Президент Петро Порошенко дав інтерв’ю українським телеканалам (фото, відео)

Це тактика брехні і дискредитації політичних опонентів, яка нічим не відрізняється від РФ – Президент про причини свого позову до суду на телеканал олігарха-втікача

 

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам зазначив, що виборча кампанія йде в умовах безпрецедентної свободи, відкритості, доступу до аудиторії і ЗМІ, а також при наявності понад 2 тис. міжнародних спостерігачів.

На запитання як Глава держави оцінює виборчу кампанію і чи існує загроза, що основні учасники відмовляться визнавати результати виборів, він зазначив: «Можуть, якщо результати виборів їм не сподобаються. Але я не думаю, що їх твердження будуть переконливі».

Президент нагадав, як деякі ультрарадикальні рухи, керуючись вказівками тих чи інших політичних патронів, в тому числі і за межами України, намагалися, щоб в країні пролилася кров. «То вони на поліцію нападали, то на мирних громадян нападали. Це не є український сценарій, бо кров проливається українська», – сказав він.

«Зрив виборів – це не є сценарій, який прийнятний для України. Я хочу скористатися цією можливістю і подякувати кожному українцю, який просто не повівся на ці провокації. І це ще раз свідчить про високу відповідальність українського народу і є абсолютно чітке розуміння, наскільки доленосні є ці вибори в нашій історії», – наголосив Глава держави.

Водночас, за його словами, зважаючи на абсолютну відкритість і свободу доступу до ЗМІ, спостерігаються елементи гібридної війни. Президент відзначив кількість тролів з Російської Федерації, які намагаються дестабілізувати ситуацію в соціальних мережах, і нині співпраця в кібербезпеці, в тому числі з партнерами по ЄС і НАТО, «призвела до того, що пачками закриваються групи, які адмініструються з Російської Федерації і беруть активну участь у виборах».

Другою позицією Президент назвав активне втручання у виборчий процес телеканалів РФ: «В них немає ніякої іншої теми, ніж Україна. Коли дехто подивиться російське телебачення, то таке враження, що маленька Росія з усіх боків оточена великою Україною, яка з усіх боків Росії загрожує і ні про що інше їм говорити не цікаво і неможливо».

«Наша була позиція – слухайте, залиште вже нас у спокої. Заберіть свої війська, заберіть свою зброю, заберіть свою інформацію, заберіть свої елементи гібридної війни. Ми вже без вас і без вашої енергетики, і без вашого ринку навчилися обходитись. Дайте нам самим обирати свій шлях», – підкреслив Глава держави, додавши, що шлях України – ЄС і НАТО.

«Але, коли на сьогоднішній день окремі українські канали почали проводити ту саму лінію брехні, дискредитації, активного втручання у вибори. Слухайте, це вже вовк в овечій шкурі, бо не видно, що то є позиція, яку веде гібридна війна. Логіка і тактика брехні, логіка і тактика дискредитації і політичного знищення опонентів, яка нічим не відрізняється від РФ, привели мене до необхідності подати позов. Позов проти каналу, який належить олігарху-втікачу, який висмоктав з України велику кількість мільярдів грошей українців і зараз цими мільярдами думає, що він з-за кордону буде впливати, керувати Україною. Нічого у вас не вийде. Ви перейшли «червону лінію» і саме це змусило мене подати до суду», – підкреслив Президент.

«Мова не йде про долю Порошенка. Мова йде про долю держави. І ті, хто порушують закон, будуть точно відповідати. Я ніколи не судився і не збираюсь судитися з журналістами, але мова йде про власників каналів і олігархів», – додав він.

На уточнююче запитання, які санкції можуть бути проти цього телеканалу, Президент зазначив: «Подивимося по рішенню суду. Мова йде, ще раз кажу, про олігарха, який намагається, в тому числі і через своїх ручних кандидатів, перетягнути керування країною. Повернути собі активи, які були націоналізовані за гроші, які були незаконно, через механізми шахрайства і відмивання виведені з України». За його словами, нині вкидаються величезні кошти, щоб обдурити українців. «Ще раз наголошую, українці продемонстрували багато разів свою дуже відповідальну позицію. Нічого в нього не вийде», – сказав він.

Джерело

 

Успіхи України Путін сприймає як власну поразку і неадекватно реагує – Президент

«В нас, особливо для тих з кандидатів, хто забув або не знає про це, зараз є війна з Росією. І війна не холодна, і конфлікт не заморожений. Майже кожен день ми втрачаємо наших героїв, кожен день є обстріли, поранені. І безумовно, що в цих умовах ми маємо демонструвати відповідальну поведінку. Кожен наш крок в напрямку ЄС – це є поразка Путіна. Отримання українською церквою Томосу про автокефалію – це є поразка Путіна. Наші успіхи в реформах, не тільки створення української армії, не тільки утвердження української мови, не тільки децентралізація, чи реформа освіти і нова українська школа, чи сільська медицина, чи реформа медична першої ланки, чи реформа інклюзивної освіти – це є поразка Путіна. Так він сприймає кожен успіх України», – відповів Президент Петро Порошенко на запитання щодо загрози повномасштабної війни з боку Росії в інтерв’ю українським телеканалам.

«Чи здатні ми розраховувати на адекватну реакцію Путіна? Ні. Бо незаконна анексія Криму – це неадекватна реакція Путіна. Введення військ і початок агресії на Донбасі – це неадекватна реакція Путіна. Напад на наші кораблі в нейтральних водах Чорного моря біля Керченської протоки – це неадекватна реакція Путіна. Наявність дивізій на наших кордонах з Росією – це неадекватна реакція Путіна, яка може призвести до нападу і широкомасштабної агресії», – додав він.

Глава держави відзначив, що зараз ситуація кардинально відрізняється від ситуації 2014 року. Нині Україна має армію. «Ми починали її будувати не просто з нуля, а з «мінусу». І сьогодні ціна, яка буде заплачена за цю агресію – набагато більша. Ціна, яку заплатить агресор. Сьогодні українці і цивільне населення дасть відсіч агресору при спробі перейти ділянку українсько-російського кордону на будь-якому напрямку. Думаю, що ця інформація теж є у Путіна. І саме тому, єдиним гарантом нашої незалежності, єдиним гарантом суверенітету, територіальної цілісності нашої держави є не підписані меморандуми, не папірці, а є ЗСУ і інші силові підрозділи», – наголосив Президент.

Джерело

 

Не може бути Президентом країни в умовах війни людина, яка не вірить в перемогу – Петро Порошенко

В інтерв’ю українським телеканалам Президент Петро Порошенко відповів на запитання чи має він план «Б», бо будь-який політик має розраховувати на перемогу, але повинен не виключати і поразки. Глава держави сказав: «Так, у мене є план. Тільки він не план «Б». На відміну від плану «Ю», або плану «Зе», у мене є план «П». І план «П» – це побудувати велику країну вільних, заможних і щасливих людей. І цей план, коли ми йдемо своїм шляхом. Цей план привести країну до повного членства в ЄС та НАТО. І ми зробили величезну роботу в цьому напрямку. І це є не лише зміни до Конституції, а і реформи, які готують до відповідності України критеріям членства».

На запитання, чи буде він брати участь у парламентських виборах Глава держави зазначив: «Чи планую я взяти участь в парламентській кампанії? Я маю зізнатися. Так я буду брати участь в парламентській кампанії як кандидат на виборах в Європарламент після вступу України в ЄС. І думаю, що це буде найщасливіший момент, коли я буду обраний від України депутатом Європарламенту».

Глава держави нагадав, що раніше були сумніви в європейському русі України після референдуму в Нідерландах, перемоги націоналісти і євроскептики в багатьох країнах Євросоюзу. «Ми не просто продовжуємо наші санкції і будемо їх тримати аж допоки Росія не звільнить нашу територію, а ми й ратифікуємо Угоду про асоціацію. Ми забезпечимо, щоб європейський ринок замінив ринок Російської Федерації. Ми ратифікуємо поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Ми отримаємо безвіз. Ми створимо армію. Запрацює децентралізація. Ми отримаємо Томос. Мені, на жаль, інколи журналісти теж казали – а давайте до реалій. От це вже реалії», – зауважив він.

«Я прошу одне – ми можемо перемогти. Точно. Навіть відкрию вам таємницю – не може бути Президентом країни в умовах війни людина, яка не вірить в перемогу. Бо якщо немає віри в перемогу, ніяка армія, ніяка мужність країну не врятує», – сказав Петро Порошенко.

«Не може бути Президентом людина, яка не є оптимістом, яка не знає чітко, що, коли і як ми маємо зробити для того, щоб вийти на переможні рубежі. Я знаю, я вірю. Я хочу подякувати українцям, що й вони знають і вірять, що все у нас вийде», – сказав Глава держави.

Джерело

 

Президент за чотири роки витратив на благодійність та підтримку української армії 1,5 млрд гривень

«Я чотири роки не виводив дивіденди. Я чотири роки витрачав гроші лише в напрямку благодійної допомоги. І сьогодні обсяги моєї благодійної допомоги дорівнюють півтора мільярди гривень. Значна частина з них – це підтримка української армії», – повідомив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Петро Порошенко також відповів на запитання, з яких джерел фінансується його виборча кампанія. «Я можу вам відверто сказати, що виборча президентська кампанія є дуже недешева справа. Той, хто вам скаже, що для цього буде достатньо 50, 60, 70 млн грн. – це неправда. Якщо це повномасштабна розгорнута кампанія. Це нечесно по відношенню до виборців», – зазначив він, додавши, що витратив вже більше.

«Я маю одне джерело – це є мої кошти, з яких заплачені податки, які мають чітке визначення джерела походження, які надходять на мій рахунок, які декларуються в електронних деклараціях. І сьогодні можна просто легко перевірити скільки задекларовано», – підкреслив Глава держави.

Джерело

 

Глава держави: Залежність кандидатів в Президенти – питання національної безпеки

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що самостійно фінансує свою передвиборчу кампанію та відзначив важливість проінформувати про це суспільство. «Зараз перед виборами, я вивів дивіденди, заплатив з них податки. Податки склали сотні мільйонів гривень. І на сьогоднішній день все сплачується з виборчого фонду», – зазначив Петро Порошенко.

«На жаль, інші кандидати, познаходили бомжів, які навіть і не знають, що вони перераховують сотні тисяч, або мільйони гривень на підтримку того чи іншого кандидата, ховаються. І це не лише одна кандидатка. Таких, на жаль, кандидатів багато. І ті, хто шукає «чесних», і ті, хто шукає різні «кольори». І це не чесно», – наголосив Президент.

«І от сьогодні, коли ми задаємо питання, що коли вони ховаються від того, щоби чесно відповісти щодо джерел походження коштів, то це означає, що вони ховаються від того, щоб проінформувати виборця: а від кого буде залежати їх рішення, коли, не дай Боже, вони мали би шанс бути обраними. Тому це є надважливе питання, які виборці мають право знати. Бо це є залежність майбутнього кандидата, це є питання національної безпеки», – підкреслив Петро Порошенко.

При цьому він підкреслив суспільну важливість цього питання. «Саме тому, а не те, що хтось комусь хоче перешкодити. Громадські організації, Національне агентство запобігання корупції, журналісти, які проводять необхідні розслідування, повинні забезпечити надання об’єктивної інформації. Порошенко цю інформацію демонструє вперше в Україні, абсолютно прозорі і джерела походження, і відкритість щодо звітування», – сказав Президент.

Джерело

 

Ми не збираємось торгувати Кримом – Президент про пріоритет у звільненні півострова

Президент Петро Порошенко підкреслює, що серед головних його пріоритетів залишається звільнення Криму. «Я хочу сказати, що моїм першим пріоритетом, одразу після виборів, буде питання Криму. Я дуже дякую кримчанам. Я дуже дякую Меджлісу кримськотатарського народу, я дуже дякую Мустафі Джемілеву, Ахтему Чийгозу, Рефату Чубарову, які підтримали мене. І для мене це питання є принциповим», – сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам.

«Ми не збираємося торгувати Кримом, як дехто. Ми не збираємося казати, що Крим – це коли-небудь потім. І в цьому був мій меседж, що Крим буде одним із перших пунктів на порядку денному», – підкреслив Президент.

За його словами, ми маємо на сьогоднішній день багатонаціональну платформу щодо деокупації Криму. «І учасниками цієї платформи є багато країн. Створена вона була, в тому числі і у форматі Генеральної асамблеї ООН. І вона має цілу низку напрямків», – додав він.
Президент підкреслив, що перший напрямок – це санкції: «І не вірте тому, хто каже, що санкції для Росії не працюють. Санкції по Криму, санкції по Донбасу, санкції по Керченській протоці, санкції, санкції… Це ціна, яку Росія зараз платить за агресію проти України».

Він зауважив, що за даними Bloomberg лише втрати російської економіки складають 150 млрд доларів, понад 10% ВВП заплатила Росія. Різке падіння стандартів життя.

«І санкції – це не є відповідальність чи покарання. Санкції – це є мотивація для Росії бути за столом переговорів і приймати рішення. Подивіться наскільки критичною є ситуація не лише на окупованих територіях на Донбасі, де безробіття сягає за 50%, ліквідовані стратегічні підприємства, порізані на металобрухт, вивезене обладнання. Діти мають складності з доступом до освітніх послуг, немає ліків, різке падіння рівня життя. А в Криму? Подивіться, що відбувається. Різке падіння рівня доходів. На сьогоднішній день люди знімають «рожеві окуляри» і починають бачити реальність», – сказав Президент.

Петро Порошенко підкреслив, що саме через санкції, через рішення судів, Міжнародний суд ООН, трибунал з морського права, позицію із захисту інвестицій і сплату Росією величезних, багатомільярдних штрафів за захоплення іноземних інвестицій Україна досягне повернення своїх територій. «І координаційна група, яка створена і в Міністерстві закордонних справ, і в українському Уряді, які чітко, крок за кроком роблять наступ на позицію Росії, мотивуючи її звільнити Крим», – також наголосив він.

Джерело

 

Глава держави: Той, хто пропонує змінити формат Мінських домовленостей на якийсь інший, робить це лише з однією метою – звільнити Путіна від його зобов’язань

Президент Петро Порошенко підкреслює, що Мінські домовленості передбачають чіткі зобов’язання Росії щодо звільнення захоплених нею українських територій та виведення військ і озброєння. Він наголосив, що зміна формату цих домовленостей матиме наслідком відмову президента Росії їх виконувати.

«Той, хто пропонує щось інше – будапештські формати, варшавські формати, московські формати – це робиться лише з однією метою: дати Путіну вислизнути від взятих на себе зобов’язань. Якщо Україна сама відмовиться від Мінського процесу, якщо Україна сама відмовиться від Нормандського формату – знімуться санкції. Це те, чого прагне Путін. Україна нічого не доб’ється», – заявив Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Тому некомпетентних і безвідповідальних політиканів на гарматний постріл не можна підпускати до цих процесів. Бо виявиться, що та величезна ціна, яка заплачена за нашу можливість будувати країну, все буде дарма».

«Повірте, кожне слово там вирахувано, вичищено і чітко скоординовано з нашими партнерами. До речі, не лише з Францією та Німеччиною, бо вони представляють весь Європейський Союз, включно з Великобританією. Це чітко записано в рішеннях Ради ЄС. Координація зі Сполученими Штатами відбувається де-факто перед кожним засіданням. Це є повноваження і функції великого друга України Курта Волкера, посла з величезним досвідом і фантастичною працездатністю», – наголосив Глава держави.

За словами Президента, лише після формування безпекового компоненту Мінських домовленостей, починається політичний компонент. «Коли повертається український суверенітет, коли готуються вибори за участю українських політичних партій, за українським законодавством, відбуваються вибори місцевої влади, якій переходять повноваження щодо інтеграції цих територій назад в Україну – повернення українського прапора, українського герба. І іншої альтернативи сьогодні просто фізично не існує», – зазначив Петро Порошенко.

«Ми зараз можемо сказати, що Нормандський формат призвів до того, що там стоїть підпис Путіна. Хто там фантазує або мріє, що ми зараз хочемо скасувати Нормандський формат. Вони, до речі, називають це «мінським форматом». Я хочу ще раз наголосити – повчіть, почитайте матеріальну частину. Бо «мінського формату» не існує. Є Мінські домовленості», – пояснив Глава держави.

Він підкреслив, що виконання Мінських домовленостей – це зобов’язання Росії. «Санкції проти Росії запроваджуються у зв’язку із невиконанням Мінських домовленостей. Зобов’язання, які взяла Росія і які мають бути забезпечені, в тому числі через наше рішення щодо запровадження блакитних шоломів ООН, відповідно до рішення Ради Безпеки ООН. Це наша позиція спільна», – сказав він, додавши, що це є не лише позиція України.

За його словами, миротворці мають, в першу чергу «вичавити окупаційні російські війська з Донбасу». «Це записано чорним по білому у Мінських домовленостях. Друга позиція – роззброїти незаконні військові формування. Це записано. Третя позиція – викинути назад в Російську Федерацію незаконне озброєння, важку військову техніку. Це записано в Мінських домовленостях. Передати під контроль України неконтрольовану ділянку україно-російського кордону для того, щоб припинити інфільтрацію російських «КамАЗів», «гуманітарних» конвоїв, які везуть зброю, амуніцію і паливо. Це записано в Мінських домовленостях», – підкреслив Президент.

Джерело

 

Перемовини з Росією можуть відбуватись лише за підтримки міжнародної проукраїнської коаліції  – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що питання, які стосуються України, мають обговорюватися лише за підтримки та участі наших міжнародних партнерів, оскільки Росія сприймає лише позиції сили.

«Саме тому ми йдемо в НАТО, бо НАТО – це не коли кожен за себе. НАТО – коли один за всіх і всі за одного. НАТО – це коли 30 країн-членів забезпечують недоторканність кордонів. І це значно посилить», – сказав Глава держави в інтерв’ю українським телеканалам, відповідаючи на запитання про те, яким він бачить формат двосторонніх перемовин з Росією після виборів.

«Той, хто добровільно відмовляється від цієї підтримки, напевно має якісь інші цілі. Які? Він казав, або «я стану на коліна і піду просити пробачення, протягну руку, лише з сльозами на очах», він каже «я вимолю пробачення для України». Запам’ятайте, якщо ви не дуже уважно дивилися російські фільми: Москва сльозам не вірить. Москва визнає лише силу. Силу Української держави, силу українського війська, силу світової коаліції», – наголосив Петро Порошенко. Він також процитував слова Гімну української армії «Зродились ми великої години»: «Бо плач, пане кандидате, не дав нікому ще свободи. А хто борець – той здобуває світ».

Що до того, чи можливі двосторонні формати перемовин з керівництвом або представниками Росії, як того обіцяють інші кандидати на пост Глави держави, він сказав: «Чи можуть бути двосторонні переговори? Ну, звичайно, ми суверенна незалежна держава. Але чи буде позиція України слабшою, якщо ми поїдемо без підтримки наших світових партнерів по проукраїнській коаліції? Очевидно, що слабша».

«Ми можемо проговорити, наприклад про те, щоб негайно звільнити українських військових моряків? Ми можемо проговорити про те, щоб негайно була забезпечена свобода судноплавства чи повернути українські військові кораблі? Можемо. Але комплексна позиція має вирішуватися, коли за нами стоїть велика сила», – сказав Президент.

Петро Порошенко також наголосив, що не Путіну вирішувати, хто буде Президентом України. «Це раніше у них була така ілюзія, що вони їздили на оглядини, погоджували, благословляли. І потім питання вважалося вирішеним. Питання, хто буде українським Президентом вирішує лише український народ. Це вперше за роки нашої історії, коли ми вибороли це право», – заявив Глава держави.

«Ми зняли російське ярмо не лише з нашої церкви, не лише з нашої мови, а й з нашої держави. Ще раз наголошую – гарантом є наша армія», – додав він.

Джерело

 

Класична миротворча місія може бути моделлю повернення миру на Донбас та деокупації захоплених територій – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що запровадження миротворчої місії ООН стане кроком до повернення українського суверенітету та звільнення українських Донбасу та Криму. Глава держави наголосив, що компромісів у питанні повернення Донбасу і Криму бути не може.

«Крим є українським. І ніяких компромісів в цьому питанні немає. Донбас є українським. І ніяких компромісів в цьому питанні немає», – заявив Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави зауважив, що російська позиція щодо миротворців пропонує надати спостерігачам ОБСЄ ескорт–послуги миротворців, бо саме таке формулювання зазначено: «ескорт спостерігачів, вони працюють з 9.00 до 18.00 в супроводі ескорту». «Я думаю, що це має дуже віддалене відношення до безпеки. І російська пропозиція просто знущається над некомпетентністю окремих наших кандидатів», – наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «ООН має свій чіткий формат миротворців. Якщо миротворці несуть відповідальність за безпеку людей – вони повинні мати права і повноваження. Починаючи від озброєння і завершуючи правом застосування сили. Для чого? Бо вони відповідають за безпеку».

«І не треба з цим бавитися. Миротворці – класична місія, має бути прийнята, заведена на всю окуповану територію, включно з неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону. І лише це може бути моделлю повернення миру на Донбас. Лише це може бути першим кроком для деокупації Донбасу», – підкреслив Петро Порошенко.

Джерело

 

Президент: Підвищення соціальних стандартів та забезпечення пенсіонерів – це політика боротьби з бідністю

Президент Петро Порошенко наголошує, що монетизація субсидій, індексація пенсій, разова виплата до мінімальної пенсії, допомога багатодітним родинам – це комплекс заходів, які є частиною програми боротьби з бідністю.

«На сьогоднішній день те, що відбувається зараз – це є війна з бідністю. Якщо вони (опоненти – ред.) називають це підкупом, я хочу наголосити – цим підкупом, як вони називають, або боротьбою з бідністю я буду займатися наступні п’ять років. З кого треба починати? З пенсіонера. Чому? Бо вони постраждали найбільше від війни. Бо зростає мінімальна, середня заробітна плата, пенсії зростали найменшими темпами. І тому зараз всі ресурси держави маємо віддати пенсіонерам», – сказав Глава держави, коментуючи заяви про те, що його опоненти називають підкупом виборців підвищення пенсій та монетизацію субсидій.

«І на сьогоднішній день, я хочу наголосити, що це не обіцянки, а це те, що обіцяли зробити в березні, і 25 березня виконання березневих програм завершено – індексація проведена», – констатував Петро Порошенко нагадавши, що компенсація була забезпечена з коштів, які були мобілізовані за рахунок закриття «чорних дір» на митниці.

Президент також нагадав, що рішення про індексацію пенсій було прийнято ще у 2017 році. «Що індексація пенсій починається з 1 березня 2019-го. Якби вони (опоненти – ред.) ходили в Парламент, якби вони читали те, за що вони голосують або те, що вони блокують – вони б не піднімали цих питань», – зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що опоненти не лише вдаються до критики, а й намагаються перешкоджати реалізації зазначених заходів. «Вони не тільки говорять, вони навіть діють. Це божевілля – вони спробували зареєструвати проект постанови, якою скасовується підвищення пенсій для пенсіонерів через механізм індексації. Вони забороняють виплачувати компенсацію в зв’язку з тим, що їм здається, що краще залишити пенсіонерів так, як є зараз. Але я їм цього не дозволю», – наголосив Глава держави.

Він також згадав про виплати багатодітним родинам. «Є багатодітні родини, які також точно потребують цієї допомоги, бо народження третьої чи четвертої дитини точно не має бути квитком в бідність. Саме тому з 1 квітня зараз на третю, четверту і більше дітей буде виплачуватися прожитковий мінімум», – сказав Петро Порошенко.

«Отже, те, що було заплановано виплатити в березні – виплачено. Те, що заплановано виплатити в квітні – це продовження індексацій, монетизація субсидій і початок виплати багатодітним родинам – буде продовжено. Компенсація в квітні також буде продовжено. І це є боротьба з бідністю – підвищення рівня соціальних стандартів пенсіонерів», – констатував Президент.

Глава держави також зауважив, що раніше так комплексно зазначені заходи не вживалися, оскільки всі сили і ресурси були спрямовані на оборону країни від агресора та відновлення української армії. «В 2014-2015 роках наша армія була гола і боса. І ми не просто забезпечували бронежилетами за рахунок добровольців і волонтерів, а я як Президент, зараз я можу сказати про це, займалися пошуком грошей для того, щоб купити штани, шкарпетки, білизну», – сказав він.

«І останні копійки йшли на те, щоб закупити озброєння, закупити засоби радіоелектронної боротьби, забезпечити відновлення протиповітряної оборони. Будівництво розпроданих і розкрадених військових містечок. Будувати гуртожитки для військовослужбовців-контрактників. Купувати те, що зараз прийшло на наше озброєння після моєї зустрічі з Президентом Туреччини Ердоганом – ударні безпілотники, які мають високоточну зброю. Купити протитанкові «Джевеліни», купити антиснайперські комплекси. Кожна гривня, яка інвестована в покращення озброєння, рятує життя наших воїнів на фронті. Це був той пріоритет», – додав Петро Порошенко.

«І сьогодні, коли з’явилися вже перші можливості, що залишаються інші кошти за межами децентралізації і оснащенням української армії, ми спрямували їх пенсіонерам і на підтримку багатодітних родин. І це чесно, бо реформи дають свої плоди», – резюмував Президент.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео