Санкції на часі. 10.02.2024

Володимир Омелян

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій станом на 10.02.2024.

1. Чистий прибуток російського «Норільського нікелю» у 2023 році знизився на 51% у річному вираженні до $2,87 млрд.

– Консолідований виторг скоротився на 15% рік до року «внаслідок зниження цін реалізації на нікель, паладій, родій та мідь».
– Показник прибутку знизився на 21% до $6,9 млрд через скорочення виручки, а рентабельність впала до 48%.

2. В росії зростає кількість фінансових пірамід.

– За 2023 рік було виявлено 2 940 фінансових пірамід. Це в 1,5 раза більше, ніж роком раніше.
– Основна маса пірамід є невеликими псевдоінвестиційними онлайн-проектами, які рекламують через соціальні мережі та месенджер Telegram.
– Кількість виявлених нелегальних кредиторів також збільшилася на 9% і досягла 1884 у 2023 році.

3. Російський танкер зробив моментальний розворот після новини про запроваджені санкції.

– Судно NS Leader, яке належить безпосередньо рф, прямувало до Балтійського моря, але було вимушене розвернутися після повідомлення про запроваджені санкції. Ситуація сталась у четвер 8 лютого. Тоді о 14:00 за вашингтонським часом були запроваджені нові санкції проти російської нафти.
– Російський танкер “NS Leader” в цей час перебував біля берегів Португалії та прямував у Балтійське море для завантаження. «Танкер, який повинен був завантажити свій наступний вантаж приблизно через 10 днів, зменшив швидкість вдвічі, розвернувся і змінив пункт призначення на “для замовлень”», свідчать дані відстеження суден та інформації про судноплавство.

4. Ірландія відмовляється видавати росії нові візи для працівників посольства.

– Уряд Ірландії відмовляється дозволити росії провести ротацію дипломатів у її посольстві в Дубліні, за яким останніми роками стежать ірландські служби безпеки через побоювання щодо шпигунства.
– З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну кількість працівників в російському посольстві в Дубліні скоротилася з 30 до 14. Із них восьмеро – адміністративні співробітники й шестеро дипломатів, зокрема посол Юрій Філатов.

5. Група країн Північної Європи, Балтії, а також Чехія закликали Єврокомісію підготувати пропозицію нових секторальних санкцій проти росії та ще більше згортати торгівлю з країною-агресором. Фото спільного листа опублікував міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

“Лише 60% нашої торгівлі з росією під санкціями ЄС. У нас попереду ще 40%, щоби припинити годувати воєнну машину агресора”, – заявив він у своєму коментарі.
– Безпосередньо у листі очільники МЗС країн-підписантів зазначають, що у Євросоюзу ще не вичерпалися можливості накладати санкції на росію, і санкційний тиск потрібно посилити, посилюючи також запобіжники від обходу вже накладених обмежень.

6. Туркменістан, найбільший продавець природного газу в Центральній Азії, збільшив його видобуток у 2023 році на 6,9%, а експорт – на 12,6%.

– У 2023 році країна продавала свій газ в основному в Китай, а також в росію, Азербайджан і Узбекистан і виробила 80,6 мільярда кубометрів газу.

7. Німеччина продовжить експортувати російський СПГ.

– Уряд росії продовжив дозвіл заводу «Ямал СПГ» на постачання скрапленого природного газу (СПГ) німецькому націоналізованому газовому імпортеру та трейдеру SEFE до 31 грудня 2040 року.
– SEFE, або Securing Energy for Europe, є колишнім німецьким підрозділом російського Газпрому, націоналізованим урядом Берліну в 2022 році.