Вони мають повернутися додому…

Віталій Гайдукевич

Цинічний кремлівський гуманоїд Грем збиткувався над могилою Степана Бандери. Поляки дозволяють собі сплюндрувати поховання вояків УПА. Десь нащадки ветеранів перших і других визвольних змагань не можуть утримувати поховання дідів, які виборювали нашу незалежність в ХХ столітті. Скільки треба “дзвіночків”, щоб усвідомити – Україні потрібно терміново вирішувати питання військового меморіального кладовища (умовний термін “Арлінгтон”) та Національного Пантеону?

Якщо місце для Арлінгтону – це досі проблема, то місце для Національного пантеону в Києві є. Нам конче потрібен цей комплекс. Про це я вже писав неодноразово. Це пост №1 – вічний вогонь за загиблими ЗА ЦЮ країну, це місце, куди приїздять вшанувати батьків-засновників держави лідери країн під час державних чи офіційних візитів, це місце, чий архітектурний ансамбль буде чітко фіксувати історичну тяглість від київських князів, крізь галицьких королів, князів ВКЛ, гетьманів, лідерів визвольних змагань… Це місце, де може бути перепохований прах обмеженого кола людей, з якими ототожнюється боротьба за українську державність. Там постійно має бути церемонія зміни почесної варти. Туди мають приїжджати Президенти одразу після інавгурації.

Чи складно? Ні. Вже є відпрацьований механізм створення документації та конкурсу по музею Революції Гідності. З Національним Пантеоном слід вчинити аналогічно. Від вказівки почати активність до урочистого відкриття цілком може минути менше 5 років. Це термін президентської каденції, і реалізація цього історичного державницького проекту є цілком під силу тому, хто біля керма країни. Якщо це український лідер, звісно.

Так що, будемо й далі рефлексувати на новини? Чи почнемо збирати нашого цвіту з усього світу, де це під силу?

Невже Україні не потрібне місце сили?


В Українському інституті національної пам’яті прокоментували події навколо могили Степана Бандери: У Києві повинен постати Національний пантеон!

 

Автори