Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 станом на 09:00 18.04.2020

В Україні зафіксовано 5106 випадків коронавірусної хвороби COVID-19

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 18 квітня в Україні 5106 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 133 летальні, 275 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 444 нові випадки.

Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 319 випадків;
Волинська область — 134 випадки;
Дніпропетровська область — 104 випадки;
Донецька область — 14 випадків;
Житомирська область — 197 випадків;
Закарпатська область — 166 випадків;
Запорізька область — 127 випадків;
Івано-Франківська область — 462 випадки;
Кіровоградська область — 234 випадки;
м. Київ — 770 випадків;
Київська область — 280 випадків;
Львівська область — 221 випадок;
Луганська область — 9 випадків;
Миколаївська область — 31 випадок;
Одеська область — 106 випадків;
Полтавська область — 49 випадків;
Рівненська область — 283 випадки;
Сумська область — 82 випадки;
Тернопільська область — 366 випадків;
Харківська область — 62 випадки;
Херсонська область — 56 випадків;
Хмельницька область — 41 випадок;
Чернівецька область — 840 випадків;
Черкаська область — 141 випадок;
Чернігівська область — 12 випадків.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 18 квітня 2020 року до Центру надійшло 1189 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 16637 повідомлень про підозру на COVID-19.

Джерело

 

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова

Джерело

 

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 18 квітня

Згідно зі змінами до держбюджету, сформовано Фонд для боротьби з коронавірусною хворобою, з якого 15,8 млрд грн. буде направлено закладам охорони здоров’я на боротьбу з COVID-19. Частина цих коштів призначена для підвищення заробітної плати медичним працівникам, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію, а також для придбання лікарських засобів для лікування COVID-19. Це буде відбуватися через укладення договорів з лікарнями, де ці кошти буде розподіляти головний лікар, та через Національну службу здоров’я України.

Заробітна плата лікарів, які працюють з хворими на COVID-19, має зрости до 300%, точні суми буде зазначено в договорах. Нарахування цієї заробітної плати будуть здійснювати головні лікарі медичних закладів.

На сьогоднішній день у Вінницькій області зареєстровано 97 випадків захворювання на COVID-19 серед медичних працівників (у 22 закладах охорони здоров’я), зокрема у Калинівській центральній районній лікарні. На доручення очільника МОЗ України лікарня додатково забезпечена 10-денним запасом засобів індивідуального захисту.

Щотижня в Україну прибувають літаки з Китаю, які поповнюють запаси засобів індивідуального захисту в нашій країні.

21 квітня голова МОЗ проведе селекторну нараду з директорами департаментів охорони здоров’я, буде обговорено аудит медичних працівників, які потрапили під скорочення, та буде вжито відповідні заходи для збереження робочих місць.

Станом на 18 квітня в Україні 5106 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. За минулу добу зафіксовано 444 нові випадки, серед них 12 нових випадків серед дітей та 99 – серед медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 124 особи. За добу одужало 29 осіб (з них 1 дитина та 4 медичні працівники), померло 8 осіб.

Джерело

 

Можливість передачі COVID-19 через їжу

Для закладів громадського харчування, які продовжують працювати в режимі доставлення, дуже важливо зменшити ризик зараження поверхонь та пакувальних матеріалів.

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), зокрема маски та рукавички, можуть бути ефективними для зменшення поширення вірусів, але лише за умови їх правильного використання.

У харчовій галузі також необхідно запровадити режим фізичного дистанціювання та суворі гігієнічні й санітарні заходи, а також забезпечити миття та знезараження рук на кожному етапі приготування, пакування та збуту продуктів харчування.

COVID-19 є респіраторним захворюванням, яке передається через контакт людини із людиною і через прямий контакт, коли інфікована людина кашляє або чхає.

Поки не існує жодних доказів того, що віруси, які спричиняють респіраторні захворювання, передаються через їжу.

Оскільки дихальні краплі занадто важкі, щоб циркулювати в повітрі, вони приземляються на предмети та поверхні, які оточують заражену людину.

Людина може заразитися, торкнувшись забрудненої поверхні, предмета чи руки інфікованої людини, а потім доторкнувшись власного рота, носа чи очей. Це може статися, наприклад, при дотиках до ручок дверей або потиску рук, а потім дотику до обличчя після цього.

COVID-19 може зберігати життєздатність до 72 годин на пластику та нержавіючій сталі, до чотирьох годин на міді та до 24 годин на картоні. Дослідження проводилися в лабораторних умовах (контрольована відносна вологість і температура) і їх слід обережно трактувати в реальному середовищі.

Джерело

[cov2019]
[cov2019all]
[cov2019map]
[cov2019history]

Автор