Фактор Смешка

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Ну що? Вітаю. Те, про що я писав, збувається. Популістична опозиція, уголос повторюючи всі свої «антипорошенківські» мантри, в реальності все глибше занурюється в боротьбу одне з одним. Що я маю на увазі, дивіться самі.

Щойно у нас кандидатом у Президенти зареєструвався колишній голова СБУ Ігор Смешко. Здавалося б, от нафіга попу – гармонь, козі – баян, попуасу – ікона, а Смешко – участь в передвиборчій кампанії? Хто його знає? Де ця людина була останні 5 років? Чому саме вона мусить очолити Україну? Чим вона взагалі відома?

От саме тут і криється причина висування. Напруживши свою пам’ять, я пригадав єдиний факт, через який я не забув прізвище Смешка відтоді, як він перестав бути головою СБУ (тобто – після Помаранчевої революції). Смешко – керівник партії «Сила і Честь». Я не знаю, скільки членів перебуває у цій партії, але точно знаю про двох. Один – це сам Смешко. Другий – це Микола Обиход, колишній заступник Генерального прокурора України. Микола Обиход відомий тим, що саме він свого часу вів кримінальні справи проти корпорації ЄЕСУ та її власників – родини Тимошенків. У тому числі – проти Юлії Тимошенко.

Саме Микола Обиход вже не один рік криком кричить про те, що ніякі суди у 2005 р. справи проти Юлії Тимошенко не закривали – справи були закриті простим наказом генпрокурора Святослава Піскуна, в подяку за підтримку фракції БЮТ при обранні його генпрокурором. Саме Микола Обиход детально описав схеми за якими працювала корпорація ЄЕСУ – його книжка «Изолгавшаяся» свого часу викликала таке обурення з боку «Батьківщини», що її презентацію зривали натовпи «скажених юльціних бабусь». До речі, глави з книжки та інші матеріали Миколи Обихода можна побачити прямо на сайті партії «Сила і Честь». І не тільки.

Восени 2013 р. міжнародна детективна компанія «Kroll.Inc» (та сама, яка шукала «золото партії») на замовлення з України почала шукати гроші Юлії Тимошенко та зразу ж знайшла дві офшорні компанії пов’язані з кіпрськими філіями все ще існуючої ЄЕСУ. Коли преса звернулася за коментарями до Миколи Обихода, той не тільки підтвердив, що знає про існування знайдених компаній, а просто з пам’яті назвав ще низку фірм офшорного походження, між якими гроші родини Тимошенків циркулюють перманентно – ніби павук по павутинню. Варто місцевій владі зацікавитися якоюсь з таких фірм – гроші миттю перекидають на фірми інші у інших країнах, звідки дістати їх, то ціла історія.

Загалом, ідеться про кошти в обсязі не менше мільярда доларів США.

Все наведене дає підстави припускати, що Ігор Смешко – кандидат технічний, і що головна його мета – торпедувати рейтинг Юлії Тимошенко заявами, які інші кандидати собі дозволити просто не зможуть. Але хто ж тоді його наймає?

Той факт, що Смешка зразу ж пропіарив журналіст Дмитро Гордон наводить на думку, що замовником може бути один відомий український комік, який останнім часом загорівся бажанням порулити Збройними силами України разом із самою Україною. А це – саме те, про що я писав. Коміку та Юлії Володимирівні поруч – тісно, вони працюють на одному й тому самому електораті, тобто для людей, які чекають приходу чарівника, який (вони вірять) вирішить за них у їхній країні усі їхні проблеми. Залишитися мусить хтось один…

Тим більше – це не перший прецедент. Я не знаю, хто стоїть за кількома сторінками на ФБ, де ударно агітують за Коміка і закликають «не голосувати за бариг і воровок». Натяк жодного разу не прозорий.

І Смешко тут – не першопроходець. У 2004 р. був такий депутат Козак, на прізвисько «ваша дружина американка», який постійно нагадував Віктору Ющенку про зв’язки його дружини зі США. Нині мені трапився ролик відомого інтернет-маніпулятора Анатолія Шарія, в якому Шарій знущався з кандидата Анатолія Гриценка – всяко указував, що навколо Гриценка крутяться і підтримують його депутати Блоку Петра Порошенка Лещенко, Найєм та Заліщук. Навіть попри далеко неоднозначну репутацію цих депутатів (які попри всю свою записну опозиційність, з фракції БПП уходити не поспішають), натяк більш ніж прозорий: «Гриценко – технічний кандидат Порошенка, аби забрати голоси у…». Здогадаєтеся, у кого? Ну от кому зараз заважає Гриценко? У якої пані переманює електорат?

І це – тільки початок. Далі – буде. Фактор Смешка на цих виборах використовуватиметься на всю душу щиру.

Хороше питання, до речі. Хто підклав свиню «Самопомочі», зливши інфу про підготовку поїздки нардепа Семенченка з компанією до Тбілісі? Здогадаєтеся, кому вони заважають на виборах?

Автори