Рада прийняла ряд законів для посилення безпеки громадян у період агресії росії проти України (фото, відео)

 

Парламент підтримав ряд важливих законів, ініційованих зокрема «Європейською Солідарністю», для посилення безпеки громадян у період агресії Росії проти України. Про це сказав п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко на брифінгу для журналістів.

Він зауважив, що відбулося засідання парламенту в приміщенні Верховної Ради в Києві, де фракція «Європейської Солідарності» була майже в повному складі.

Порошенко розповів, що парламент ухвалив низку надзвичайно важливих рішень.

«Перше було про прийняття закону про підтримку указу Зеленського про мобілізацію. В умовах, коли ворог, загарбник, який гірше фашистів, робить все можливе, щоб захопити Україну, оточити Київ, зруйнувати наші міста і перетворити їх на суцільний Сталінград. Ми маємо сьогодні мобілізуватися і захистити Україну, захистити цивільне населення. У нас точно це вийде», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що пишається тим, що з 2014 року за часів його президентства українське суспільство, держава, народ сформували армію. «На сьогоднішній день ця армія, яка має величезний рівень довіри українського народу, б’є російського агресора», – підкреслив політик.

За його словами, парламент також прийняв низку важливих актів, на яких наголошувала «Європейська Солідарність», і які були зареєстровані ще пів року тому. «Це законопроект про запровадження відповідальності за колабораціонізм, коли «п’ята колона» взаємодіє з країною агресором. На сьогоднішній день – це кримінальний злочин, за який будуть нести кримінальну відповідальність. Потраплять до в’язниці ці колаборанти», – розповів Порошенко.

«Закон наших депутатів про інформаційну безпеку. Брехня, якою Росія намагалася розколоти українське суспільство, отримає потужну протидію у вигляді ефективних дій влади, суспільства, народу для того, щоб не допустити захоплення мізків, отруєння українців. До цього ми робимо потужне щеплення, і прийнято два закони, які посилюють нашу боротьбу проти інформаційної атаки, як складової гібридної війни», – також розповів він.

Ще один ухвалений закон – про різке збільшення відповідальності за мародерство. «Ми нікому не дозволимо тиснути на українців. Незважаючи на те, що є війна, має бути порядок, має бути відповідальність, має бути захист простих людей. І на сьогоднішній день у найкоротший термін було розроблено різке підвищення відповідальності за мародерство. І ми не допустимо цих жахливих злочинів», – підкреслив п’ятий Президент України.

Також парламент ухвалив рішення щодо конфіскації майна держави-агресора. «Я хочу наголосити, що вже декілька днів як зазначені заходи були зроблені у наших країнах-партнерах, арештовані яхти, літаки, будинки російських олігархів, які належать в тому числі і вищому російському керівництву, російській державі і російським державним підприємствам, організаціям та установам. Дуже добре, що ВРУ сьогодні, в тому числі де ми були співавторами цих ініціатив, прийняла дуже швидке рішення про конфіскацію активів російської держави до власності Української держави», – прокоментував він.

Джерело


Ірина Геращенко

Сьогоднішнє найдраматичніше засідання ВР. В умовах воєнного стану. Під гухкання вибухів десь далеко.

287 нардепів всіх фракцій зібралися в залі.

Почали наше засідання з гімну.

* * *

Парламент звернувся до світу з вимогою негайно закрити небо над Україною!

Повний текст звернення ВР до ООН, МКЧХ , ЄП, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав
щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників

З самого початку підступного та безпідставного вторгнення в Україну Російська Федерація систематично здійснює військові напади, в тому числі й з повітря, на житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи та інші об’єкти цивільної інфраструктури в Україні, знищує культурні пам’ятки, а також об’єкти критичної інфраструктури, пошкодження яких може призвести до техногенної катастрофи загальносвітового масштабу, зокрема на хімічні склади та підприємства, місця зберігання особливо небезпечних відходів, атомні електростанції тощо.
Росія випустила декілька сотень оперативно-тактичних ракет наземного і морського базування типу “Іскандер” і “Калібр” по мирним містам і селам України.

Всупереч нормам міжнародного гуманітарного права також було нанесено засобами касетного бомбометання вакуумними боєприпасами удари по місту Харків та місту Охтирка, що на Сумщині.

Щоденно ми фіксуємо численні воєнні злочини, що вчиняються Збройними Силами Російської Федерації під керівництвом їх Президента Володимира Путіна.

Щогодини ми втрачаємо найкращих синів і дочок українського народу, тисячі людей, включаючи дітей, зазнали поранень або були змушені покинути свої домівки.

Від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україні загинула 21 дитина, 55 було поранено. Російські військові з небаченою жорстокістю знищують житлові будинки, лікарні, дитячі садочки і школи, холоднокровно вбивають мирне населення.

Армія Путіна обстрілює гуманітарні коридори, ігноруючи наші прохання дати можливість вивезти жінок, дітей, сиріт, маломобільних громадян.

Кремлівські вояки беруть в заручники мирне населення, прикриваючись ним як живим щитом.

Внаслідок постійних артобстрілів міста Харків, Волноваха Донецької області, Щастя та Станиця Луганська Луганської області перебувають на межі гуманітарної катастрофи. Деякі з цих міст вже практично знищені.

Жителям, які переважно знаходяться в укриттях та підвалах, бракує продуктів, питної води та медикаментів, відсутні медичне обслуговування, електрика та опалення.

Від обстрілів сильно постраждали будинки та соціальна інфраструктура. Повністю заблоковані міста Нова Каховка та Таврійськ Херсонської області, без можливості забезпечення продуктами та навіть ліками першої потреби.

Ці криваві злочини путінського режиму є кричущим порушенням норм міжнародного гуманітарного права і вимагають негайного припинення та розслідування як міжнародні воєнні злочини.

Російські окупаційні сили захопили Чорнобильську АЕС поблизу якої вже зафіксоване перевищення рівня радіації.

Війська Російської Федерації також ведуть бойові дії в безпосередній близькості від інших атомних електростанцій, що загрожує екологічною та гуманітарною катастрофою не лише для України та Європи, а й для усього світу.

Україна відчайдушно бореться з агресором за свою незалежність, за європейський вибір українського народу, бореться за всі ті цінності, які є фундаментальними для Європейського Союзу і усього демократичного світу.

Ця війна є боротьбою за існування таких понять як повага до людської гідності, свободу, демократію, рівність, верховенство права та права людини для всього світу.

Українська Армія та весь український народ стали на захист своєї Батьківщини, свого історичного та цивілізаційного вибору.

Верховна Рада України, вітаючи схвалення понад двома третинами держав-членів Організації Об’єднаних Націй Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (А/ES-11/L.1) «Агресія проти України» 2 березня 2022 року, звертається до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав з вимогою вжиття усіх необхідних заходів з метою:

– негайного запровадження безпольотної зони над територією України для захисту цивільного населення, об’єктів світової культурної спадщини, об’єктів критичної інфраструктури, пошкодження яких може спричинити катастрофи світового рівня;

– невідкладного відкриття гуманітарних (зелених) коридорів для безпечної евакуації жінок, дітей та літніх людей та гарантування їхньої безпеки у безпосередній співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста відповідно до їх мандату за Женевськими конвенціями 1949 року, а також постачання гуманітарної допомоги постраждалим та цивільним особам для задоволення першочергових потреб людей у продуктах харчування, одязі, засобах для надання першої медичної допомоги;

– введення на територію України миротворчих сил на підставі Резолюції ГА ООН 377 (V) «Об’єднання заради миру» від 3 листопада 1950 року.

Верховна Рада України звертається до Генерального секретаря ООН із закликом посередництва у припиненні війни.

* * *

Повний перелік прийнятих сьогодні у ВР 14 законів і однієї постанови.

№7123 – Про Звернення Верховної Ради до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників.

№7113 – про затвердження указу Президента України «Про загальну мобілізацію».

№7115 – про схвалення указу Президента України «Про використання Збройних Сил України та інших військових формувань».

№№5143, 5144 – про забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність, це ініціативи Європейська Солідарність.

№№5101, 5102 – про заборону виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора та про посилення кримінальної відповідальності за виготовлення та поширення забороненої інформаційної продукції.

№ 7118 – про додаткове регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану.

№7117 – про зміни до судоустрою, щоб суди могли продовжувати роботу.

№7116 – про посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану.

№7120 – про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України.

№7121 – про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни (відстрочка звітності).

№7122 – про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів.

№7124 – про посилення відповідальності за мародерство.

№7125 – про особливості оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану.

Путін, здохни!

Автори