Обшуки, викриття і майбутнє

Микола Княжицький

Українська громадська думка інколи не дає суспільству скотитися в авторитаризм як під час Майданів, а інколи навпаки її використовують для прикриття ганебного способу керувати суспільством. Громадська думка і верховенство права як «два крила: красиве і корисне» рухають суспільство вперед. Якщо одного з крил немає – літак падає. Чому народи залишаються поневоленими? Бо часто без дослідження ситуації сьогодні кричать «осанна», а завтра «розіпни»!

Є такий чиновник Лієв. Після Майдану Зураб Аласанія призначив його на одну з керівних посад у Суспільному мовленні. Для мене це призначення було дивним. У Лієва позиція до 2014 року змінювалася, як у флюгера. Врешті, медіа про це писали. Для мене теж не було зрозуміло, за які заслуги його призначили закуповувати зброю. Але факти біографії Лієва ще тоді, у 2014, були описані!!!

І те, що їх нібито вперше оприлюднюють зараз, свідчить про одне: хтось воює з Лієвим. Чому? Цього ми не знаємо. Може, тому, що дав комусь вкрасти на закупівлі зброї? А, може, тому, що не дав? Це невідомо. Значно простіше вчергове використати відомих журналістів, щоб через брехню про російський паспорт дискредитувати Лієва.

Був заступник міністра оборони Миронюк. Ще влітку у нього під канапою знайшли склад готівки. І не забрали. Повірили, що це готівка якоїсь бабусі. Дивно. І ось зараз з‘являється відео про цю літню готівку. Чому через пів року?! Тому, що хтось почав війну з Лієвим, а хтось відповів атакою на Миронюка.

Бо працює маніпуляція, а не право.

Це не боротьба з корупцією, а прояви маніпуляцій, які засвідчують високий рівень корупції.

Схожа ситуація з Ігорем Валерійовичем. Ввічливі СБУшники і співробітники БЕБ босоніж тихенько на півгодини відвідали його шалє нібито з обшуком. Щоб усі побачили: Коломойський не впливає на владу, до вибору якої долучився. Влада бореться з олігархами. Обшук показати під аплодисменти глядачів і винести справедливий вирок – «дві великі різниці».

Але у цьому шалє, здається, ще у вересні обшук проводило НАБУ. То хто вестиме справи Коломойського: НАБУ чи СБУ ? Оскільки НАБУ незалежніша, СБУ може бути швидшою: навіть запобіжний захід у разі потреби оберуть, але м’якший від НАБУ. Чи не це мета обшуку? У більшості гучних справ останнього тижня саме порушення підслідності свідчить про їхню маніпулятивність.

Одна проблема. В умовах керованої судової системи, коли медіа підміняють розслідування зливами від конкуруючих олігархів і спецслужб, правову державу не побудуємо і членами ЄС не станемо. І на фронті від цього більше зброї не з‘явиться.

Війна виграється, коли воюють і армія, і суспільство, кажуть військові. Війну за майбутнє виграти може лише доросле відповідальне суспільство.

Автори