Нема армії – нема війни

Тамара Горіха Зерня
Тамара Горіха Зерня

Колись у чотирнадцятому мені довелося з’їсти перловку з технічним жиром, яку подавали у солдатському пайку під виглядом їжі. Я тоді блювала у кущах так, як ніколи під час токсикозу. Приймати всередину це можна було в одному ряду з вареними черевиками і паском, щоб не вмерти з голоду.

А через три роки хлопці дарували сухпаї нового зразка як сувеніри. Тому що, по-перше, їх було з головою, а, по-друге, одним таким могла тричі на день наїстися ціла сім’я.

А тепер Зеленський знову переводить армію на стандарти харчування часів Януковича.

Я спеціально сходила у групи зелених, поцікавилася думкою ботів з цього приводу. Знаєте що? «Нічаво, злєє будут. Галодний салдат – злой салдат». Це другий за популярністю коментар. Перший – «Ваєвать можна даже голим».

Не маю сумніву, що Зеленський теж вважає, що воювати потрібно голим. І робить все від нього залежне, щоб призвести українську армію до цього стану. Тому що війну, як відомо, можна завершити двома способами. От Вова і працює з того кінця, який йому здається більш перспективним. Нема армії – нема війни.

На превеликий жаль Вови, у армії ще лишилися люди, які дійсно воюватимуть голими і голодними. На волонтерських харчах, на привезеному з дому салі.

На щастя Вови, таких людей в армії небагато, і при бажанні їх можна витравити. Когось вивести із зони бойових дій і посадити у тилу фарбувати газони. Когось обвішати доганами, перекрити зарплату, комусь загубити документи… Та безліч варіантів, до кожного індивідуальний підхід.

А дірки в особовому складі можна заткнути мобілізованими. Ну це ті, кого збираються ловити в армію під загрозою посилених штрафів та виправних робіт. Ну так, щоб солдат не просто був голим і голодним, а ще й гарантовано озлобленим.

Щоб при потребі, яка настане найближчим часом, он уже Гризлов оголосив припинення перемир’я, щоб при потребі плюнув, поклав зброю і відійшов в сторону.

А Вові що? У Вови лапки, які він підніме вгору і у такій гордій позі піде домовлятися про нові умови капітуляції.

О, до речі, про лапки. Тобто про ручки.
Генштаб Збройних сил України укладає угоду на купівлю подарункових ручок Parker із гравіюванням та позолотою на 308 тисяч гривень. Не інакше, до підписання готуються.

 

Поділитися:
Share
Усі відео