Окупаційна влада в Криму руйнує скелю, де знаходиться палац «Ластівчине гніздо», – ЮНЕСКО

РФ розпочала проведення незаконних розкопок та інженерних геологічних робіт, а саме буріння скелі, на якій знаходиться пам’ятник національного значення палац «Ластівчине гніздо», – про це повідомляється у звіті ЮНЕСКО за січень-червень 2017 р.

Російська окупаційна влада продовжує проводити та території Криму незаконні археологічні дослідження та розкопки (українська влада не давала дозволу на проведення таких робіт), – говориться у тексті звіту ЮНЕСКО.

Серед іншого, з квітня поточного року такі роботи проводяться на території між Цементною слобідкою і автотрасою Керч-Феодосія, у зв’язку з будівництвом під’їзних доріг до майбутнього Керченського мосту. В результаті цих розкопок були знищені фрагменти стародавнього Тірітакського оборонного валу, який окупаційна влада планує зруйнувати повністю.

Загалом, в 2017 році Міністерство культури Росії видало 13 дозволів на проведення археологічних розкопок в Криму і два дозволи на проведення робіт на території м. Севастополь. Це є грубим порушенням Гаазької конвенції 1954 р. про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Конвенція і Перший протокол до неї (1954 р.) забороняє проведення будь-яких археологічних розкопок на окупованій території, а також будь-які зміни культурних цінностей.

Нагадаємо, українська влада збирає докази для початку кримінального переслідування так званих археологів, які в порушення міжнародних конвенцій про захист історичних пам’яток та всупереч українському законодавству проводять незаконні розкопки на окупованій території України.

На сьогодні до списку осіб, незаконна діяльність яких в цій сфері реєструється, включені 33 вчених з різних інститутів Російської академії наук, які повідомили про результати своєї роботи в журналах Академії.

У звіті ЮНЕСКО наголошується, що будь-які заходи РФ в окупованому Криму, спрямовані на зміну юрисдикції стосовно об’єктів культурного, промислового і технічного спадку України, є прямим порушенням суверенних прав України та загальновизнаних норм та принципів міжнародного гуманітарного права.

Джерело