Зеленський олігархів не розкуркулить

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Я не буду сміятися над намірами Зеленського підняти з/п учителів до $4000 – моя би воля, я підняв би і вище, якби стан економіки країни дозволяв.
Я не сміятимуся з того, що вся ЗеКоманда явно прогуляла уроки математики у школі – кошти потрібні для втілення намірів Зеленського не вдасться взяти у всіх олігархів разом узятих, навіть у них стільки нема.
Я про інше.

Про те, що всі заявлені Зеленським наміри «відібрати і поділити» за Шаріковим – повна і цілковита брехня, здійснити яку Зеленському просто не під силу. Чому? Та тому що навіть тим, хто пристроїв на службу Шарікова (тобто більшовикам) це не вдалося. Точніше…

Один із найбільших міфів Совецького Союзу полягав в тому, ніби більшовики, дірвавшись до влади, пограбували усіх багатіїв. Це – неправда. Так, більшовики пограбували землевласників – їхні землі були розділені серед селян без системи і правил, шляхом «чорного переділу» (аби вже у 1932 р. всю землю відібрати на користь єдиного монополіста – держави, а селян, які купилися на байки червоних, поробити на тій землі безпаспортними кріпаками-колгоспниками). Так, більшовики відібрали майно у кустарів, підприємців середньої ланки, комерсантів. Але. Жоден з «олігархів» тодішньої Росії за дивним збігом обставин від рук більшовиків НЕ постраждав. Всі найбільші ділки царської Росії – Полякови, Нобелі, Каменки, Рябушинські та інші – ще до опанування влади більшовиками вивели максимум своїх грошей за кордон, залишивши «країні рад» цехи і обладнання. Господарюйте, шановні! Ба більше.

Коли за кілька років більшовики догосподарювалися так, що підприємства «буржуїв» довелося терміново здавати в концесії іноземцям, керувати і здобувати прибуток з тих підприємств стали… їхні колишні власники, але від імені закордонних фірм. Ситуація вийшла геніальна! Пролетарі, які боролися проти влади капіталістів, в підсумку здобули роботу на тих самих капіталістів, але… вже під контролем хлопців з чистими руками з ЧК-ОГПУ.

Вам мало цих фактів? Я вам накидаю ще.

Чи знаєте ви, що ані Колчак, ані Денікін не змогли залучити на свій бік крупних російських ділків – вони з ними співпрацювати категорично не хотіли. А от з більшовиками «мільйонщики» співпрацювали залюбки. Коли у 1922 р. в Москві був створений банк для роботи з іноземним капіталом (Роскомбанк), з російського боку його очолив колишній мільйонер-банкір Владімір Тарновський, а з боку Заходу з цим банком співпрацювали: екс-голова «Московського купецького банку» Шлезенгер, екс-голова «Азовсько-Донського банку» Каменка, екс-голова «Російсько-Французського банку» Рубінштейн (колишній особистий банкір Распутіна), тощо й тощо.

Як це все взагалі сталося? Та розумієте, у Швеції роботу «Роскомбанку» забезпечував колишній крупний російський банкір Абрам Животовський – рідний дядя Льва Троцького. Насмілюся нагадати, що банкіром в США був рідний брат Якова Свердлова, а обставини смерті самого Свердлова якось аж надто загадкові. Крім Животовського з багатьма крупними російськими капіталістами був особисто знайомий червоний нарком Леонід Красін – колишній крупний підприємець.

Там прокручувалися геніальні оборудки. За словами «офіційного друга СРСР» від Леніна до Горбачова американського бізнесмена Арманда Хаммера, комісійні на операціях з золотом могли становити до 30%. Крім того гаспада-банкіри примудрилися продати англійцям акції російського «Сибірського банку», а ті виставили більшовикам рахунок на відшкодування завданих втрат. І більшовики компенсували – грішми злупленими з тих, хто повірив в їхні казочки про «від кожному по здібностях – кожному по потребі».

Ви в курсі чому нинішні олігархи дуже полюбляють приказку «не май 100 рублів – май 100 друзів»?

Все розказане мною про більшовиків. Про чуваків, які встановили безжальний режим абсолютної диктатури, і які людей нищили в таких кількостях, що гуманістами виглядають чимало відомих диктаторів. «Конфіскувати у олігархів і поділити між злиденними» – не вийшло навіть у них, натура людська все одне взяла гору, а повна влада над країною, коли ніхто не дорікне і не опиратиметься, розбещує.

І от Володя Зеленський, блазень зі сцени, хоче нам сказати що йому вдасться те, що не вдалося більшовикам? Йому точно може вдатися дещо інше, що вдалося більшовикам. Пограбувати середній клас руками люмпена.

Того самого, на настроях якого він зараз захоплено грає.

Усі відео