Робоча поїздка Президента України до Миколаївської області (фото, відео)

Президент на Миколаївщині взяв участь в успішних випробуваннях 32 МВт двигуна для енергетики: Більшість країн світу не можуть похвалитися таким досягненням

 

Президент Петро Порошенко прибув з робочою поїздкою до Миколаївської області, де взяв участь у випробуваннях нового 32 МВт двигуна цивільного призначення для використання в енергетиці.Глава держави привітав працівників державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» з 27-річницею незалежності України, зауваживши, що під час Параду українці побачили, як змінилися Збройні Сили, і в цьому також є величезна заслуга підприємств «Укроборонпрому». «Коли з 2014 року мали перейти на тризмінний режим роботи, щоб захистити державу. Не просто забезпечити війська, а захистити державу», – зауважив Президент.

Петро Порошенко нагадав, що під час останнього візиту до Миколаєва робітники заводу запитали щодо рішення керівництва підприємства про скорочення. Тоді Президент пообіцяв, що буде знайдено можливості внутрішнього ринку, і скорочення трудового колективу на «Зорі» не буде допущено, бо підприємство має великий потенціал. «Ви скажете, що це – приміщення в цеху, обладнання, інтелектуальна власність, досвід конструкторів. Я скажу, що ви праві. Але ключове надбання це є робочі люди і інженерно-технічний склад. Це школа, яка виховується десятиріччями. І ти її не створиш ні за рік, ні за два, ні за п’ять. Ми маємо все зробити для того, щоб зберегти і розвивати цей потенціал», – наголосив Глава держави.

Президент підкреслив: «Сьогодні відбулися тестові випробування нового агрегату на 32 МВт, який немає аналогів у світі. Подивіться, хто наші конкуренти в світі – «Дженерал Електрік», «Сіменс» і «Ролс-ройс». Хоча ні. «Ролс-ройс» не конкурент, бо він не має 32 МВт, його найбільша потужність 25 МВт. Я можу вас привітати – випробування зараз пройшли успішно». За його словами, це ще раз показує якість продукції «Зорі»-«Машпроекту», потенціал підприємства. «Це ще раз твердо переконує, що ми як держава маємо торувати дорогу для продукції таких підприємств на нові ринки – це ринки Азії, ринки всього світу», – наголосив Глава держави.

Президент наголосив, що над створенням двигуна працювали роками, і тому дуже важливо, що сьогодні вже є результат, яким не може похвалитися більшість країн світу, і який яскраво демонструє потенціал України.

«Уже більше 300 млн, з монтажем, мені здається, 360 млн – це перші контракти, які надійшли на «Зорю». Але це лише початок… Думаю, що загальний обсяг замовлень за два-три роки сягне більше 2,5 млрд грн. Це кошти українського замовника, який фінансує українського виробника», – наголосив Глава держави.

Президент зазначив, що сьогодні розпочата низка проектів з модернізації застарілих потужностей газотранспортної системи України.

«Ми на сьогоднішній день чітко сказали: українські замовники мають в першу чергу купувати продукцію українського виробництва. Ми маємо сьогодні, так, робити тендери, але ми несемо відповідальність, що продукція є конкурентоздатна, якісна і українська. Якщо ми маємо ці три складових, очевидно, що вона виграє цей тендер, бо по-іншому бути не може», – зауважив Глава держави.

Президент також поставив завдання керівництву «Зорі»-«Машпроекту» терміново завершити розробку дожимних компресорів разом з НАК, УГВ і доповісти до кінця року графік щодо нових замовлень, які забезпечуватимуть питання національної безпеки – диверсифікації джерел постачання газу, а в решті-решт, як кінцева мета – саме забезпечення газом.

«Президент тут, щоб запевнити, що ви є першим пріоритетом. Що ми ніколи не дозволимо намагатися знищити машинобудівний потенціал України. Дуже дякую, що ви в цьому мені допомагаєте – і керівництво підприємства, і конструктори, і інженери, і працівники», – додав він.

На запитання щодо приватизації підприємства Президент виключив таку можливість: «Ми дійсно ставимо на порядок денний приватизацію підприємств. Для чого? Держава є поганий власник і поганий менеджер – управління державними підприємствами завжди було джерелом корупції. І тут нам треба було рішуче і прозоро за участі іноземних радників організувати приватизацію державних підприємств. Але це не стосується підприємств оборонного комплексу. Як це можна? Це було би безвідповідально, коли йде війна приватизувати підприємства, які забезпечують оборону держави». Він додав, що це заборонено законодавством.

Протягом останніх 3-х років ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» активно працює над створенням нових базових турбінних двигунів (ГТД) номінальною потужністю 32 МВт та 5 МВт.

ГТД потужністю 32 МВт розробляється в 4-х модифікаціях. Зокрема, для використання в енергетичній промисловості, як механічний привід електрогенератора; в газотранспортних мережах, як механічний привід компресорів природного газу та дві модифікації для використання в складі корабельних енергетичних установок. ГТД потужністю 5 МВт створюється для використання в складі когенераційних установок в «малій енергетиці»: муніципальній та промисловій.

Використання таких ГТД в розподільчій системі виробництва електроенергії дозволить підвищити гнучкість і надійність роботи енергосистеми країни в цілому, підсилить енергетичну незалежність України та забезпечить завантаженість підприємства.

ГТД, які створюються, за технічними характеристиками відповідають сучасним зарубіжним аналогам та є конкурентоздатними з ними.

Джерело

 

Дорога має бути якісною і працювати для людей, а не для Президента – Глава держави проінспектував хід ремонту автодороги Т-15-08 «Калинівка-Снігурівка»

 

У рамках робочої поїздки на Миколаївщину Президент Петро Порошенко ознайомився з результатами ремонту автомобільної дороги державного значення Т-15-08 «Калинівка-Снігурівка». Під час спілкування з місцевими мешканцями Глава держави підкреслив, що нині ставить до підрядників вимоги щодо якості побудованих ними доріг та наголосив на важливості відповідальності за неякісне виконання замовлення.

«Ключова позиція – в мене до них два питання, дві вимоги. Перша позиція – це якість. Я дав доручення все тут точно перевіряти. Ця дорога має стояти не тільки, як є Президент, ця дорога має працювати для людей десятки років. Ми маємо сформувати механізм гарантій, коли підрядник гарантує якість – що вона (дорога – ред.) і взимку, і влітку, і під час спеки, і на морозі буде працювати. Нам ніяка показуха тут не потрібна. Не для цього ми починали робити», – наголосив Петро Порошенко на принциповості цієї позиції.

Також Президент акцентував на прозорості проведення тендерів і формуванні вартості робіт. «Друга позиція – це «відкати». Бо завжди у нас раніше робилося як? Контракт на 400 мільйонів, 40-80 мільйонів «відкат». Не зароблених, вкрадених у людей (грошей – Ред.) через механізми корупції, які корумпують центральну і місцеву владу», – констатував він.

Петро Порошенко наголосив на неприпустимості використання таких схем. «Для мене є принципова позиція: кожен підрядник, кожен замовник – це процедура тендеру», – також підкреслив Глава держави, зазначивши, що не повинно бути махінацій з використанням обладнання, термінами тощо.

Він також зауважив, що корупція та «відкати» – це проблема всієї країни, і наголосив, що задля боротьби з цим явищем владою на загальнодержавному рівні було започатковано роботу системи ProZorro. Він також підкреслив, що здійснюватимуться кроки, що запобігатимуть намаганням обійти систему. «Ми разом з моєю командою започаткували роботу системи ProZorro. Закріпили на законодавчому і на державному рівні. Але вони вже розумні і знайшли вихід, як обходити систему – йдуть в Антимонопольний комітет, блокують тендери, роблять інші речі. І ми на сьогоднішній день будемо закривати ці позиції і всі державні закупівлі, всі закупівлі за кошти державних і місцевих бюджетів мають йти прозоро», – сказав Президент.

«Кожен громадянин, який є платником податків, повинен мати можливість на власні очі подивитися, як ефективно використовуються його власні кошти. Я думаю, що це державне право громадянина», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також нагадав, що коли починався експеримент із залучення на фінансування будівництва доріг перевиконання надходжень з митниці, ніхто не вірив в його успіх. Тому нині важливо демонструвати, що зміни у стані доріг є, і експеримент працює, переконаний він. «Всі думали, що гроші розкрадуть. Ніхто не вірив що до нас, простих людей, це добереться. А якщо і добереться, то це вже не за нашого життя. А тут – за рік-два ситуація змінюється і змінюється кардинально. Бо дорога – це не лише можливість проїхати, а це є розвиток економіки», – сказав Глава держави.

Джерело

 

Всі мешканці Миколаєва зможуть користуватися спорткомплексом ДП «Зоря»-«Машпроект» – Президент

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки на Миколаївщину повідомив про рішення підприємства Державного підприємства Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» передати на баланс міста Миколаєва спортивний комплекс, яким зможуть користуватись всі місцеві мешканці.

«Ми переговорили з генеральним директором «Зорі»-«Машпроекту» Костянтином Картошкіним. Переконали, хоча він і сам готовий був, щоб ми не лише басейн, але весь спортивний комплекс «Зорі» передали місту», – розповів Глава держави.

Президент також зауважив, що міський голова погодився прийняти весь комплекс «Зорі» на баланс міста.

«Потрібна від вас одна допомога – щоб ми робили це разом… Треба буде прийти на засідання міської ради і підтримати, щоб міська рада прийняла рішення про бюджет, який буде фінансувати наш спортивний комплекс. Щоб це було наше спільне досягнення», – сказав Глава держави, відзначивши зусилля міського голови у вирішенні цього питання.

Джерело

 

Це інвестиції в Україну – Президент взяв участь у відкритті заводу «Східний» на Миколаївщині

Агрокомплекс – це сектор, де Україна демонструє фантастичні темпи зростання. Відкриття на Миколаївщині заводу «Східний» групи компаній «Agrofusion»– ще один вдалий приклад розвитку галузі. Значна частина продукції заводу піде на експорт не лише до ЄС, а по всьому світу.

Gepostet von Петро Порошенко am Montag, 27. August 2018

 

Президент Петро Порошенко взяв участь в церемонії відкриття заводу «Східний» групи компаній «Agrofusion» з переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.

Глава держави зауважив, що агропромисловий комплекс України демонструє значні темпи зростання.

Президент відзначив роботу власника Agrofusion Сергія Сипко, який раніше вже створив компанію Sandora, продав її PepsiCo, залучивши інвестиції в Україну, і після цього не вивів кошти за кордон, а знову вклав їх в Україну.

«Що робить Сергій? Інвестує в Україну, створює робочі місця та виробництво, яке має величезний експортний потенціал», – зазначив Глава держави. За його словами, створюється унікальна продукція в харчовій і переробній промисловості, значна частина якої піде на експорт. «Це дуже важливо, бо це ціла мережа збуту», – додав він.

«Так само як і наші ЗСУ на Параді, як 164 підприємства, які були відкриті за останні 3 роки – це також привід пишатися Україною. Культурою виробництва, обладнанням, сучасними технологіями , а найголовніше… Найкраща наша цінність – люди», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що кроки для покращення інвестиційного клімату в державі продовжаться – захист бізнесу від втручання, допомога з виходом на зовнішні ринки. «Знаю, що ви робите проект за участі ЄБРР. Бачу тут інші дружні банки, які також молодці і підтримують виробництво. Впевнений в тому, що коли є мотивація, коли є рішучі кроки, то все буде добре», – наголосив Президент.

Глава держави впевнений, що Україна буде просуватися вперед лише за наявності економічних успіхів. «Коли економіка розвивається, все буде добре – буде підвищення рівня соціальних стандартів, соціального захисту людей, буде захист людей похилого віку, будуть творчі можливості для молоді. Буде можливість реалізувати себе», – наголосив Президент.

Президент ознайомився з виробничими потужностями заводу: дільницею прийому томатів, дільницею вакуумно-випарних установок, виробничим цехом, дільницею пакування продукції.

Глава держави встановив символічну цеглину в фундаментний блок нового виробництва.

Група компаній «Agrofusion» займається виробництвом широкого асортименту томатної пасти торгової марки «Інагро», в тому числі й органічної томатної пасти; вирощуванням томатів; вирощуванням зернових та технічних культур. Заводи групи компаній оснащені енергозберігаючим технологічним обладнанням.

Джерело

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії