Верховний Суд звернувся до Президента і Верховної Ради (текст звернення)

Верховний Суд звернувся до Президента і Верховної Ради з пропозицією отримати висновок Венеціанської комісії щодо законопроєкту №1008 та провести консультації із судовою гілкою влади.

У понеділок, 30 вересня, Верховний Суд звернувся до Президента України та Голови Верховної Ради України з пропозицією отримати експертний висновок щодо законопроєкту №1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» перед голосуванням за проєкт Закону у другому читанні.

Зокрема, у зверненні йдеться: «сподіваючись на щирість намірів щодо покращення правосуддя в Україні», Верховний Суд пропонує «відкласти розгляд [законопроєкту №1008] до отримання відповідного висновку Венеціанської комісії та проведення консультацій із судовою гілкою влади».Верховний Суд зазначає, що таких консультацій між гілками влади «наразі не відбулося».

На необхідності проведення консультацій наголошують і міжнародні партнери України. Так, виконувачка обов’язків Голови Представництва ЄС в Україні Анніка Вайдеманн та Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук закликали розпочати ретельний консультативний процес щодо законопроєкту № 1008 із залученням відповідних правничих експертів, громадянського суспільства й міжнародного співтовариства.

А Комітет Міністрів Ради Європи 25 вересня 2019 року під час 1355-ї (Права людини) зустрічі заступників міністрів підкреслив, що «запропоновані законодавчі зміни мають узгоджуватись із Конвенцією [про захист прав людини і основоположних свобод] та практикою Суду [Європейського суду з прав людини], з принципами незалежності судової влади і з відповідними рекомендаціями Ради Європи», та закликав органи української влади «скористатись експертизою (досвідом) Ради Європи в цьому контексті».

Джерело

 

Поділитися:
Share

Share