Чого у нас реформи буксують

Віталій Гайдукевич
Віталій Гайдукевич

“Что такое хорошо и что такое плохо.” (с) (рос.) В. Маяковський.

Читанка вихідного дня про те, чого у нас реформи буксують. Картинки додаються.

ПРИКАЗКА: Історію про те, що МО недолугим напілінгом псує концепцію нового однострою і знаків розрізнення, вже відома тим, хто відстежує тему.Що саме псує і що хоче втулити натомість я розпишу окремо (з картинками, щоб було відчутно різницю), але сьогодні варто сказати ПРО ПОЗИТИВ (!)… Ага. Причину цього позитивного явища я поки зрозуміти не можу. Чи-то недогледіли, чи-то ще чогось, але…

КАЗКА: Цими днями вищі військові навчальні заклади випускають молодих офіцерів. Урочисті церемонії, напутні слова, монетки в небо. Урочисті церемонії зобов’язують до парадного однострою – гарний маркер, щоб побачити усі помилки. Днями в групі #НовеВійсько обговорювали картинки зі Львова, трохи раніше – з Харкова. Настала черга Одеси, а там навчають майбутніх офіцерів ССО та штурмовиків (десантників). Проблема вовкулаки і темно-бордового берету також відома більше року, до неї додалася проблема – наше МО не розуміє, що таке кольоровий тризуб (котрий був на однострої військових часів УНР) аж гульк…

На урочисту церемонію офіцери і випускники вийшли… по різному. Хтось був в новому мундирі, а хтось в совкових аеродромах – гарний контракт, щоб порівняти вживу, що було, і як стає (про доконаність “стало” я б не поспішав). Чому не усі випускники академії вийшли в новому однострої і з новими знаками розрізнення? Припустимо не встигли відшити на усіх, це цілком можливо і навіть не є критичним – бардак і провал дедлайнів наш природній стан речей. Цікаво інше…

На урочисте шикування десантники вийшли в блакитних беретах (хто б сумнівався, що кузня кадрів, котра втюхує радянські образи в голови молоді зробила б інакше), із олдскульними абсурдними нашивками (так званий “стакан” чи “склянка”) і з беретними знаками довоєнного періоду (тризуб у калиновому вінку).

На урочисте шикування офіцери ССО вийшли… по-різному. На одних фото на беретах випускників загальносухопутний знак, в котрому специ йшли на параді 24 серпня. А на інших… ВАУ! Вовкулака! Так, вовкулаку МО закупило ще ДО параду і він міг би бути на головах “коробки” ССО , що йшла Хрещатиком, якби не впертість командуючого ССО. Аж бачимо, що хтось згадав, що на складі лежить вовкулака і дозволив вдягнути його випускникам? Кому говорити дякую?

Те саме і з нашивками ССОшників – двозуб Святослава Хороброго (бо девізом ССО має бути “Іду на ви”)! Хто дав вказівку виглядати по-людські? Ні, це насправді дуже втішило! Аби тільки цей різнобій не був хаотичним затиканням дірок в дусі – “хай йдуть в чому маємо.. ну хоч в чомусь!”

Яким дивом НОРМАЛЬНИЙ вигляд ССОшника став доступний в живу широкому загалу – не маю жодної версії. Але тішить, що нарешті це можна побачити вживу.

Тішить, що є золоті тризуби! Так, вони виглядають шикарно. Особливо, коли поруч на рукавах “стакани”. Тішить, що мундири (якщо це новозакуплена тканина) з меланжевої тканини – переливаються на сонці – так, ми наполягали на цьому – це глибина кольору, це стиль. Тішить, що у багатьох випускників ПРАВИЛЬНО відформовані кашкети! Чи вони самі це зробили, чи допоміг хто – хз, але правильно.

Не тішить, що на трибуні помітно аж одного офіцера в новому строї а деякі досі не спромоглися стянути зі своєї голови каеродром. Це також говорить про багато речей.

От так…

Ну і щодо буксування реформ – картинка з Одеси стала яскравим прикладом безсистемності змін – хтось в новому, хтось в старому. І ніби зміни є, але вони шматками і незрозуміло, чи всерйоз і надовго, чи це “на відчепіться”. І так, схоже, в усьому. В реформі зовнішнього вигляду – на 100%. Бо ті, хто керують відомством не розуміють, що робити далі і як має виглядати кінцева мета.

ПІСЛЯМОВА: Словом, ССОшникам, котрі вдягнулися правильно – респект. Сподіваємося, це було усвідомлено, але випадково.

Фотографії можна ретельно розгледіти завдяки: http://dumskaya.net/…/torzhestvennyy-vypusk-v-voennoy-akad…/.

Я ж буду любуватися цією парочкою – вони зробили мій день.

Share

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial