«На жаль, сьогодні голосування (прийняття закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (1008) – ред.) про скасування де-факто судової реформи, скасування де-факто незалежності Верховного суду», – заявив Петро Порошенко.

«Де-факто йде атака на судову систему України, що дивним чином збігається з оприлюдненим вчора рішенням Лондонського суду, коли Приватбанк виграв у колишніх власників», – зауважив він.

«Я б дуже не хотів, щоб правду українці вимушені були шукати тільки закордоном. Як Панама, яка порушила справу проти Портнова, і як Лондон, який врешті-решт захищає Україну в питаннях з колишніми власниками (ПриватБанку – ред.)», – сказав п’ятий президент України.

Джерело


Ірина Геращенко

«Європейська Солідарність» голосувала проти знищення незалежного ВСУ, проти законопроекту №1008, який отримав нищівну критику Генсека Ради Європи і наших міжнародних партнерів. Посли Канади, Великої Британії, Німеччини надіслали листа спікеру ВР, в якому висловили глибоке занепокоєння знищенням суддівської незалежності. За закон проголосували лише Слуги і тушки з позафракційних.

Голові ВСУ надали на виступ… аж 1 хвилину, й ніхто її застережень не почув.

«Європейська Солідарність», інші фракції меншості закликали направити цей закон на повторне друге читання, дочекатися висновків Венеціанської комісії та врахувати їх. Зараз в ВСУ накопичилося більше 70000 справ, люди роками чекають права на захист в останній інстанції. Скорочення вдвічі кількості суддів тільки поглибить проблему.

Але це не всі новини про рух слуг до Європи. Як поінформував нас наш колега, член регламентного комітету Олег Синютка, слуги разом з ОПЗЖ запропонували парламенту зняти з розгляду законопроект «Про засади державної політики у сфері євроінтеграції». Цей законопроект передбачає обов’язковий аналіз всіх законопроектів на відповідність Європейському законодавству. Мотивація – на це треба додаткові кошти.

Так, незалежність безцінна, євроінтеграція і наближення до НАТО мають свою високу ціну. Слуги сказали, що це для них дорого.

Наступний крок – дешевий російський газ? Бо ж ми тепер все гаманцем міряємо.


Volodymyr Ariev

Є слова слуг про наміри продовжити євроінтеграцію, а є дії. Сьогодні їх дві:

1) Євросоюз, Раду Європи, Канаду, Велику Британію та інших вони послали куди подалі у відповідь на прохання не спішити приймати законопроект №1008, який є небезпечним і шкідливим для судової реформи, і почекати хоча б до висновків Венеціанської комісії. Ні, відступ від європейських норм суддівського самоврядування зроблений, а зачепили найбільше Верховний Суд, реформа якого на Заході була добре оцінена. Отже, євроінтеграція послана,  раз…

2)… а ось і два. На регламентному комітеті ВР запропонували парламенту зняти з розгляду законопроект «Про засади державної політики у сфері євроінтеграції». Слугам, напевно, не сподобалось, що цей законопроект передбачає відповідність Європейському законодавству всіх актів при ухваленні з проведенням відповідного аналізу, і на це треба виділити кошти (кошти на новостворене міністерство цифрової трансформації знайшли без проблем). А тут євроінтеграція якась. Дорога надто. І хоча це ще не остаточне рішення – за це має голосувати Верховна Рада – наміри означені чітко.

Ну і нагадаю, і європейська інтеграція, і незалежність коштують дорого. А шлунково-кишкова частина населення буде голодною завжди. Так, до слова.


Mason Lemberg

То була погана судова реформа Порошенка.
То було погано, що відмінили суддівську недоторканість (яку раніше можна було зняти тільки голосуванням у ВР).
То було погано, що організовували конкурси для вибору суддів в новостворені суди.
То було погано, що створювали органи суддівського контролю.
То було погано, що створили антикорупційний суд (хоч я вважаю, що погано, але більшості подобалось).

А все інше, так, було погано.
І Печерський, і Баришівський суди…

То ж прийшов “новий” онучок бородатой бабушкі.
І що він взявся реформувати ті найкорупмованіші суди?
Ні, онучок бородатой бабушкі, всупереч обуренням ЄС, які дали нам безвіз через ці закони, взявся підминати суди під бабушку бородату.

З початком епохи беззаконня, дятли!
І щось я не бачу трусєлєй перед Радою. Та й емоційних статей на УП нема з проханням відібрати безвіз.


Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Ну, вітаю всіх. Народні обранці зеленого кольору питання судової реформи вирішили махом і капітально. Вони її відмінили. В сенсі, навіть те, що було зроблено за Порошенка. Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект №1008. Що це означає?

Це означає, по-перше, те, що склад Верховного Суду зменшується з 200 до 100 суддів. Краса? Зараз я вам ту красу розтлумачу, а поки що повідомлю, що закон впроваджує новий порядок комплектування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію гідності і етики тощо. І вишенька – запланований повторний набір суддів до Верховного суду, установи яка єдина пройшла реформування, і до роботи якої наразі немає жодних претензій.

Посли Канади, Німеччини, Британії та представники ЄБРР уже висловили занепокоєння і надіслали відповідного листа спікеру Разумкову. Висловився з цього приводу і голова Ради Європи. По факту зелена більшість у ВР відкинула поради іноземних експертів і не узгодила законопроект з Венеціанською комісією. І на біс. Зменшення суддів Верховного суду мусить бути компенсоване збільшенням суддів нижньої ланки, аби громадяни змогли банально здобути доступ до правосуддя. У нас же наразі суддів недоштат біля 20% по країні. А нам ще й Верховний суд зменшують.

Впізнаю почерк голови ОПУ Андрія Богдана! Всьо чьотко – не даремно писали про його широкі зв’язки в судах. Опанувавши ОПУ і ВР, пан Богдан і так по факту встановив диктатуру, але зі взяттям під контроль ще й судової гілки влади процес можна буде вважати довершеним.

А чого там? Коли британський суд краще захищає інтереси держави Україна ніж суд український, а панамська прокуратура наклепи Портнова спростовує оперативніше за вітчизняне ДБР, – говорити нема про що. Країна, яка обирає коміків в президенти, заслуговує як раз на таку судову систему.

Судову систему, яка стрімко іде в ОПУ.

Карикатура © Олег Смаль