Вісті з фронтів. 14.07.2022

Костянтин Машовець

Поточні новини.

– Судячи зі всього, угрупування із 7-и БТГр під загальним керівництвом штабу 127-ї мсд, яке оперує на напрямку Білогорівка – Григорівка – Серебрянка (іншими словами, на Сіверському напрямку), буде невдовзі передане під командування штабу 5-ї загальновійськової армії та буде взаємодіяти з угрупуванням 150-ї “експериментальної” дивізії, яка діє південніше, на Бахмутському напрямку. Я так розумію, що російське командування намагатиметься таким чином спростити систему бойового управління для покращення його якості.

На сьогоднішній день воно складається з підрозділів 39-ї мсбр, 24-ї обр СпП, 394-го мсп і 68-го тп. До його складу також входять “батальйони” так званих 2-го та 7-ї мсбр (відповідно 2-го та 1-го АК “народної міліції днр\лнр”). В інтересах цієї дивізійної групи діють до 4-5 ТГр реактивної та ствольної артилерії зі складу 305-ї абр та засобів підсилення. Думаю, що при “особливій потребі” її може бути підсилено двома БТГр “крайньо-лівофлангової” 55-ї мсбр зі складу Ізюмського угрупування військ противника, які можливо достатньо швидко перетягнути через Сіверський Донець в районі Привілля або Шипіловки.

– Судячи зі всього, по рубежу Верхнекам’янське – Івано-Дар’ївка на зараз ідуть достатньо жорсткі та вперті, з обох боків, бої. Противник намагається просунутись на цей рубіж для того, щоб створити сприятливі умови для охвату Сіверська як з півночі, так і з півдня та південно-східного напрямку. Противник ввів у бій на цих ділянках до 3-4 БТГр, однак, за попередніми даними, особливих успіхів добитися тут він не зміг. Є достатньо суперечливі данні, що лише у Верхньокам’янскому йому вдалося “зачепитися” за східну околицю, але в районі Івано-Дар’ївки атакуючий підрозділ противника, потрапивши у “вогневий карман” та понісши чутливі втрати, був вимушений відкотитися на вихідні рубежі.

– У складі Изюмського угрупування військ противника діють принаймні 5 окремих “армійських” груп (2-ї, 20-ї, 35-ї, 36-ї та 41-ї загальновійськових армій зс рф) + 1 “дивизійна” група зі складу 29-ї ЗВА зі своїм штабом. Для кожної з яких визначені окремі зони відповідальності. Загальне керівництво та координацію дій здійснює штаб ЦВО зс рф.

Якщо врахувати район Балаклеї та Шевченкового (це також Ізюмське угрупування – до 5-6 БТГр зі складу 36-й мсбр, 488-го мсп та 2-х “батальонів” так званих “мобіків”) та оперативний резерв угрупування (до 10 БТГр зі складу 2-ї та 41-ї ЗВА, 201-й “таджкІстОнської” мс-бази, 3-ї обр СпП і 1-ї мобільної бригади РХБЗ), загальна кількість усіх “тактичних юнітів” противника, зосереджених на Слов’янсько-Краматорському напрямку з боку Ізюма, складе приблизно 33-35 БТГр. Вони вимушені утримувати достатньо широкий фронт (загальною протяжністю близько 300 км) від Печенігі до Григорівки та дуже нерівномірно розподілені та зосередженні на ньому.

– На Херсонському напрямку Сили оборони України, судячи зі всього, перейшли до фази масованого вогневого ураження баз, сховищ предметів МТЗ, командних пунктів, штабів та місць зосередження ОВТ противника безпосередньо бригадно-полкового рівня, що для розуміючих людей каже достатньо багато.

Крім того, достатньо красномовно виглядають непоодинокі випадки вогневого ураження позицій засобів ППО противника, скупчення його артилерії та пунктів ремонту та відновлення ОВТ.

До речі, рівень влучності та ефективності нанесення цього ураження говорить про те, що українське командування на цьому напрямку має повну й актуальну інформацію щодо розташування та дислокації відповідних об’єктів та засобів противника. Буквально, противник тут не може ні сховатися, ні захиститися, ні замаскуватися належним чином.


Уважаемые читатели!

Если вам нравится моя писанина, то вполне можете выразить своё расположение автору в трудный для него момент не только лайком, но финансово. За что буду безмерно благодарен.

Реквизиты:

5168 7520 1584 7737 карта Приватбанка

PayPal: oksanam83@gmail.com

Установа банку: ПриватБанк
МФО банку: 305299
Отримувач платежу: МАШОВЕЦЬ ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
IBAN: UA343052990000026207680257240
Рахунок отримувача: 26207680257240
Валюта карти: UAH
РНОКПП отримувача: 3018811669
Призначення платежу: Поповнення рахунку МАШОВЕЦЬ

Автор