Порошенки разом з волонтерами, військовими та депутатами вшанували пам’ять жертв Голодомору (фото, відео)

 

Петро і Марина Порошенки разом із депутатами від «Європейської Солідарності», волонтерами, військовими вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років.

У національному музеї Голодомору-геноциду відбулась панахида за жертвами цієї страшної трагедії. О 16 годині по всій країні запалили Свічки пам’яті.

«Цього року вшанування Голодомору як геноциду українського народу набуло особливого значення. Неозброєним оком видно паралелі між Сталіним і путіним, яких об’єднує кровожерливе бажання знищити українців. Нічим іншим це пояснити не можна. Сталін використовував голод як зброю. Сьогодні путін використовує електроенергію, нафту, газ, голод як зброю не тільки проти українців, але в першу чергу – проти українців», – сказав Петро Порошенко журналістам.

«Вже стало твердим доказом, що ніяких інших, крім політичних, причин голоду, починаючи з ХХ сторіччя не існує. Єдиним бажанням було розправитися з людьми за те, що вони є українцями. І зараз, на жаль, я мушу констатувати, що бажання вбивати українців підтримано більшістю російського народу», – зауважив п’ятий Президент.

«Вбивати українців, вбивати дітей, бити по пологовим будинкам, бити по лікарням, бити по звільненому Херсону, різати українців у Бучі, вбивати їх в театрі і на вулицях Маріуполя, вбивати на околицях Чернігова, в Тростянці, в Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську. Зараз знищувати артилерійськими обстрілами Бахмут. Ми ніколи цього не пробачимо», – наголосив Порошенко.

«Наша молитва сьогодні спільно з ієрархами українських церков, нашої Православної Церкви України була за невинно закатованих. Господь – з Україною, і Україна переможе», – переконаний Петро Порошенко.

Марина Порошенко додала, що минуло 90 років з жахливих часів Голодомору в Україні, але кремлівська влада і досі не може заспокоїтися, намагається вбити і підкорити український народ.

«Але в них нічого не вийде. Зараз ми об’єдналися і дамо відсіч кожному, хто зазіхає на цілісність та суверенітет нашої держави. Кожному, хто намагається вбити і катувати українців. Ми ніколи цього не пробачимо і будемо виховувати майбутні покоління так, щоб вони робили Україну найкращою європейською державою», – сказала Марина Порошенко.

Джерело


Володимир Ар’єв

Молебень пам’яті жертв Голодомору цьогоріч був коротким. Сьогодні нас попросили пошвидше віддати шану, щоб очистити меморіал перед приїздом президента. Воєнний час, не хочу нічого оцінювати.

Європейська Солідарність нагадує: будь-яка слабина перед рашистами, будь-яка спроба нищити патріотичні сили – це шлях до нових трагедій. Ворог хоче не лише захопити Україну, а і винищити українців.

Жертви Голодомору сьогодні чекають помсти. І вона буде.

Автори

,