«Перемир’я» існує лише в голові Зеленського

27 липня виповниться рік «перемир’я», яким так пишається Зеленський. Однак так звані «розведення військ» та «режим тиші» в реальності не існують. Вони були стратегічними помилками, які завдали шкоди національній безпеці України та її міжнародному іміджу.

Адже ініціюючи відведення підрозділів ЗСУ в односторонньому порядку, а також вперто продовжуючи дотримуватись неіснуючого «перемир’я», укупі зі згодою проводити вибори на окупованих територіях, давати воду у Крим чи впроваджувати «формулу Штайнмайєра», Україна демонструє слабкість та готовність йти на поступки агресору. Це об’єктивно підриває її переговорні позиції, вносить розкол у антипутінську коаліцію західних держав, які не бачать сенсу сприяти Україні у її самовбивчій політиці.

Але найбільшим злочином Зеленського є те, що він вперто не хоче визвати цих помилок і виправляти їх, продовжуючи жити у паралельній реальності, де «просто перестали стріляти».

У своєму новорічному привітанні В.Зеленський відзвітував за 2020 рік: «Найголовніше – цей рік нагадав нам, що таке тиша. Слова: “Сьогодні не стріляли”, дні, коли в новинах кажуть: “За добу немає втрат”, тижні, коли матері, дружини і діти не плачуть, місяці, коли наші військові не гинуть. 158 днів припинення вогню на Донбасі – найдовше від початку війни, 158 днів, перемир’я».

Але «не стріляють» лише в голові Зеленського. Вже в перший же день «перемир’я» СММ зафіксувала 111 порушень режиму припинення вогню (включаючи 21 вибух). А за звітом місії ОБСЄ, за перший тиждень «перемир’я» сталося 225 порушень режиму припинення вогню, був поранений мешканець Мар’їнки.

З 27 липня до 31 грудня 2020 р., коли було оприлюднене новорічне звернення Зеленського, місія ОБСЄ на Донбасі зафіксувала близько 4,2 тис. порушень режиму. І хоча їх кількість суттєво знизилися у порівняні з попереднім періодом, «повного та всеосяжного» припинення вогню так і не сталося. Продовжували гинути українські бійці. За інформацією з відкритих джерел, 10 бійців (за офіційною версією – 4).

До статистики не входять випадки, коли солдати підриваються на вибухових пристроях, та інші. Це цинічна спроба занизити реальні втрати під час «перемир’я», адже ці смерті сталися саме внаслідок проникнення ворожих ДРГ на територію, з якої за наказом Зеленського відвели українські війська.

Лише за офіційними даними, протягом «режиму тиші» з 27 липня 2020 року до 18 липня 2021 року загинули 45 військових ЗСУ, 150 зазнали поранень. А за даними, зібраними і підсумованими з відкритих джерел, загинуло щонайменше 64 українських воїни. Тобто втрати у період «перемир’я» можуть перевищити втрати ЗСУ у період активних бойових дій.

Так, за весь 2019 р. загинуло 65 українських бійців. Але це був час, коли Україна відвойовувала свою територію, а не відводила війська.

За 2019 рік українські військові відвоювали 24 кв. км., у світі існувала стала антипутінська коаліція, а економіка країни зростала, попри війну.

Джерело

Автор