«Європейська Солідарність» впевнено нарощує рейтинг електоральної підтримки (брифінг, відео, інфографіка)

«Європейська Солідарність» – єдина загальнонаціональна партія, яка продемонструвала за результатами місцевих виборів суттєве нарощення електоральної підтримки

«Європейська Солідарність» – єдина загальнонаціональна партія, яка продемонструвала за результатами місцевих виборів суттєве нарощення електоральної підтримки. Про це під час брифінгу заявила народний депутат Вікторія Сюмар.

Зокрема, Сюмар наголосила, що «Європейська Солідарність» єдина партія, яка отримала перше місце у п’яти регіонах – Львівській, Тернопільській, Рівненській, Київській областях та місті Києві.

«Ми є однією з двох політичних сил в країні, які зайшли в усі обласні ради. Це «Європейська Солідарність», яка зайшла в усі обласні ради, і партія «Слуга народу». ОПЗЖ, «За майбутнє», «Батьківщина» до низки обласних рад не зайшли і своїх представників там не матимуть. Водночас «Європейська Солідарність» є єдиною в країні політичною силою, яка зайшла в усі міські ради обласних центрів. Такого результату жодна інша політична сила не досягла. Ми бачимо, що «Слуги» провалилися в Івано-Франківську і у Львові. Вони там не будуть мати своїх фракцій. У дуже багатьох регіонах немає ОПЗЖ, ще більше регіонів – немає «Батьківщини» і «За майбутнє». Тільки «Європейська Солідарність» присутня як в усіх обласних радах, так і в усіх міських радах обласних центрів», – наголошує Сюмар.

Вона також звернула увагу на оприлюднений сьогодні агрегований рейтинг від Соціологічної групи Рейтинг, який показує різке падіння підтримки партії «Слуга народу» і зростання «Європейської Солідарності».

«Вони склали обласні ради і склали районні ради Донецької і Луганської областей, взявши фактично один голос – один виборець. І ми бачимо, що зараз цифри агрегованого рейтингу партій виглядають так: 14,5% у «Слуг народу», «Європейська Солідарність» 13,7%, ОПЗЖ 12,5%, «За майбутнє» 8,6%, «Батьківщина» 8,5%. Всі решта політичних сил 5-ти відсотковий бар’єр по країні не долають», – констатує Сюмар.

«Якщо ми подивимося щодо відсотків приросту по кожній політичній партії, то можна побачити, що ЄС – єдина політична сила в Україні, яка сьогодні демонструє стабільний ріст. У порівнянні з минулою парламентською кампанією «ЄС» виросла практично на 70%. Натомість «Слуга народу» впала майже на 200% – із 43%, які в них були на парламентських виборах, до 14,5%. Так само біля 5% є падіння в ОПЗЖ, і достатньо стабільно стоїть на місці «Батьківщина», як показують останні вибори», – говорить Вікторія Сюмар.

«Ми змоделювали наступний парламент, якби вибори відбулися наступного тижня. У «Слуги народу» було б 114 мандатів, у «Європейської Солідарності» – 108, ОПЗЖ – 97, «За майбутнє» – 66, і «Батьківщина» – 65. Це, звичайно, грубі підрахунки, оскільки вибори будуть відбуватися за новою системою. Але якщо рахувати за цими відсотками, то ми б мали саме такий розклад сил. На думку партії «Європейська Солідарність», це достатньо серйозний старт для нас на парламентські вибори, про позачерговість яких сьогодні говорять все частіше», – вважає Вікторія Сюмар.

Вона також зауважила, що кандидат від «Європейської Солідарності» Олександр Третяк отримав переконливу перемогу на виборах міського голови Рівного. Сюмар наголосила, що ні «Слуга народу», ні ОПЗЖ на цих виборах не змогли вибороти жодної посади очільника обласного центру.

Джерело

 

Ресурси децентралізації, ініційованої командою Порошенка, дозволили переобратися більшості чинних голів громад – Ростислав Павленко

Реформа децентралізації, яка була розпочата Петром Порошенком і його командою, принесла результат в посиленні громад, набутті ними ресурсів. Про це під час брифінгу у штабі партії «Європейська Солідарність» заявив народний депутат Ростислав Павленко. Він зауважив, що саме ці ресурси дозволили переобратися більшості чинних міських голів та керівників громад.

Депутати від «Європейської Солідарності», які будуть присутні в усіх обласних радах та міськрадах обласних центрів, контролюватимуть діяльність новообраної влади на місцях – говорить Павленко.

«В абсолютній більшості регіонів чинні мери, голови громад отримали перемогу саме завдяки тому, що змогли скористатися можливостями, які їм дала політика децентралізації. Коли ми бачили, що подекуди в багато разів зросли бюджети громад, було чим звітувати, відповідно було чим переконувати виборців. Можемо лише порадіти, що ця політика далася взнаки. І «Європейська Солідарність», яка має сильні позиції в усіх обласних радах, міських радах обласних центрів, буде дуже ретельно слідкувати за тим, щоб кошти громад і ресурси використовувалися на благо громад. В кожній з громад буде приділена надзвичайна увага для того, щоб ці кошти не спрямовувалися на якісь місцеві політичні інтереси, а для інтересів мешканців відповідних населених пунктів», – наголошує Павленко.

«Як ідеологічна політична сила, яка сповідує ідею європейської інтеграції, будемо робити все і на місцях, і в центрі, щоб виправдати довіру виборців. Ми будемо спрямовувати зусилля обраних депутатів місцевих рад для того, щоб ствердити меседж, з яким ми йшли на вибори, що Європа має бути в кожній громаді – це стосується прозорості прийняття рішень, добробуту мешканців, порядку і законності у відповідних громадах. Будемо вимагати цього і від рад, і від відповідних виконавчих органів», – говорить Ростислав Павленко.

Він зауважив, що найбільше втратила на цих виборах партія влади – «Слуга народу». «Той бренд, який спрацював минулого року, втрачає свою магічну привабливість, тому що ілюзії розбилися об практику управління країною. Казка не витримала випробовування реальним життям, особливо це помітно на місцевому рівні. Ми бачимо, як громадяни реагують на те, що фактично відбувається марнотратство фонду боротьби з коронавірусом. Усі сподівання на зменшення тарифів виявилися неправдою – тарифи зростають попри те, що в світі падають ціни на енергоносії. Падають чи не вдвічі у порівнянні з часами президентства Порошенка кошти, передбачені на субсидії. «Слуги народу» несуть свою відповідальність за те, що вони не вміють, не знають і не спроможні виконати обіцянки, якими вони фактично підкупили громадян в 2019-му році», – констатує народний депутат.

Зараз влада намагається компенсувати свою нездатність проводити ефективну політику через використання правоохоронних органів, тиску на місцеві громади в тому, щоб створювати лояльні для них більшості у відповідних міських радах, де немає чітких коаліцій – наголошує Павленко.

«Ми будемо за цим слідкувати, повідомляти громадськість, протистояти цьому огульному впливу, тому що саме вибір громади має бути визначальним для депутатів всіх рівнів, для того, щоб відстоювати інтереси громад, а не прогинатися під інтереси правлячої партії», – зауважує Ростислав Павленко.

Джерело

 

 

Усі відео