Про «ВеликБуд» і мародерство

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Продовжую ділитися власними враженнями від ВеликБуду, тобто від гучного проекту президента на велику – Великого Будівництва. Щойно здолав за кермом 435 км від Запоріжжя до своїх родичів у селі біля Умані (не доїжджаючи). Маршрут: Запоріжжя – П’ятихатки – Олександрія – Нова Прага – Кропивницький – згадане село.

Враження такі. ВеликБуд мені на всьому просторі зустрівся аж цілих ТРИ рази. За результатами підтвердилися висновки зроблені раніше.

Перший. Дивним чином об’єкти ВеликБуду зустрічаються виключно на трасах.З трьох випадків один був на трасі Дніпро – Кривий Ріг, там купа техніки і кладуть асфальт. Машини пускають по одній смузі. Це єдиний такий об’єкт на всьому шляху. Всі попередні активні об’єкти ВеликБуду мені так само траплялися на трасах: Київ-Харків і Харків-Сімферополь. Чому так?

Я бачу тому три пояснення. Перше – корупційне, перебудова державних трас – це як раз той процес, де можна завести кілька крупних фірм-монополістів (що має місце) і пиляти бюджет. Але свічку не тримав. Друге – піарне, будівництво трас – це як раз той процес, який бачить більшість водіїв, після чого мусять замислюватися на кшталт: «Будують же! Не крадуть, виходить?» І третє пояснення. Ремонт державних трас був запланований на 2020 рік за програмою будівництва доріг, створеною за президента Порошенка разом із Дорожнім фондом. А це ще раз підтверджує, що весь ВеликБуд розпочатий був не за зеленої влади, а за президента Порошенка.

Висновок другий. Зелена влада – збіговисько політичних мародерів.

Коли ви виїжджаєте з П’ятихатківського району Дніпропетровської області (дороги нема – лише скупчення ям різного формату) в Олександрійський район Кіровоградської області (рівненька дорога), вас зустріне плакат про те, що дорога біля Олександрії споруджена в межах програми президента Зеленського. Але лихо в тому, що будівництво цієї дороги я спостерігав у 2018 (!) році. Тобто сталося те саме, що розповідав екс-міністр Омелян про Львівщину. Беруть вже готову дорогу, добудовують десяток км – і готова «перемога». Те саме сталося і з третім побаченим мною проявом ВеликБуду – кладуть асфальт біля Смоліне на Кіровоградщині. Але по новенькій дорозі там я їздив ще торік!

Чому так, я припускати не буду. І так все очевидно. Я краще розповім прибічникам ЗЕ, де ВеликБуд просто конче потрібен. Він потрібен до, в і після райцентру П’ятихатки (Дніпропетровщина, вже згадував, ви яму розміром з Фольксваген-Гольф колись бачили?), на об’їзній біля Кропивницького (через Созонівку і Підгайці дорога фурами розбита вщент), а ще до, в і після села Велика Виска (Кіровоградщина – після фур там хвилі Чорного моря відлиті в асфальті).

Це – місця просто кричущі. Насправді, ВеликБуд потрібен ще в 10-15 місцях. Переконаний, він там потрібен набагато більше ніж на трасах, які й так перебували у більш-менш задовільному стані. Але правда така – поза трасами ніяких ознак ВеликБуду я не побачив. Лише шляхи, збудовані за Порошенка… І ті, що за Порошенка відремонтувати не встигли.

І так. Найкращою дорогою на всьому моєму шляху була траса Дніпро-Запоріжжя. Збудована за Порошенка.

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії