В Україні відкриється Офіс японського урядового агентства “Джайка”

20 листопада Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів зустрівся з Казухіто Кошікавою, Віце-президентом Японського агентства міжнародного співробітництва “Джайка” (JICA), який прибув до Києва для відкриття в Україні Офісу агентства.

“Відкриття у Києві представництва “Джайки” – це знакова подія в українсько-японських відносинах. Ми вдячні Уряду Японії за багаторічну підтримку ключових реформ в Україні. Це загалом понад 3 млрд доларів США на проекти у сфері охорони здоров’я, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, розвитку інфраструктури, освіти, культури та інші. Переконаний, що відкриття Офісу “Джайка” у Києві дасть поштовх більш тісній взаємодії та відкриє нові можливості для співпраці”, – підкреслив Степан Кубів.

Він наголосив, що завдяки роботі “Джайка” в Україні успішно реалізований проект будівництва терміналу D аеропорту “Бориспіль” (на суму $173 млн), впроваджується проект реконструкції споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації ($900 млн), надане медичне обладнання та кошти на його придбання дитячим лікарням України (загалом на суму понад $25 млн,), надається екстрена безповоротна допомога внутрішнім переселенцям, придбано 9000 комплектів зимової форми для працівників Національної поліції України, тривають програми підвищення кваліфікації експертів у різних сферах, реалізуються програми підтримки культури і театру тощо.

“Уряд України свідомий своєї відповідальності продовжити ключові реформи в Україні. Щоб створити основу для кращого життя громадян. Зі свого боку, у Мінекономрозвитку проводиться активна робота щодо створення належного правового поля для реєстрації представництва “Джайка” в Україні і я щиро вітаю нас усіх з цією визначальною подією”, – зауважив Степан Кубів.

У свою чергу Казухіко Кошікава підкреслив, що позитивно вражений ходом реформ в Україні, зокрема відзначив важливість макроекономічної стабілізації економіки України в непростих політичних та економічних умовах. “Попри багато викликів Україна багато працює над позитивними змінами. Ви також забезпечуєте мир і стабільність не лише в Україні, але і Європі та світі, дозвольте висловити вам свою повагу за це. Ми також раді можливості відкрити Офіс “Джайки” в Україні саме зараз, у знаковий рік Японії в Україні та 25-ій річниці встановлення дипломатичних стосунків між нашими країнами”, – наголосив Казухіто Кошікава.

Довідково: Японське агентство міжнародного співробітництва JICA (“Джайка”) – це урядова організація з надання технічної, грантової (безоплатної) допомоги, виділення пільгових позик урядам іноземних країн. “Джайка” є одним з найбільших агентств у світі, яке надає допомогу понад 150 країнам світу та є “єдиним вікном” у Японії, через яке надаються усі види допомоги у цілях розвитку.

Україна отримує технічну допомогу від Уряду Японії починаючи з 1997 року у рамках програми “Офіційної допомоги розвитку”. Пріоритетними напрямами фінансування для японської сторони є розвиток культури та мистецтва, освіта, охорона довкілля та здоров’я, а також підтримка економічних реформ, розвиток банківсько-фінансового сектору, реструктуризація промисловості, розвиток інфраструктури ті інші.

Джерело