Завершено досудове розслідування щодо незаконного перешкоджання проведенню акцій протесту в м. Суми в 2014 році

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування кримінального провадження за фактом незаконного перешкоджання у січні 2014 року організації та проведенню зборів та мітингів в м. Суми шляхом безпідставного притягнення громадян, які приймали в них участь, до кримінальної відповідальності та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У вчиненні цих злочинів підозрюється колишнє керівництво держави за участі керівництва правоохоронних органів Сумської області.

Зокрема, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 340 (незаконне перешкоджання організації та проведення зборів та мітингів, вчинене службовою особою), ч. 2 ст. 343 (вплив на працівника правоохоронного органу з метою прийняття незаконного рішення, вчинене службовою особою з використанням свого службового становища), ч. 1 ст. 372 (притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності), ч. 3 ст. 27 і ч. 3 ст. 371 (організація завідомо незаконного затримання осіб, вчинене в особистих інтересах), ч. 2 ст. 15 і ч. 3 ст. 371 (закінчений замах на незаконне тримання під вартою, вчинене в особистих інтересах) КК України, керівників прокуратури Сумської області та прокуратури міста Суми.

Крім того, у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 372 та ч. 2 ст. 15 і ч. 3 ст. 371 КК України, підозрюються 3 прокурори прокуратури м. Суми та 3 слідчих слідчого відділу Сумського міськвідділу внутрішніх справ.

Загалом до кримінальної відповідальності у даному кримінальному провадженні притягнуто 9 працівників правоохоронних органів, у тому числі 3-х з числа колишнього керівного складу прокуратури Сумської області та прокуратури м. Суми.

05.02.2018 підозрюваним та їх захисникам оголошено про закінчення досудового розслідування та надано матеріали для ознайомлення.

Після закінчення виконання цієї процесуальної дії обвинувальний акт буде спрямовано до суду для розгляду по суті.

Департаментом спеціальних розслідувань продовжується розслідування інших фактів незаконного переслідування правоохоронними органами учасників протестних акцій, зокрема в м. Києві та в м. Черкаси.

Джерело

Фото Євромайдан-Суми © Любимые Сумы

Автор