Президент прийняв участь у заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду (фото, відео)

Глава держави наступного тижня внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд

Президент Петро Порошенко повідомив, що внесе на розгляд Верховної Ради проект Закону про Антикорупційний суд. «Наступного тижня я внесу зазначений законопроект на розгляд Верховної Ради, якщо Верховна Рада розблокує і дасть можливість його зареєструвати», – заявив Глава держави під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

За словами Президента, початок роботи нового Верховного Суду є значним кроком у процесі реформування судової системи, однак – це не є завершення судової реформи. «В нас попереду ще дуже багато роботи і на черзі – законопроект «Про Антикорупційний суд», – підкреслив Петро Порошенко. Водночас, він додав, що знає про те, що велика частина громадськості, в тому числі і юридичної, не підтримує зазначений законопроект.«Я просив Верховну Раду створити робочу групу для того, щоб я як Президент міг врахувати рекомендації тих чи інших фракцій Верховної Ради для того, щоб уникнути дискусій і вийти на компроміс. На жаль, поки що це не було зроблено», – зауважив Глава держави.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розблокує ситуацію з Антикорупційним судом, відкликавши зареєстровані законопроекти, які є неконституційними, і які визнані експертами, в тому числі Венеційської комісії, такими, що не відповідають ключовим вимогам побудови судової системи і антикорупційного законодавства.

«Впевнений в тому, що Антикорупційний суд, після підтримки його Верховною Радою, завершить формування антикорупційної інфраструктури і дасть можливість розглядати корупційні справи, які розслідуються НАБУ, підтримуються Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, іншими правоохоронними органами. Але буде мати виключно антикорупційну спеціалізацію», – наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що це є надзвичайно важливим і для побудови справедливого суспільства всередині держави, і для підвищення авторитету України в світі, і для підвищення довіри між нами і нашими партнерами.

Джерело

 

Незалежний суд є гарантією нашого суверенітету – Президент

 

Незалежний суд є гарантією суверенітету України і саме задля забезпечення неупередженості, незалежності судів нашої держави проводилася судова реформа, наголошує Президент Петро Порошенко.

«Сьогодні вже ні в кого не виникає сумнівів, що такі принципи як верховенство права, компетентність, незалежність та неупередженість, і, безумовно, відповідальність – є основою не тільки справедливого суду, але є основою правової держави – правової держави Україна. Незалежний суд є гарантією нашого суверенітету», – сказав Глава держави під час виступу з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

Саме на таких принципах нині і вибудовується нова судова система України, підкреслив він. «Ті кроки, які ми з вами зробили рік тому у напрямку деполітизації та посилення незалежності судової влади, вже сьогодні дали перший вагомий результат», – констатував Петро Порошенко та додав, що сьогодні судді нового Верховного Суду розпочинають відправляти правосуддя іменем України.

Президент нагадав, що рівно місяць тому відбулося складання присяги, формування суддями нового Верховного Суду. «Сьогодні, 15 грудня 2017 року реалізується те, над чим ми працювали всі три роки – починає роботу новий Верховний Суд», – підкреслив він.

Глава держави зазначив, що початком реформи стало внесення ним до Верховної Ради, розробленого Конституційною комісією, законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині судової реформи. «Вони, ці зміни, привели її у повну відповідність до європейських стандартів правосуддя», – підкреслив Петро Порошенко та подякував Венеційській комісії і її голові пану Букіккіо за активну співпрацю і повну підтримку цих конституційних змін, а також за їх підтримку Радою Європи, Євросоюзом, американськими партнерами. «Врешті-решт, дуже важливо, що 335 народних депутатів Верховної Ради України підтримали ці конституційні зміни», – додав він.

Також Президентом були внесені до Парламенту розроблені Радою з питань судової реформи законопроекти «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», зміни до процесуального законодавства. «Всі ці законопроекти, а це величезна робота, вже ухвалені і мають зробити українське судочинство сучасним і ефективним. І головне – зробити судову владу України сильною, незалежною і відповідальною. І що дуже важливо, що роль Верховного Суду в забезпеченні сили, незалежності та відповідальності судової системи є і має бути абсолютно ключовою», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави назвав символічним той факт, що новий Верховний Суд розпочинає роботу в День працівників суду. Він також звернув увагу присутніх на те, що цьогоріч Україна відзначає сто років з дня заснування Генерального Суду – найвищого судового органу Української Народної Республіки.

«Століття тому, виборюючи українську незалежність, наші предки розуміли важливість неупередженого, незалежного і справедливого суду», – наголосив Петро Порошенко і процитував Циркуляр від 27 листопада 1917 року: «На підставі закону, виданого Українською Народною Республікою, Українською Центральною Радою, всім судовим установам і суддям на території УНР належить проголошувати присуди, вироки і постанови «Іменем Української Народної Республіки».

Президент ще раз подякував всім, хто брав участь у розробці зазначених законопроектів, підготовці їх до голосування, Уряду за ефективну співпрацю, яка забезпечила фінансову незалежність суддів, українським парламентарям, «які відкинули політичні мотивації і об’єдналися заради України» та громадськості, що підтримала судову реформу.

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська нагадала, що конкурс із добору суддів до нового ВС тривав рік. «Впевнена, що до Верховного Суду потрапили кращі. І завдяки новому Закону вдалося поєднати в складі ВСУ потенціал трьох юридичних професій: професійні судді, адвокати та науковці. Думаю, що ця синергія допоможе нам вивести Верховний Суд на високий рівень», – сказала вона. Водночас, Валентина Данішевська додала, що судді ВСУ мають зростати щодня і для цього у них є велике бажання, ресурси, підтримка та допомога українських та міжнародних організацій.

Валентина Данішевська зауважила, що професіоналізм – не єдине, що потребують судді ВСУ, щоб змінити судову систему. «Нам потрібна незалежність від інших гілок влади. Президент України та Верховна Рада відмовилися від своїх повноважень, які давали їм можливість впливати на судову систему. Прийнято зміни до Конституції, новий Закон про судоустрій та статус суддів. І в цих Законах ми бачимо незалежність не лише як гасло, а як реальні норми, які дадуть нам можливість тримати судову систему незалежною», – наголосила вона.

Голова ВСУ підкреслила, що судді працюватимуть над тим, щоб незалежність суду була не лише на папері, а її відчували у житті: «Ми повинні переконати людей своїми рішеннями, що суд в Україні є. І що це не є технічна система, через яку просто потрібно пройти аби потрапити до Європейського Суду з прав людини і там захистити свої права. Українці мають бути захищені в Україні».

Джерело

 

Кожен із вас на лінії розмежування – між справедливістю та свавіллям. Робіть гідний вибір кожного дня у кожній справі – Глава держави новим суддям Верховного Cуду

 

«Я ще раз дякую всім тим, хто доклав шалених зусиль, щоб сьогоднішній день був можливий, щоб сьогодні ми з вами дали старт роботі нового Верховного Суду. Щоб разом розпочали нову історію правосуддя в нашій фантастичній країні. Це історичний день», – заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

Глава держави зазначив, що ми не тільки мріяли, але й багато зробили на шляху до верховенства права. «І я ще раз дякую і мрійникам, і експертам, і сміливцям, які прийшли на конкурс. І це були не лише судді. Це були науковці, це були адвокати, це були громадські діячі, які відповідали критеріям», – додав він.

За словами Петра Порошенка, всі учасники конкурсу на посади суддів повірили в його чесність, що його можна пройти без хабарів, прийти і скласти іспити. Він підкреслив, що цей конкурс відбувався в умовах виключної і унікальної прозорості, проводились антикорупційні перевірки кандидатів, перевірки громадськості, ними заповнювались електронні декларації. Все це було зроблено для того, щоб суспільство знало хто буде суддями Верховного Суду.

«І тепер саме від вас, шановні судді, залежить, з якою швидкістю та якістю ми здолаємо всі перешкоди на шляху до справедливого суду, побудуємо містки до першої та другої інстанцій. Наскільки ефективно будуть використовуватися нові процесуальні інструменти», – зазначив він та нагадав, що саме сьогодні вступають в силу нові Кодекси і надано повне юридичне і фінансове забезпечення нового Верховного Суду.

«Все це робиться для того, щоб захистити простого українця, щоб українець мав право на правду, мав право на справедливість. А нова судова система, включно з Верховним Судом, мала високу довіру українців», – підкреслив Президент.

Глава держави наголосив, що запровадження справедливого правосуддя також захищає підприємців, українських і міжнародних інвесторів, підвищує інвестиційну привабливість нашої держави, забезпечує зростання економіки, разом з іншими заходами, які вживаються спільно з Урядом і Верховною Радою. Він нагадав про проведення податкової реформи, запровадження дерегуляції, обмеження втручання правоохоронних органів в діяльність бізнесу.

«Кожен із вас, нових суддів Верховного Cуду, на лінії розмежування – між справедливістю та свавіллям, між гідністю та недоброчесністю, між правом та силою. Робіть гідний вибір кожного дня. Робіть гідний вибір у кожній справі», – звернувся до нових суддів Президент.

За словами Глави держави, це лише початок реформи, бо найближчим часом він підпише Укази, у межах своїх конституційних повноважень, щодо ліквідації і створення нових апеляційних і місцевих судів, що сприятиме повному перезавантаженню судової системи.

«Це те, що ми маємо зробити. З першої інстанції ми маємо забезпечити і захистити право українців на справедливість», – підкреслив він.

«Міцно тримайте в рівновазі терези української Феміди. Впевнений, що спільною і наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права. Лише професіоналізм, незалежність і неупередженість у прийнятті рішень забезпечать авторитет українського суду», – звернувся до суддів Петро Порошенко.

Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) Джанні Букіккіо зауважив: «Перед Євромайданом Україна була клептократичною державою, якою керувала невеличка група людей, і у судовій системі якої були зловживання, щоб досягти політичних цілей. Реформування судової системи було пріоритетом в 2014 році. Венеційська комісія разом з Радою Європи підтримала цей процес».

За його словами, реформа має привести судову систему у відповідність до європейських стандартів. «Венеційська комісія і Рада Європи будуть підтримувати і надалі вас. Робота ще не закінчена. Ми лише на початку», – зазначив він. За його словами, реформування Верховного Суду не достатньо для забезпечення справедливої судової системи. «Громадяни в основному будуть контактувати з судами нижчих інстанцій, і ці суди також треба реформувати», – додав Джанні Букіккіо.

Він звернувся до суддів ВСУ: «Народ України зробив свій вибір – вони хочуть жити у країні, яка працює за європейськими стандартами, і мати незалежний суд. Ви відіграєте ключову роль в цих процесах і звичайно ви повинні виправдати очікування народу України».

Голова Венеційської комісії також зазначив, що Антикорупційний суд має бути інтегрований в українську судову систем. Він висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає створення такого суду.

Джерело

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial