СБУ викрила спецслужби РФ на замовленні низки терактів проти херсонських громадських активістів

У межах розпочатого кримінального провадження співробітники Департаменту контррозвідки та Головного слідчого управління Служби безпеки України затримали безпосереднього виконавця замаху на вбивство херсонського громадського активіста, організованого на замовлення ФСБ РФ.

Оперативники СБУ встановили, що для дестабілізації суспільно-політичної обстановки спецслужби країни-агресора планували вчинити на території України низку терористичних актів спрямованих проти відомих громадських активістів.

Із цією метою вони завербували громадянина України, який за грошову винагороду погодився вчинити злочини. У травні 2018 року правоохоронцям вдалося завадити вбивству одного з керівників обласного осередку політичної організації Херсона. Для підтвердження замовлення з РФ у межах слідчого експерименту подальші дії виконавця контролювались українськими правоохоронцями.

Оперативники української спецслужби встановили, що невдовзі зловмисник отримав наступне завдання з Кремля. За інформацією СБУ новою жертвою кілера мав стати лідер херсонської громадської організації.

Унаслідок спецоперації правоохоронці затримали зловмисника у Києві під час підготовки до злочину.

Наразі затриманому оголошено про підозру у скоєнні злочинів передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України та обрано міру запобіжного заходу у вигляді двох місяців тримання під вартою.

Операція з викриття зловмисника проводилася співробітниками Служби безпеки України спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції та Головною військовою прокуратурою.

Тривають слідчі дії.

Джерело

Усі відео