Петро Порошенко дав інтерв’ю британській телерадіокорпорації BBC (відео, аудіо)

Не бійтеся здивувати Путіна, – Порошенко закликав світ об’єднатися довкола України

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в інтерв’ю (аудіо) британській телерадіокорпорації BBC, яка має найбільшу в світі аудиторію, закликав до єдності та підтримки України.

«Наміри Путіна є цілком серйозними. Раніше світ розумів, що це небезпека для України, а зараз ні в кого не залишилося ілюзій, і всі розуміють, що це небезпека для європейської та глобальної безпеки. Тому що Путін так само може здійснити вторгнення у країни Балтії, Польщу, використовуючи Україну як інструмент для шантажу всього світу. І в цій ситуації всі розуміють, що інвестування в українську безпеку означає інвестування у їхню власну безпеку», – зазначив Порошенко.

«У мене є одна пропозиція до всіх слухачів BBC: не бійтеся здивувати Путіна. Здивувати нашою єдністю та силою. Зараз Путін підвищує ставки. Він шантажує світ. У цій ситуації, безумовно, об’єднана та сильна Україна є абсолютно правильною відповіддю Путіну», – сказав Петро Порошенко.

«Якщо ви запитаєте, що зараз Україні потрібно від Заходу. По-перше, ми маємо підвищити обороноздатність України. Ми маємо зробити Росію слабшою запровадженням санкцій, оголошенням жорстких санкцій, якщо Путін продовжуватиме агресію. Ми маємо надати Україні План дій щодо членства в НАТО – і це буде правильною відповіддю на шантаж Путіна не лише від України, але й від цілого світу. Ніяких поступок Росії», – резюмує п’ятий Президент.

Джерело

 

Порошенко в інтерв’ю ВВС: суверенне право нашого народу – обирати своє майбутнє, і ми не дозволимо Путіну зробити Україну «пазлом» на карті Російської імперії

 

Мета Путіна – відновити Російську імперію, однак Україна сама обиратиме своє майбутнє. Про це п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко сказав в інтерв’ю BBC.

«Всі бачать справжню мету Путіна, який хоче відновити Російську імперію, відновити Радянський Союз 2.0. Зараз ви повинні розуміти, що Україна є останнім пазлом на карті Путіна. І ця ситуація є надзвичайно небезпечною», – вважає Порошенко.

«Україні потрібна лише оборонна зброя, ми не демонструємо жодної найменшої причини для провокації. Протягом усіх цих років, особливо в 2014-2015, з боку Росії на нас направляли артилерію та ракетний вогонь. Вони вбивали наших солдатів, вони вбивали українців», – нагадав Порошенко.

«Ми не вперше зіштовхнулися з російським вторгненням та агресією, це триває  вже майже вісім років. Саме у 20-х числах лютого, менш ніж за місяць, буде восьма річниця російської агресії. І це розпочалося у Криму, коли Путін не визнав присутність Росії на цій території, розповсюджуючи різноманітні фейки, а потім це саме відбулося на сході нашої країни», – нагадав Петро Порошенко.

«Це велике досягнення українців та всієї моєї команди, що ми врятували Україну у 2014-2015 роках. Тому що планом Путіна було розвалити Україну. Він офіційно визнав, що мав план створити Новоросію або Малоросію, забравши 9 з 25 областей України та зробивши з них окремі держави. І ми зупинили Путінську агресію. І я пишаюся тим, що я як Верховний Головнокомандувач звільнив дві треті територій окупованого Донбасу та повернув їх під контроль України», – наголошує Порошенко.

«Суверенне право українського народу – обирати своє власне майбутнє. І в 2014 році він обрав та продовжує обирати європейське майбутнє: більше 65% українців зараз підтримують членство України в НАТО, а 75% українців підтримують членство в ЄС. Зараз ми боремося не лише за наш суверенітет та територіальну цілісність, ми боремося за нашу свободу, демократію та демократичні цінності. І згідно з 51 статтею статуту ООН, ми маємо суверенне право на самооборону», – наголошує п’ятий Президент.

Джерело

Автори