Підсумки атак окупантів на Україну за два тижні вересня

Олександр Коваленко / Інформаційний спротив

Застосування РОВ Shahed-131/136 (Гербера), fpv-дронів та ББ “Ланцет” за два тижні вересня.

Shahed-131/136 (Гербера)

За два тижні вересня 2024 року російські окупанти застосували 555 дронів-камікадзе Shahed-131/136 (Гербера), з яких лише 21 досяг мети, тобто збито було 96% засобів ураження даного типу.

З початку місяця дотримується досить високий показник застосування Shahed-131/136.

Нагадаю, що середньостатистичний показник застосування Shahed-131/136 у РОВ тривалий час зберігався в межах 350-400 дронів-камікадзе вже кілька місяців до серпня. У другій половині серпня, напередодні Дня Незалежності України, РОВ наростили нальоти Shahed-131/136 (Гербера) та за підсумком встановили абсолютний рекорд за весь період повномасштабного вторгнення – 789.

Але, з іншого боку, слід розуміти, що серед цих нальотів присутні дрони Гербера, дешевші та покликані відволікати увагу ППО, а тому в статистиці присутні не тільки дрони-камікадзе, а й дрони-приманки. У якій пропорції? Поки що відповіді на це запитання не маю.

Застосування РОВ fpv-дронів

Протягом другого тижня вересня російські окупанти застосували понад 6 000 fpv-дронів або в середньому понад 400 на добу. Крім того, саме у вересні було встановлено абсолютний рекорд застосування fpv-дронів – понад 700 за добу. Не виключено, що у вересні може бути встановлений абсолютний рекорд застосування fpv-дронів за місяць – понад 12 тисяч.

Нагадаю, що у липні РОВ встановили рекорд із застосування fpv-дронів – понад 11 000!

ББ “Ланцет”

Баражуючий боєприпас “Ланцет” за два тижні вересня не продемонстрував рекордів і зберіг середній показник застосувань на добу в межах 10 од. і навіть менше.

Висновки

Два тижні вересня продемонстрували дуже високу інтенсивність застосування Shahed-131/136, що натякає на черговий місячний рекорд. Але поки висновки рано робити, попереду ще два тижні, які можуть кардинально відрізнятися за інтенсивністю застосування цих засобів ураження.

Протягом того ж періоду відзначилося зростання застосування fpv-дронів, що може бути зумовлене як розширенням зони застосування (Курська область), так і активізацією РОВ по ряду локацій зони БД в Україні.

Застосування ББ “Ланцет” не зазнало суттєвих змін і зберігається в межах до 10 од. на добу, що говорить про збереження стандартних показників до кінця місяця.

Джерело

Автор