«Справа громад», Фонд Порошенка та Фонд Roshen. Як це все працює?

Юрій Бірюков

У повітрі відчувається сморід підготовки якимись структурами до якихось виборів, я інакше це оцінити не можу.

Все в країні ок? На фронті все ок? І волонтерська допомога вже не потрібна? То навіщо? А хто замовник? Cui bono?

Ні, я не вірю в неупередженість дій. Ні, я не вірю в чесних та прозорих, я вже бачив занадто багато. Ні, цього разу все так само. Починаючи з того, що ГО Справа Громад названа “Фондами Порошенка”, і закінчуючи тим, що ці “розслідувачі” спочатку опублікували свій твір, а ПОТІМ надіслали лист-запит із запитаннями. Якось так невдобно вийшло, на документі могли б хоч дату “з минулого” поставити. Клямка не спрацювала.

В мене обмаль часу та абсолютно відсутнє бажання витрачати енергію на коментування лайна. Але оскільки Антоніна Бузіло не дуже публічна, а я історично є найбільшим промоутером реквізитів Справи Громад, то дозволю викласти факти:

1) ГО Солідарна Справа Громад ніколи не була підрозділом Фонду Порошенка чи Фонду Рошен. Це самостійна структура. Ми працюємо разом, — так, звісно. Ми працюємо з іншими фондами, — так, звісно. Менше, але також працюємо.

2) Фонд Порошенка та Фонд Рошен ніколи не збирали донати. Від слова “зовсім”. Джерела наповнення цих фондів – ну, а прізвище Петра Порошенка там нащо?

3) 93% щомісячних витрат на допомогу ЗСУ — це якраз кошти Фонду Порошенка та Фонду Рошен. Дев’яноста три відсотки. І це сума у 150 000 000 гривень. Сто пʼятдесят мільйонів гривень. Особистих коштів Петра Порошенка. ГО Солідарна Справа Громад зараз у середньому збирає за місяць 12 000 000 гривень. Це сім відсотків від загальних щомісячних витрат на нашу спільну допомогу ЗСУ.

4) Не було б цих 150 000 000 гривень на місяць, — не було б щомісячно 4000 ФПВ, сотні мавіків, сотень зарядних станцій, десятків купольних РЕБ, десятків екскаваторів тощо. І ще раз, може хтось помітить нарешті – 150 000 000 власних коштів Порошенка щомісячно.

5) ГО Солідарна Справа Громад ніколи не купляла ніякі облігації чи інші цінні папери та не отримували дохід або прибуток. Зовсім. Жодного разу. Бо це НЕПРИБУТКОВА організація, яка не має права отримувати прибуток чи дохід.

Для чого зараз все це робити?
Кому вигідно зараз накидувати?
Для кого волонтерські організації зараз загроза?

От той і замовник.
Cui bono!


Володимир Завгородній

Я не знаю, есть ли на свете люди, которые доверяют мне и не доверяют Бирюкову, но на всякий случай, для протокола, тоже выскажусь.

Вот уже почти год я плотненько так волонтёр “Справи громад”. И поскольку у меня ножки, я не умею бегать, хожу с палочкой, которую мы называем тростью, чтобы было не так обидно, — то меня легко догнать и возложить на меня больше почётных обязанностей. Поэтому я в курсе, как это всё работает.

1. “Справа громад”, Фонд Порошенко и “Рошен” — это разные организации. До такой степени, что очень часто мы не знаем, что делает Фонд или “Рошен”. И потом не можем узнать и посчитать, что было сделано или что было передано в 2023 году. Это очень раздражает, когда пытаешься сделать сводный отчёт.

За последний год мы наладили более тесное взаимодействие и активно помогаем Фонду своей логистикой. И всё равно мы не муж и жена, мы разные люди совсем, я, например, как пресс-секретарь “Справи громад” за год с Порошенко разговаривал ноль раз, а видел его три раза, один раз — едущим на мотоцикле.

2. Порошенко не собирает пожертвования. Ну, уже ж была история. Уже отправляли пожертвования обратно, когда люди поверили и решили перечислить средства. Пожертвования собирает только “Справа громад”. Нет, мы их не инвестируем, они всё время заканчиваются, у нас вот такая пачка счетов, которые нужно оплатить. Я видел.

Любой, кому не нравится, что Порошенко периодически выручает “Справу громад” деньгами, может прийти и оплатить эти счета. Честное слово, любой, мы не будем дискриминировать. Даже Бойко может прийти и оплатить счета, я договорюсь. Даже Давид Арахамия, некогда вроде как известный волонтёр. Может быть даже Лукашенко, деньги не пахнут, а счетов много.

3. За три года полномасштабной войны “Справа громад” собрала 546 миллионов гривень, а помощи на фронт мы вместе с Фондом Порошенко передали более чем на 6 миллиардов. Чувствуете разницу между этими цифрами? Ну, вот.

А как так само собой совпало, что срач на тему волонтёрки начинается как раз на фоне слухов про перемирие, уступки территорий и сдачу Запорожья, ну, это я не знаю, это, наверное, нелепое совпадение какое-то.

У меня всё.

Автори
, ,