Президенти України та Португалії зустрілись з представниками ЗМІ у Ліссабоні за підсумками переговорів (фото)

Україна сподівається, що ефективна співпраця з Португалією в рамках ООН, сприятиме запровадженню миротворчої місії на тимчасово окупованих територіях – Президент

Україна сподівається, що її ефективна співпраця з Португалією в рамках міжнародних організацій, включно з Організацією Об’єднаних Націй, сприятиме запровадженню миротворчої місії організації на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час спільної з Президентом Португалії Марсело Ребелу ді Соза зустрічі з представниками ЗМІ у Ліссабоні за підсумками переговорів.

Глава Української держави відзначив важливість співпраці між Україною та Португалії в рамках міжнародних організацій, включно з ООН і подякував Президентові Португалії за «дуже професійну, розумну, виважену і відповідальну позицію» Генерального Секретаря ООН пана Гутерреша, колишнього Прем’єр-міністра Португалії.

«Хотів висловити надію, що наша ефективна співпраця зможе допомогти провести рішення про запровадження класичної миротворчої місії Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, мандат якої буде розповсюджуватися на всю окуповану територію», – сказав Петро Порошенко.

«Ми будемо мати ефективні засоби для того, щоб принести мир на українську землю і будуть мати доступ миротворці до неконтрольованої ділянки україно-російського кордону», – наголосив Президент України, підкресливши, що мир був однією з ключових тем сьогоднішніх переговорів.

Президент України подякував за поглиблення співробітництва між країнами у сфері оборони і безпеки, військово-технічній співпраці і висловив сподівання на їх розвиток. «Я сподіваюся, що ми як результат цього візиту матимемо розширення цих надзвичайно важливих для наших відносин і для європейської безпеки сфер співпраці», – сказав він.

Петро Порошенко також повідомив, що вчора, одразу після початку візиту української делегації в Португалію, її представники відвідали місто Фатіма, де разом у українською громадою виголосили молитву за мир. «Мир – це перше, чого зараз потребує Україна», – підкреслив Глава держави.

Джерело

 

Ми будемо рішуче підтримувати розвиток нашої економічної співпраці – зустріч Президентів України та Португалії

Президент України подякував Президентові Португалії за «плани, які ми маємо в наших двосторонніх відносинах».

«Ми сьогодні підписуємо три надзвичайно важливих угоди, включаючи Угоду про співпрацю в культурній сфері, Угоду про співпрацю в енергоефективності, використовуючи значний досвід Португалії в цій сфері і забезпечуючи енергонезалежність України», – сказав Петро Порошенко та зазначив, що енергонезалежність є одним з пріоритетів в розвитку нашої країни.

Президент України також наголосив, що важливу роль в розвитку двосторонніх економічних проектів мають відігравати проекти в сфері Hi-tech. «Ми чекаємо португальських інвесторів, які скористаються можливостями для приватизації», – зазначив він. При цьому Глава Української держави підкреслив, що «незважаючи на досить скромний обсяг нашої двосторонньої співпраці, зростання цього року нашого обсягу взаємної торгівлі на 35% є дуже обнадійливим».

Він також повідомив, що сторони домовились про рішучу підтримку розвитку двосторонньої економічної співпраці.

В свою чергу Президент Португалії відзначив перспективність поглиблення двосторонніх економічних відносин. «Важливо відзначити, що ці наші зв’язки розширюються дуже позитивно і стабільно», – зазначив він.

Джерело

 

Україна запропонувала Португалії участь у проекті будівництва пожежних літаків на базі «Антонова» – Глава держави

Україна виступила з пропозицією до Республіки Португалія реалізувати спільний проект із розробки та виробництва пожежних літаків на базі українських повітряних суден «Антонов».

«Ми пропонуємо, щоб на базі «Антонова» ми розробили спільний проект по виготовленню пожежних літаків. Впевнені в тому, що це підвищить безпеку в Португалії і буде дуже вдалим і ефективним проектом нашої співпраці», – заявив Глава Української держави під час зустрічі з журналістами за результатами переговорів із Президентом Португалії Марсело Ребелу ді Соза та українсько-португальських переговорів.

На думку Петра Порошенка, у розвитку співробітництва між Португалією та Україною важливе значення мають відігравати саме двосторонні економічні проекти. Він також зазначив, що «ми чекаємо португальських інвесторів, які скористаються можливостями для приватизації».

Президент також зауважив: незважаючи на те, що Португалія знаходиться на далекому Заході Європейського континенту, а Україна – на його Сході, наші країни є дуже близькими і завжди готові надати допомогу. Він нагадав, що Україна допомагала Португалії під час пожежі у цій країні.

Джерело

Автор