Велике будівництво Next

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Ну що? Вже підзабули про “велике крадівництво”? Зараз нам нагадають. Так, під час війни.

Дивіться самі.

Нещодавно у нас з’явився віце-прем’єр із відновлення. І от щойно Кабмін прийняв постанову №593, якою у восьми міністерствах введено посади заступників із питань відновлення. Так само у голів дванадцяти облдержадміністрацій з’являться заступники з питань відновлення.

Здогадайтеся, хто призначатиме всіх цих заступників? Правильно, віце-прем’єр із відновлення.

Чим буде займатися вся ця банда? Та, власне, відновленням всього того, що зруйнували окупанти. Себто освоєнням коштів, виділених на відновлення зруйнованої інфраструктури. І отут треба усвідомити, сама Україна коштів на відбудову себе коханої не має як таке. У кожній нашій гривні наразі 60 копійок – це допомога Заходу. Коли закінчиться війна, й західна допомога поменшає, стрибок інфляції станеться – до ворожки не ходи.

Заідки ж візьмуться гроші на відновлення? Та звідти ж. З Заходу. Вже зараз існують програми для відновлення української інфраструктури. Себто віце-прем’єр із відновлення і все призначене ним же збіговисько заступників із відновлення будуть оперувати величезними коштами здатними оживити економіку регіонів. Ви уявляєте, на що будуть здатні підприємці, аби здобути замовлення?

Зрозуміло, які перспективи відкриваються?

А тепер питання, хто цей віце-прем’єр із відновлення, який буде зі своїми поплічниками розпоряджатися всіма цими коштами? А це – па-бам!

Олександр Кубраков. Керівник президентської програми “Велике будівництво”, себто підхопленої зеленими урядової програми “Капітальний ремонт доріг 2018-2022 р.”. Зелений уряд взяв підготовлену програму (з кошторисами, проектами і планами) часів президента Порошенка, створив монополію на виконання робіт, розігнав ціни вчетверо, і перед самим вторгненням Зеленський нам розповів, що не можна збільшувати ЗСУ, бо не буде на що будувати дороги.

Далі зрозуміло?

Постанова №593 прямо суперечить чинному законодавству. Не може уряд призначати розпорядника величезних коштів в обхід місцевої влади. Але де закон і де “Слуга народу”?!

Велике крадівництво критикувати не можна було, бо “ви що, не хочете, аби в Україні дороги були?”. Зараз скажуть, що опозиція проти відновлення інфраструктури. Про мільярди гривень, що зникли невідомо куди (як щойно в Міноборони), ми дізнаємося пізніше. Коли не повернеш.

 

Фото: Укравтодор

Автор