Кілька питань Леоніду Макаровичу

Володимир Ар’єв

Коли старий комуніст Леонід Кравчук критикує за недостатні реформи будь-яку владу, хочеться в очі спитати:

– А що ж ти не почав зміни у 1991? Чому не пішов шляхом Балтійських країн тоді, а натомість, разом з Кучмою, дав старт олігархічній системі?
– Чому плазував перед Москвою, калькував все, що робили в Росії та боявся реальних реформ?
– Чому почав здачу ядерної зброї на найгірших умовах, страшні наслідки чого Україна розгрібає з 2014?
– Чому в перші роки Незалежності наплодив в судах і державному управлінні перефарбованих корупціонерів, які дали нове політичне потомство і вкорінилися так, що й за десятки років не видереш?
– Чому весь час підтримував антиукраїнських медведчуків-суркісів і не просто був з ними в одній партії, а й зберіг міцні зв’язки дотепер?
– Чому при тобі почали красти за безцінь державне майно замість того, щоб закласти основу цивілізованої приватизації, яку пройшли східноєвропейські країни-члени ЄС?
– Чому ти в часи свого президентства відмовився від європейського шляху і кинув Україну в таку бідність, якої вона потім не знала (купони, паперові роздруківки замість зарплат, невиплата пенсій, гіперінфляція)? Тачку-кравчучку забув?

Можна продовжити питати й питати. Але замість відповідей ми почуємо лише моралізаторство цього нікчеми на каналі 1+1, що належить олігарху, який почав свій шлях до «успішного» пограбування України саме за часів Леоніда Кравчука.

Автор