Вісті з фронтів. 17.11.2024
Коротка інформація з різних напрямків.
1. На Куп’янському напрямку (смуга дії угрупування військ\УВ противника “Запад”) противник продовжує розширяти по фронту свій вихід на р. Оскіл в районі с. Кругляківка.
Зокрема, передові підрозділи 2-ї “таманской” мотострілецької дивізії (мсд) зі складу 1-ї танкової армії (ТА) противника, очевидно, зайняли с. Колісниківка, й тепер ширина ділянки лівого берегу Осколу, який контролюється противником в районі Сенькового складає приблизно 3.3-3.5 км. Командування 2-ї мсд противника постійно переміщає на цей відтинок підкріплення через Піщане (нижн.) й, скоріше за все, готується до чергового етапу наступу УВ “Запад”, цього разу задля ліквідації всієї північної частини нашого плацдарму на р. Оскіл у районі Куп’янська-Вузлового.
Скоріше за все, через якійсь час із цією метою також активізуються підрозділи 47-ї танкової дивізії (тд) противника по напрямку на Ківшарівку та Піщане (верхн.), а також, цілком ймовірно, визначений комплект військ 6-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника зі складу УВ “Север”, який діє у смузі УВ “Запад” (підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади\омсбр та 11-го армійського корпусу\АК), по напрямках Вільшана – Петропавлівка та Першотравневе – Піщане (верхн.).
2. На Лиманському напрямку противнику поки не вдається суттєво розширити свій плацдарм на р. Чорний Жеребець у бік с. Греківка, в районі с. Макіївка, хоча передові підрозділи 144-ї мсд противника зі складу його 20-ї ЗВА постійно здійснюють такі спроби.
Однак, ймовірно, підрозділам 254-го та 283-го мотострілецьких полків (мсп) противника вдалося таки не тільки закріпитися в районі с. Невське, а й просунутися з півночі до околиць с. Терни. Але подальші наступальні дії противника у бік с. Терни з півночі, судячи зі всього, заблоковані ЗСУ.
В свою чергу, 3-я мсд цієї ж армії, яка діє північніше смуги наступу 144-ї мсд і має завдання наступати на с. Борова, активно атакує передові позиції наших військ по напрямку Першотравневе – Копанки, явно намагаючись зайти “за фланг” підрозділам ЗСУ, які обороняються західніше Райгородка та в районі с. Новоєгорівка. Поки що не дуже вдало.
Скоріше за все, протягом найближчого часу сили та засоби 20-ї ЗВА противника будуть використані командуванням УВ “Запад” на флангах смуги дії армії в інтересах “содействия” наступу 1-ї ТА та 25-ї ЗВА відповідно на Куп’янському та Лиманському напрямках. Більше того, цілком можливе навіть, перегрупування якоїсь частини військ(сил) 20-ї ЗВА у смуги дії сусідніх 1-ї ТА та 25-ї ЗВА. Тим більше що підрозділи 144-ї мсд вже неодноразово залучалися до участі в атакуючих\штурмових діях у смузі дії 25-ї ЗВА.
3. На Курахівському напрямку, судячи зі всього, передові підрозділи ЗСУ чинять в районі с. Дальнє та с. Успенівка противнику впертий спротив. Зі сторони здається, що темпи просування противника на південному фасі (фланзі) суттєво знизились.
Підрозділам 20-ї мсд 8-ї ЗВА противника так і не вдалося повністю взяти під контроль все с. Дальнє й перерізати дорогу Курахівка – Успенівка південніше Курахового.
Окрім того, бої продовжуються у с. Трудове та південніше Успенівки, де противнику (37-а омсбр) поки не вдається пробитися до р. Сухі Яли й таким чином відрізати наші підрозділи, які обороняються перед фронтом його 39-ї омсбр в районі Єлизаветівки. Хоча ситуація залишається, стосовно такого розвитку подій, вкрай складною.
На протилежному фланзі (фасі) відбувається те, про що я казав раніше. Українські підрозділи поступово відходять із північного берегу Курахівського водосховища, ведучи жорсткі ар’єргардні бої з противником, який наступає з півночі (частина сил 90-ї тд противника) та сходу (передові підрозділи 51-ї ЗВА противника, очевидно, вже зайняли Нову Іллінку й вийшли на північний кінець дамби).
У цьому сенсі важливого значення буде мати утримання ЗСУ с. Сонцівка й рубежу південніше селищ Вознесенка та Новоселідовка. Інакше швидке просування противника на Берестки з півночі загрожує тим, що якась частина наших підрозділів, які обороняються східніше залізниці, що веде на Покровськ, може опинитися в оточені.
4. На завершення декілька коротких інформацій по противнику.
– Очевидно, протягом кінця вересня-першої половини жовтня визначений комплект сил 69-ї окремої бригади прикриття (обрп) зі складу 35-ї загальновійськової армії (ЗВА) противника був перегрупований його командуванням із Гуляйпільського напрямку на Курський. Скоріше за все, мова йде про два її кулеметних батальйони + артгрупа та до танкової роти.
– Зенітний дивізіон 11-ї окремої танкової бригади (отбр) зі складу 25-ї ЗВА противника (перебуває в оперативному резерві першої черги) регулярно залучається командуванням армії для виконання завдань цілеспрямованої боротьби з розвідувально-ударними БПЛА ЗСУ оперативно-тактичного рівня у всій смузі дії цієї армії. З цією метою у складі дивізіону сформований зведений спеціалізований підрозділ на БМ ЗРК (бойових машин зенітного ракетного комплексу) малого радіусу дії 9А34М “Стрела-10М” (від 4 до 6 БМ, ймовірно, знятих з довготривалого зберігання), який має постійний запас зенітних керованих ракет – 12-14 штук. Оголошена особовому складу додаткова премія за ураження кожного такого БПЛА – 5-7 тисяч “фублів”.
– Для поповнення понесених втрат у основних зразках озброєння та військової техніки (ОВТ) у мотострілецькі бригади 41-ї ЗВА противника (зараз оперує на Покровському напрямку) протягом кінця літа-осіні надійшло до 27 танків типу Т-90М “Прорыв” та 32 одиниці бойових машин піхоти (БМП) типу БМП-3 (з них 4-5 одиниць типу БМП-3М).
– На Сіверському напрямку (3-а ЗВА) у передових підрозділах противника у боєготовому стані залишилось трохи більше 100 одиниць боєготових танків (приблизно до 110-112 одиниць) ВСІХ типів і модифікацій. Кількість інших справних бойових броньованих машин (ББМ), включно з бронеавтомобілями та тягачами типу МТ-ЛБ, – 315-318 одиниць.
Ті самі показники стосовно іншого напрямку, де оперує 3-а ЗВА противника (Краматорський): танків – більше 210 одиниць, ББМ – 830-840 штук, переконливо свідчать, що пріоритет командування 3-ї ЗВА на даний момент надає саме наступу в бік Костянтинівки.
Наступний огляд буде присвячений смузі, де оперує УВ противника “Восток”, – Времівський та Гуляйпільський напрямки. Там також відбулись певні події, які варті оцінки.
Фото: Генштаб ЗСУ