Вісті з фронтів. 02.02.2023

Костянтин Машовець

Деякі новини…

1. У період 6-12 лютого ц.р. АТ “Корпорация тактическое ракетное вооружение” (м. Корольов, Московська обл.) виготовило та передало на озброєння зс рф 17 керованих авіаційних ракет:

– 6 одиниць Х-35У;
– 4 одиниці Х-38М;
– 7 одиниць Х-31ПМ.

У період до 28 лютого представниками впк рф було організовано та проведено відправлення з залізничної станції “Моховой” (Свердловська обл. рф) до залізничної станції “Макензієві Гори” (тимчасово окупована територія п-ва Крим) до 20 одиниць крилатих ракет морського базування типу 3М-14К/3М-14Т (3М-14КЭ/3М-14ТЭ) “Калибр”. Відправник – АТ “Опытное конструкторское бюро “Новатор” (м. Єкатеринбург).

Довідково. Попереднього разу передача впк рф чорноморському флоту зс рф партии ракет типу “Калибр” відбулася 7 лютого цього року й склала також 20 одиниць. Таким чином, загальний обсяг виробничих спроможностей впк рф щодо виготовлення КР типу “Калибр” не перевищує показник у 40-42 одиниці протягом місяця.

У з’єднаннях та частинах чорноморського флоту зс рф найближчим часом очікується надходження наступних зразків овт:

– 15-а обрбр (м. Севастополь) – до 4-х КР типу 3М55\3М55М “Оникс\Оникс-М” для поповнення БК БРК “Бастион-П”, який перебуває на озброєнні підрозділів бригади (орієнтовний термін надходження – до 10-11 березня ц.р.);
– окремий полк БПЛА авіації чф-у (с. Кача) – до 2 одиниць БПЛА типу “Форпост-М”, а також до 10 одиниць БПЛА типу “Орлан-10\10М” (протягом березня).

2. Командування військ противника закінчує перегрупування своїх сил та засобів на Новопавлівському (Вугледарському) напрямку (нагадаю, протягом минулого тижня частини й підрозділи 3-го АК, зокрема його 6-ї мсд, переміщались на цей напрямок з полігонів та нтц зс рб, де проходили відновлення та допідготовку). На цей же напрямок противник переміщує підрозділи принаймні 2-х дивізій ТрВ (11-ї та 295-ї – відповідно 89-го тп та 1307 мсп).

Тому протягом поточного та наступного тижня варто очікувати зростання інтенсивності атакуючих\штурмових дій противника на цьому напрямку. На цей же напрямок раніше переміщено до 2-х мср типу “Шторм” зі складу 136-ї омсбр, а також додаткові сили та засоби 14-ї обр СпП (до 1-го зведеного тактичного загону).

Також на базі десантно-штурмового батальйону 155-ї обр МП тоф-у (м. Маріуполь) командування противника організувало процес інтенсивного відновлення рівня боєздатності підрозділів бригади. Так сформований новий зведений штурмовий підрозділ бригади (до 160-200 в\сл) з метою застосування його найближчим часом на Новопавлівському напрямку.

Гранічний термін готовності УВ противника до відновлення наступу на Новопавлівському напрямку – 4-5 березня. Готовність сил та засобів до відновлення наступу буде перевірена безпосередньо штабом 58-ї загальновійськової армії Південного ВО (під керівництвом першого заступника командувача армії – генерал-майора В. Гурова).

Не виключено, що одночасно з відновленням наступальних дій на Новопавлівському напрямку противник спробує активізувати свої дії в районі с. Мала Токмачка, с. Малі Щербаки та с. Степове на Оріхівському напрямку з метою сковування сил та засобів СОУ та неможливості здійснення ними маневру на сусідній напрямок (ділянку).

На даний момент противником на Новопавлівському напрямку зосереджені та розгорнуті наступні сили та засоби:

– омсбр (дшбр, брмп) – 11,
– мсп (тп) – 4,
– осп – 2,
– мсп ТрВ – 6,
– осб ТрО – 2,
– осб – 3,
– зведених тактичних загонів “БАРС” (до осб) – 2.

В свою чергу, на Оріхівському напрямку зосереджено:

– омсбр (отбр, дшбр, обрп, ВБ) – 4,
– мсп (опмп) – 7,
– осп – 1,
– мсп ТрВ –7,
– мсб (тб) – 3,
– тб ТрВ – 1,
– осб – 3,
– сб МР – 1,
– зведених тактичних загонів (до б-ну), у т.ч. “БАРС” – 10.

У резерві першої черги перебуває ще один мсп ТрВ.

3. Окрім того, на полігонах, розташованих у Курський та Воронезький областях рф (“Постоялые Дворы” та “Погоново” відповідно) командування військ противника продовжує процес формування та розгортання нових резервів, зокрема зі складу 20-ї та 6-ї загальновійськових армій Західного ВО.

Загалом, командування військ противника розгорнуло на цих полігонах матеріально-технічну базу у розрахунку на 9.5-10 тисяч військовослужбовців, на даний момент там зосереджено до 4.8-5 тисяч в\сл.

4. На Куп’янському напрямку противник висунув у першу лінію підготовлені групи операторів “дронів-камікадзе” типу “Ланцет” зі складу 3-ї обр СпП (м. Тольятти). Цілком ймовірно, що протягом 1-4 березня цього року командування військ противника планує нанесення масованого удару цими засобами по цілях та об’єктах як у тактичному тилу підрозділів СОУ на Куп’янському напрямку, так і безпосередньо у першій лінії та на передньому краї.

Пріоритетні цілі – ПУ(КП), КСП, місця складування та зберігання БК, артилерійські засоби, РСЗВ, засоби ППО, бронетехніка. Особовий склад цих груп також орієнтований своїм командуванням на знищення в першу чергу “техники западных образцов”.

5. 27 лютого ц.р. було закінчено перебазування з АБ “Ахтубинск” (Астраханська обл.) на АБ “Саваслейка” (Нижньогородська обл.) ескадрильї винищувачів-перехоплювачів типу МіГ-31 (10 од.), у т.ч. п’ять МіГ-31К, які є носіями ракет комплексу Х-47М2 “Кинжал”. Станом на 28-е лютого ц.р. літаки МіГ-31К перебували на АБ:

“Ахтубинск” – 10 од.;
“Саваслейка” – 7 од.;
“Мачулищи” – 3 од.