Помста – це страва, яку подають холодною

Тамара Горіха Зерня

Завтра з подачі Тимошенко у Раді розглядатиметься спеціальна постанова «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби…» (№4228 від 19.10.2020). Судячи з усього, документ став результатом відчайдушних міжфракційних торгів і буде проголосований.

Слугам зараз не до жиру, потрібно приймати бюджет. А у зв’язку з тим, що фракція фотографів, ґвалтівників та офіціантів розповзлася хто в ліс хто по дрова, голосування своїми силами їм більше не світить. Принтер здох, і тому доводиться шукати ситуативних союзників.
Лава запасних союзників у них дуже коротка, тут або ОПЗЖ, або БЮТ, або пару десятків умовно вільних мажоритарників, але там апетити такі, що «слуги» не справляються.

Юлію Володимирівну не можна назвати злопам’ятною людиною. Вона просто сама по собі зла, і пам’ять у неї хороша. ЮВТ не забула приниження 19-го, коли їй довелося посидіти у приймальній Зеленського і піти ні з чим. Ну, Вова тоді на коні був, йому здавалося, що він усіх зробив разом, так.

Отож, що нам пропонують бютівці?

По-перше, офіційно визнати Зеленського крайнім по ковіду. Буде створений Національний штаб протидії біологічним загрозам, і Вова стане очільником його. (Штаби порятунку різного роду – це фішечка пані Юлі, якщо хтось забув).

По-друге, передбачено ряд заходів, після прочитання переліку яких чомусь згадується хрестоматійне «єслі би у бабушкі билі яйца…» Або, простіше кажучи, дай боже нашому теляті вовка з’їсти.

Так, легким помахом руки НацШтаб має:

забезпечити ефективну безоплатну діагностику та тестування на коронавірусну хворобу шляхом створення мережі лабораторій тестування потужністю 100 тис тестів на добу,
– організувати мобільні бригади, які їздитимуть по квартирах і безкоштовно відбиратимуть проби на кожен чих,
– мановінням чарівної палички десь взяти тисячі додаткових «швидких» з обладнанням та лікарями,
– сформувати та повністю оснастити необхідним медичним обладнанням мережі медичних закладів, що надають стаціонарну медичну допомогу інфекційним хворим…

І так далі, і тому подібне.

Якщо навіть не брати до уваги часові обмеження, зрозуміло, що вказані заходи реалізувати неможливо ні цього, ні навіть наступного року. Якби у Зеленського почали ворушитися ще з лютого, то, можливо, вони б спромоглися модернізувати та підняти забезпечення вже існуючих стаціонарів, але це з розряду анекдоту про бабушку.
Так от, навіть без прив’язки до строків, фінансове навантаження цієї програми потягне на 10+ мільярдів гривень.

І от тут слідкуйте за руками.
Узеленського такі: а гроші де? А у ЮльВолодимирнівни такі: так у вас же цілий ковідний фонд є, хіба ні? Ну це той, з якого ще жодного апарата ШВЛ не купили. От там і візьміть. Бу-га-га.

Таки так, помста – це страва, яку подають холодною.

Усі відео