність Європейського Союзу. Я пишаюся тим, що моя команда під час мого президентського терміну не дозволяла Путіну залишатися на двосторонньому рівні. Я пишаюся тим, що ми маємо чудову співпрацю з Європейським Союзом.

Ми зберігаємо санкції, і санкції насправді є єдиним механізмом утримувати Путіна за столом переговорів, чинити тиск на Росію, щоб вона вивела свої війська з окупованої території Донбасу та Криму», – наголосив Петро Порошенко.

Він зазначив, що російське керівництво не приховує того, що санкції є дуже обтяжливими для Кремля. «Є абсолютно чітка демонстрація: після відставки російський прем’єр-міністр Медведєв сказав,  що санкції ЄС, санкції проукраїнської коаліції є дуже болючими для Росії. Це – ціна, яку Росія платить за 14 000 вбитих українців:  понад 3000 українських військових та 11000 українських цивільних», – нагадав Порошенко.

Джерело

 

Порошенко в інтерв’ю Euractiv: Мир на Донбасі забезпечить не «формула Штайнмаєра», а миротворці ООН, які контролюватимуть кордон

 

Влада Російської Федерації прагне відновити Радянську імперію у новому форматі, і агресія на Донбасі це лише частина стратегічного плану Путіна. Саме тому Кремль будь що намагається залишити за собою контроль частини українсько-російського кордону. Натомість Україні для відновлення територіальної цілісності та суверенітету на тимчасово окупованих територіях потрібна міжнародна миротворча місія, яка забезпечить встановлення контролю над кордоном до початку політичного процесу в цьому регіоні. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив в інтерв’ю головному редактору європейського видання Euractiv.com Георгію Готєву.

«Найголовніше, що Росії не потрібен окупований Донбас так само, як не потрібен окупований Крим. Росії потрібна уся Україна для відновлення Радянського Союзу 2.0. Ключовим елементом для цього є російська спроба контролю частини українсько-російського кордону», – переконаний Петро Порошенко.

«Ми висловлюємо дуже сильні меседжі, що нам потрібно зробити кроки для встановлення міжнародного контролю за кордоном до початку виборчого процесу. Якщо ми запросимо за рішенням Ради безпеки ООН миротворців, і вони контролюватимуть кордон, це може допомогти нам зупинити російську інфільтрацію на українську територію», – зазначив Порошенко.

«Це потрібно обговорювати не за допомогою формули Штайнмаєра. Це було за мого президентства у 2015-2016 роках – дискусія за цією формулою розпочалася з ініціативи Путіна та Лаврова. Штайнмаєр не є батьком цієї формули. Це є кремлівський сценарій. Але давайте від питання формули Штейнмаєра перейдемо до миротворців. Це допоможе наблизити мир на українській землі», – наголосив Петро Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко: за п’ять років ми створили одну з найефективніших армій Європи, і Путін платить високу ціну за свою агресію

 

Збройні сили України, які були створені практично «з нуля», змусили країну-агресора платити високу ціну за розв’язану війну на Донбасі. Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» заявив в інтерв‘ю головному редактору видання Euractiv Георгію Готєву.

«Коли я був обраний президентом, то в Україні взагалі не було армії. Сьогодні ми маємо одну з найефективніших та одну з найдосвідченіших армій Європи, і ми витрачаємо більше 6% нашого ВВП на розвиток сектору. І результати цього Путін чітко розуміє, але безумовно нам дуже важко боротися проти найбільшої військової машини Європи», – зауважив Петро Порошенко.

«Зараз ми демонструємо, що Путін платить набагато вищу ціну за прийняття рішення продовжити наступальну операцію на Донбасі», – наголосив Порошенко.

«Зараз надзвичайно важливо, що увесь світ розуміє, що це є російська агресія проти суверенної та незалежної держави. Росія також втрачає тисячі своїх солдатів на українському полі бою, і до цієї ситуації, безумовно, Путін не готовий, оскільки це небезпечно для стабільності всередині РФ», – переконаний п‘ятий Президент України.

Джерело

Повне інтерв’ю (англійською):

 

Фото © Михайло Палінчак