«Свинарчуки»? Не проблема!

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Новина, яка мене порвала. Ви пригадуєте Віталія Жукова? Якщо ні, то згадайте про «свинарчуків». В передачках Бігуса наводили листування Гладковського-молодшого з низкою осіб, серед яких був співробітник «Укроборонпрому» Віталій Жуков. Тоді Жукову закидали дачу хабара в 950 тис. грн. за прийняття рішення певним держчиновником.

Так от. Щойно з’ясувалося, що пан Жуков дивовижно себе почуває і досі успішно співпрацює з «Укроборонпромом» – він генеральний директор Спеціального конструкторського бюро «Вектор-В», яке розробляє боєприпаси для гранатометів. Щойно «Укроборонпром» похвалився запуском повного циклу випуску гранатометних пострілів ВОГ-17В, розробником яких виступив саме «Вектор-В». Ці пострілі застосовуватимуть в станкових гранатометах.

А справа «свинарчуків», запитаєте ви? А нуль проблем. Справу проти пана Жукова закрито через… закінчення терміну давності. Відтоді він живе у своє задоволення, продовжує забезпечувати ЗСУ і чхати хотів на Бігуса та на всю його грантову банду.

Тобто дивіться сюди. В часи президента Порошенка був заступник голови РНБО Олег Гладковський, який займався питаннями розвитку ракетної техніки, лібералізації ринку зброї та забезпечення ЗСУ автотранспортом. Вантажівки «МАЗ-Богдан» та швидкі «Богдан» серед іншого – його заслуга. На ці авто бруду вилито потоки, але автівки ці досі перебувають на озброєння ЗСУ і виконують своє призначення. Ба більше, їх показали на параді до 30-річчя Незалежності України. Проте.

У лютому 2019 р. напередодні президентський виборів проект Бігуса видав передачку, де звинуватив Гладковського в корупції. Президент Порошенко Гладковського усунув з посади, хоча запросто міг заявити «ми таким не займаємося», як це зробив Зеленський після оприлюднення нардепом Леросом записів, де брат Єрмака торгував посадами. Далі – більше.

Скандал «свинарчуків» був одною з причин програшу Порошенка на виборах президента. Після показових затримання і арешту нині Олег Гладковський гуляє на волі – з нього навіть електронний браслет зняли, бо навіть за часів Зеленського НАБУ і ГПУ не змогли довести суду якусь провину екс-заступника голови РНБО.

2 липня справу Гладковського передали до суду – через закупівлі «МАЗ-Богданів». Про розгляд справи досі інформації нема. Очевидно, тягтиметься це шоу ще довго.

А тим часом. Вантажівки «МАЗ-Богдан» цілком штучно не допускають до тендерів МО, бо «свинарчуки». КрАЗи, до речі, не допускають так само – на радість іноземним виробникам. У ЗСУ закуповують тепер оригінальні білоруські цивільні МАЗи – військові з цього плюються, бо ці МАЗи непридатні для фронту і не мають тої комплектації, що її мав «МАЗ-Богдан». І вишенька – МАЗи МО нині закуповують ДОРОЖЧЕ, ніж коштували «МАЗ-Богдани».

А тим часом продукцію корпорації «Богдан» не допускають взагалі до тендерів, бо «свинарчуки». Це вище за вирок суду. Результат – корпорація «Богдан» вже оголосила банкрутство низки своїх підприємств.

А тим часом фігурант справи «свинарчуків» гуляє здоровий, бо його справу закрили через закінчення терміну давності. Розумієте, можна було б говорити, що «чувак порішав». Але так це не працює. Справа «свинарчуків» для команди Зеленського – знакова. Вони завдяки ній владою стали. Тож якщо проти пана Жукова справу закрили от так, значить його провину просто не змогли довести. От і все.

Щось мені підказує, що згодом те саме станеться з усіма іншими фігурантами справи «свинарчуків». Я вже писав, у справи «свинарчуків» було дві зацікавлених сторони – Бугіс був лише виконавцем, інструментом. Справу «свинарчуків» роздмухали, аби повалити Порошенка. І ще аби розвалити вітчизняного автовиробника. Бо Україна за Порошенка показала, що вона здатна в стислі терміни забезпечити ЗСУ якісною вітчизняною вантажівкою. Ця здатність стала поперек горла аж надто багатьом імпортерам.

Справа «свинарчуків» колись завершиться. А українці залишаться на бобах. Без автовиробництв і без бажання визнавати свою помилку. Як завжди.

Усі відео