Критерії вибору – Володимир Зеленський

Petro Kropotkin
Volodymyr Khovkhun

Для мене В. Зеленський – це чистий сумбур, і виокремити в ньому якийсь стрижень, навколо якого можна було б будувати оцінку цього кандидата в Президенти, для мене важко.
Тому моя спроба аналізу також буде довільною й не дуже системною.

Отже.

В. Зеленський і МайданВ. Зеленський жодним чином не симпатизував Революції Гідності.
Сьогоднішні його заяви про те, що очільники країни зрадили Майдан, – не більш ніж передвиборча маніпуляція. У розпалі подій 95-й глузував з жорстокого побиття майданівців:
“А если всех митингующих одеть в шерстяную одежду, а беркутовцам раздать эбонитовые палочки, мы сможем добывать электричество?”

В. Зеленський і армія

Пишуть про його концерти в зоні АТО. Водночас, у «творчому доробку» 95-го кварталу є сюжет від 12 квітня 2014 р., у якому українську армію порівнюють з лякливим бараном.
В. Зеленський не служив у лавах збройних сил України.

В. Зеленський і патріотизм

Історія про те, як В. Зеленський порівняв Україну з актрисою німецьких фільмів про дорослих, стала притчею во язиціх і засвідчила моральну нерозбірливість шоумена.

В. Зеленський і українська мова

В одному з інтерв’ю він повідомляє, що на початку 2017 року почав учити українську з репетитором.
Оскільки кандидат у Президенти України має володіти державною мовою, постають сумніви щодо того, наскільки В. Зеленський відповідає цій кваліфікаційній вимозі.
У січні 2019 р. у програмі ТСН виступає на захист російської мови. Його «отцепитесь» на адресу чинної виконавчої влади, очевидно, слід розцінювати як заперечення необхідності розвитку української мови.
Україномовні персонажі скетчів 95-го кварталу – малоосвічені селюки з обмеженим кругозором. Таке тенденційне зображення людей, для яких українська є рідною, свідчить про упередженість В. Зеленського у мовному питанні.

В. Зеленський і гомофобія

7 грудня 2018 р. в «Лізі Сміху», гумористичному шоу, яке створили артисти «Студії «Квартал 95» і веде В. Зеленський, обіграли зміну статі співачки Зіанджі за допомогою фільму Зеленського “Я, ти, він, вона” – співачку назвали в середньому роді, перефразувавши назву в “Я, ти, він, воно”.
Зіанджа звинуватила Зеленського в гомофобії та цькуванні, а також оголосила бойкот телеканалу 1+1, який транслював шоу, при цьому в мережі її повністю підтримали.

В. Зеленський та І. Коломойський

Зв’язок між ними настільки очевидний, що не викликає сумнівів навіть у дилетантів від політики.
Вважають, що президентство В. Зеленського – це той спосіб, у який І. Коломойський збирається уникнути відповідальності за свої економічні злочини перед Україною, найбільший з яких – виведення з «Приватбанку» близько 5,8 млрд дол. Лише втручання держави (націоналізація) врятувало цей системний банк від банкрутства, а банківську галузь країни – від руйнації.
Народний депутат Ар’єв пише, що В. Зеленський та інші учасники «кварталу» були задіяні в схемах виведення коштів «Приватбанку» на суму близько 41 млн дол. через ланцюг офшорних компаній.
Телеканал 1+1, який належить І. Коломойському, – головний ЗМІ, через який поширюється пропаганда на користь кандидата В. Зеленського.

В. Зеленський і дипломатія

Після зустрічі з послами провідних країн у ЗМІ було поширено думку одного з них: «Ми гадали, що він просто нуль. І що це можна виправити. Та він, на жаль, мінус. Великий жирний мінус для країни. Що дуже небезпечно. І навряд чи з цим можна щось вдіяти.»
Виявилось, що шоумен, котрий збирає зали завдяки репризам, написаним спеціально для нього та добре завченим, не має хисту до вільної комунікації.

В. Зеленський і економіка

В. Зеленський є власником офшорних компаній на Кіпрі та компаній в РФ.
Це мало б насторожити його прихильників, які звикли до його жартів на тему офшорів.
Утім, офшори є легальною формою ведення бізнесу, і проблема постає тільки тоді, коли їх використовують для протизаконного ухиляння від податків.
Зустріч В. Зеленського з представниками бізнесу викликала хвилю іронічних коментарів через нерозуміння ним проблем бізнесу та невміння формулювати свої думки.

В. Зеленський і війна

Кандидат у Президенти не розуміє (або вдає, що не розуміє) геополітичних реалій. Його пропозиції домовлятися за столом переговорів (хоча переговори з країною-агресором тривають з вересня 2014 р. за участі провідних європейських держав) та метафори про стояння на колінах перед лідером РФ виглядають інфантильними, але знаходять шлях до сердець багатьох виборців.

В. Зеленський і НАТО

Шоумен – противник приєднання до цього військово-політичного союзу, який гарантує безпеку своїх членів. Про це можна зробити висновок з його тематичних висловлювань. Спроби штабістів (Д. Разумкова…) подати позицію кандидата як раціональну («він за ЄС і НАТО, але коли будемо відповідати стандартам») – лише намагання витягнути його з невигідної ситуації.

Мій висновок:
В. Зеленський – не самостійна фігура.
Це людина посередніх здібностей. За межами свого фаху не демонструє хоч би якогось серйозного розуміння геополітичних, внутрішньополітичних, економічних, соціальних і культурних процесів, важливих для України.
Не має підтвердженого досвіду ні в галузі державного управління, ні в сфері вільної комунікації із суспільством.
«Велике ніхто», яке, в разі обрання, логікою подій буде вимушене скотитися до диктатури, наприклад, лукашенківського типу.

 

Поділитися:
Share

Share