Петро Порошенко зустрівся з рідними військовополонених українських моряків (фото, відео)

Ми не йдемо на жодні компроміси і вимагаємо негайно звільнити наших моряків – Президент на зустрічі з рідними військовополонених

 

Президент Петро Порошенко зустрівся з рідними військовополонених українських моряків. «Дякую за цю зустріч. Дякую як Президент і як Верховний Головнокомандувач. Хочу повідомити, що вся Україна зараз пишається вашими рідними. Пишається тим, як вони себе поводили під час агресії, під час атаки і на «Бердянськ», і на «Нікополь», і на буксир», – звернувся Петро Порошенко до рідних моряків.«Я хочу сказати, що тоді доля України була на волосині, і якби не витримка, якби не залізна воля, і якби не патріотизм наших бійців, невідомо як би розвивалися події. Зараз вся Україна об’єдналася навколо підтримки наших моряків», – сказав Глава держави.

Президент особливо підкреслив, що українськи кораблі виконували звичайну задачу по передислокації та ротації.

Він також зазначив, що після відкриття росіянами вогню по українським кораблям був скликаний Воєнний кабінет та Рада нацбезпеки оборони, за підсумками засідань був підписаний Указ про введення воєнного стану, який було затверджено Верховною Радою.

«Я попросив про цю зустріч для того, щоб ви дізналися, що ми зробили, робимо і плануємо робити для того, щоб якнайшвидше наші воїни повернулися додому. Ми не йдемо на жодні компроміси. І коли кажуть: чи є якість попередні умови для того, щоб ми робили будь-які подальші кроки? Я кажу: перший крок – воїни додому», – сказав Президент.

Президент поінформував рідних полонених моряків про переговори з лідерами держав та міжнародних організацій, під час яких піднімалося питання російської агресії проти України та вимога до Росії звільнити українських воїнів. «Одразу ж після цих переговорів всі вони виставили абсолютно чітку вимогу щодо президента Путіна. Перше – повернути воїнів. Друге – повернути кораблі і третє – забезпечити безперешкодний прохід Керченською протокою», – додав він.

Глава держави подякував рідним і близьким військовополонених моряків. Зокрема, батьку командира катера «Бердянськ», лейтенанта Романа Мокряка – Миколі, за патріотичне виховання сина. Роман Мокряк після захоплення у полон відмовився свідчити ФСБ Росії, як і брати участь у записі постановочного відео. «Я впевнений, що його вчинок увійде в історію українських військово-морських сил. Це залізна людина і ви виховали справжнього героя – і тоді, коли він служив на підводному човні, і зараз. Як Верховний Головнокомандувач дуже дякую», – сказав Петро Порошенко.

Звернувся Глава держави і до Павла Небилиці, чий син – Богдан, що служить командиром катеру «Нікополь» відомий українцям ще з 2014 року, коли після анексії Криму відмовився служити окупантам. Разом з іншими курсантами він заспівав Гімн України у Севастопольській академії Нахімова під час того, як окупанти спускали з флагштока прапор України та піднімали свій. «Хочу подякувати і вам. І не тільки за те, що ви виховали сина, відео з виконанням Гімну яким передивилися напевно десяток мільйонів людей. Але й зараз за те, як він себе поводив», – сказав Президент.

Глава держави висловив слова підтримки і Дмитру Ейдеру – батьку наймолодшого із моряків катера «Бердянськ», 18-річного Андрія Ейдера, який отримав поранення під час захоплення. Він висловив сподівання, що найближчим часом вдасться отримати інформацію щодо стану здоров’я юнака.

Петро Порошенко зазначив, що хотів би подякувати кожному і висловив сподівання, що після звільнення моряків з полону матиме нагоду сказати кожному ще більше слів вдячності і підтримки. Він відзначив те, як мужньо хлопці тримаються: «Вони тримають і психологічне навантаження, і обробку ФСБ, і аж ніяк не піддаються на цю обробку».

Віктор Сорока – батько військовополоненого моряка Василя Сороки від імені всіх військовополонених подякував Президенту за підтримку та зусилля, які докладаються для звільнення їх рідних. Він передав прапор, який за його словами вийшов з Криму. «Це прапор, який був на Красноперекопську. Дякую за підтримку. Передам вам його і думаю, що ми з цим прапором будемо зустрічати наших військовополонених разом», – сказав Віктор Сорока.

Джерело

 

Президент: Росія заплатить високу ціну – Україна готує позови до міжнародних інстанцій за акт агресії проти українських кораблів

 

«Сьогодні ж дані доручення Міністру юстиції, щоб ми завершили підготовку подання до суду на Росію за цей акт агресії для того, щоб ті, хто віддав ці накази були притягнуті до відповідальності», – сказав Президент Петро Порошенко під час зустрічі з рідними українським моряків, які знаходяться в полоні Кремля. Петро Порошенко зазначив, що Російська Федерація «сама потрапила в цю пастку своєю абсолютною ненавистю до України, своєю злобою».

Він підкреслив, що українські моряки є військовополоненими: «Це є військовополонені, класично по Женевській Конвенції. І саме тому наша позиція буде дуже жорстка».

Президент додав, що «в більшості країн проти тих, хто брав участь в нападі на наших хлопців, будуть запроваджені санкції». «І ті, хто атакував, і ті, хто судив неправедним судом. Це має бути реакція всього світу на ті події, які відбулися. Непокараними ми не збираємось нікого залишати», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави також наголосив на необхідності посилення санкційної політики на дії Російської Федерації та повідомив, що зраз обговорюється пакет «азовських санкцій», які стосуватимуться фізичних осіб, що брали участь в агресії проти українських суден. Також плануються санкції щодо російських морських портів та російських кораблів.

«Щоб не було жодного сумніву, що Росія за агресію заплатить високу ціну. Ми нічого на гальмах не спустимо», – зазначив Президент та додав, що «зараз працює група юристів, в тому числі й іноземні, які вивчають можливості притягнення Росії до відповідальності».

При цьому Президент підкреслив, що «за Керченську протоку треба боротися». «Ми жодного клаптика української землі не віддамо», – підкреслив він.

Джерело

 

Ми з вами – Президент проінформував рідних військовополонених українських моряків про дії держави на їх підтримку

 

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з рідними моряків, які були захоплені в полон Російською Федерацією, проінформував про заходи, які вживаються владою для якнайшвидшого їх звільнення з російського полону.

«Ми маємо забезпечити допомогу і підтримку, в тому числі юридичну кожному. Для цього з перших же хвилин дано відповідне доручення Міністерству закордонних справ», – сказав Глава держави та повідомив, що цим питанням також опікується Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, які працюють в тісній координації.

Президент також повідомив, що були дані доручення Міністру оборони України Степану Полтораку про виділення перших 50 000 кожній родині. «Сьогодні я дав доручення Міністру Чернишу (Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України – ред.) для того, щоб КМУ розглянув надання кожній родині ще по 100 000 грн.», – додав Глава держави.

Він також повідомив, що Російська Федерація проігнорувала і не виконала рішення Європейського Суду з прав людини щодо надання інформації про стан наших полонених моряків.

Також Петро Порошенко проінформував, що дав доручення Міністру закордонних справ терміново разом з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста направити спеціальну місію від Червоного Хреста щодо перевірки стану наших хлопців.

Президент також зазначив, що Головам обласних державних адміністрацій дані доручення щодо тісної координації з родичами захоплених росіянами в полон українських моряків і надання усієї необхідної допомоги. «Ми з вами. У мене серце болить за кожного вашого рідного. Вони вже стали і нашими рідними», – сказав Петро Порошенко. «Один за всіх і всі за одного. Нам потрібна єдність. Доки ми єдині, ми здатні примусити Росію відповідати», – додав Президент.

Глава держави також повідомив, що за його дорученням Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відбув на засідання Комісії Україна-НАТО, яка присвячена саме звільненню українських моряків, які були захоплені в російський полон. Глава держави також повідомив, що відразу по поверненню Міністра буде призначена особа з МЗС, яка буде інформувати рідних моряків щодо міжнародного забезпечення процесу їх звільнення з російського полону.

Джерело

 

Українські моряки не підлягають жодному кремлівському суду, бо є військовополоненими – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що українські моряки, які були захоплені у російський полон в районі Керченської протоки 25 листопада не можуть бути засуджені жодним судом Російської Федерації, оскільки вони не є порушниками російського законодавства, а військовополонені.

«Не вашим (російським – ред.) неправедним судом судити наших хлопців. Вони по статусу, за Женевською конвенцією є військовополонені і непідсудні жодному кремлівському суду. Чому? Бо там нема ні правди, ні справедливості, ні закону», – підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко зазначив, що питання звільнення хлопців нині є пріоритетним для влади – і він, і Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, і Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова, і Міністр оборони Степан Полторак, Міністерство закордонних справ та його очільник Павло Клімкін працюють задля досягнення цієї мети.

Зокрема, Президент повідомив, що за останні дні провів 18 телефонних розмов зі світовими лідерами та керівниками міжнародних організацій, закликавши їх підтримати Україну у її вимогах про звільнення українських моряків та притягнення Росії до відповідальності за її дії. Зазначені представники на своїх рівнях порушують питання, домагаючись відповідної реакції.

«Для мене зараз немає нічого важливішого, ніж витягнути їх», – додав він.

Глава держави також підкреслив, що зважаючи на умови, в яких було захоплено наших моряків Україна наполягає на тому, що вони мають статус військовополонених і вимагає їх звільнення, а не обміну. «Ми не збираємося це (питання – ред.) змішувати ні з політичними в’язнями, за яких ми також боремося, ні з заручниками, які утримуються на окупованій території. Бо це є військовополонені, класично за Женевською конвенцією. Саме тому наша позиція буде дуже жорстка», – наголосив Президент.

Джерело

Поділитися:
Share

Share