Інтерв’ю Петра Порошенка з Сергієм Жаданом на радіо для військових Тризуб ФМ (відео)

Петро Порошенко в ефірі Тризуб ФМ: Зараз ми маємо унікальний шанс дотиснути Путіна і змусити піти з Донбасу та Криму

 

Економічна криза в Росії є унікальним шансом для України та світової антипутінської коаліції змусити країну-агресора піти з окупованих територій Криму і Донбасу. Для цього треба не заглядати в очі Путіну, а зміцнювати міжнародну солідарність навколо нашої держави – заявив в інтерв’ю Сергію Жадану в ефірі волонтерської радіостанції «Тризуб ФМ» п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він поділився враженнями від зустрічей з Путіним в рамках нормандського формату і вкотре наголосив, що саме російський президент несе відповідальність за війну проти України.

«Я постійно бачив його очі, але в складі Нормандського формату, коли поруч зі мною були канцлер Німеччини і президент Франції. Бажання миру я там точно не побачив. Ненависть до України і українців я там бачив. Саме Путін вніс до Ради Федерації РФ законопроект про надання йому дозволу на застосування збройних сил на території інших країн. Путін підписав указ про анексію Криму, саме Путін дав директиви начальнику Генштабу для того, аби вдерлися російські десантники в серпні 2014-го», – нагадав Петро Порошенко.

«Я був твердо переконаний – спільними зусиллями ми здатні перемогти. Не тільки і не стільки на полі бою. Не тільки і не стільки військовою силою – хоча не маючи сучасної міцної, патріотичної, професійної армії, це буде зробити неможливо. Але додатково до цього нам потрібні були санкції. І вони були запроваджені саме за порушення виконання Мінських домовленостей – саме з боку Росії. Задля цього нам потрібна була міжнародна солідарність, коли весь світ об’єднався проти Путіна, підтримуючи Україну», – наголосив п’ятий Президент.

«За дуже короткий термін весь світ об’єднався на нашу користь. І на сьогоднішній день, коли впала ціна на нафту, коли в Росії глибока криза з 5- відсотковим падінням ВВП, коли російська економіка не здатна фінансувати цю «валізу без ручки», – є унікальний шанс зміцнити міжнародну солідарність і примусити Росію піти геть з Донбасу і Криму, виконуючи ті зобов’язання, які були підписані під спільним тиском Нормандського формату, ЄС і американських партнерів», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».

Порошенко наголосив, що Путін розуміє тільки мову санкцій. «Миру нема. Бажання миру – теж нема. Але він розуміє, коли є спільний світовий тиск, який вимагає усунути порушення міжнародного права», – зазначає Порошенко.

Петро Порошенко також нагадав, що його команді вдалося вперше в історії добитися в міжнародних судах застосування конвенцій ООН проти країни-агресора. «Наголошую: ми вперше в світовій історії застосували конвенції ООН для того, аби притягнути Росію до відповідальності в якості агресора. Це було стосовно агресії Російської Федерації проти військових кораблів ВМС України в Керченській протоці. І це було стосовно порушення конвенції з фінансування тероризму, коли російські терористичні підрозділи вдерлися до нашої території. І безпосередню відповідальність за порушення міжнародного права несе особисто президент РФ Путін», – зазначив Порошенко.

Він вкотре наголосив, що мир на базі міжнародного права буде досягнуто в разі, коли російські збройні формування будуть виведені за територію України. «Із застосуванням, до речі, миротворчих підрозділів, які базуються на рішенні Ради Безпеки ООН, бо це забезпечить вичавлення з української території окупаційних російських військ. Роззброєння незаконних озброєних формувань, викидання важкої техніки і артилерії за ділянку українсько-російського кордону, бо саме це зазначено як пріоритетні безпекові характеристики Мінських домовленостей, де і стоїть підпис – зобов’язання Путіна як безпосереднього учасника збройної агресії проти України», – резюмував Петро Порошенко.

Радіо Тризуб ФМ створене лікарями-добровольцями, які у прифронтовій Карлівці поблизу окупованого Донецька організували стоматологічну допомогу бійцям ЗСУ. Радіостанція мовить у зоні проведення Операції об’єднаних сил та на тимчасово окупованій території. Відомий український культурний діяч, музикант Сергій Жадан цими днями веде прямі ефіри радіо «Тризуб FM».

Джерело

 

Порошенко в ефірі «Тризуб ФМ»: Вперше з часів Януковича ми бачимо скорочення армії, але ми не допустимо капітуляції

Соціологія кілька років поспіль демонструє найвищий рівень довіри та підтримки Збройних Сил серед українців, утім за останній рік в армії відбуваються тривожні процеси. Про це в інтерв’ю відомому українському письменнику і музиканту Сергію Жадану, який веде ефіри на волонтерському радіо «Тризуб ФМ» у прифронтовій Карлівці, розповів п’ятий президент Петро Порошенко. Він зазначив, що кожна поїздка на фронт завжди додавала енергії, і зараз він продовжує активно спілкуватися з військовими та ветеранами ЗСУ.

«Для мене це надзвичайно важливо, і я хочу сказати, що, будучи на фронті, я заряджався енергією. І ті настрої, які були на фронті, заряджали рішучістю, впевненістю. Наші воїни відчували шану і повагу всієї України, всього суспільства, Президента, влади.  Вони – найшановніші люди, яким постійно приділялася увага. Сьогодні я мушу констатувати, що, незважаючи на те, що соціологія демонструє що армія залишається єдиною державною інституцією, яка користується беззаперечною довірою людей, в армії панують абсолютно інші настрої. Вони не зовсім і не завжди розуміють ту роль і ту місію, яку вони зараза виконують. Повага до армії, в тому числі і фінансова, абсолютно недостатня», – зауважує Порошенко.

«Вперше з часів Януковича ми бачимо скорочення  армії. Як Верховний Головнокомандувач може пояснити, що під час війни, на сьомому році війни, після того, як ми збудували армію, зараз скорочуються підрозділи десантно-штурмових військ? Скорочується винищувальна авіація, скорочуються десантники, морпіхи, скорочуються танкісти. Це – основа нашої армії, це ударні підрозділи, у випадку переходу до активних бойових дій або в районі Криму, або в районі Донбасу цими ударами агресор буде знищений. Це величезна кількість часу і грошей для того, щоб підготувати. Вони не уявляють, скільки коштує – а я знаю – підготовка снайперського підрозділу з високоякісною канадійською снайперською зброєю, яка була нами профінансована, який щотижня має тренуватися для відповідної якості, метеостанції, з набоями, з інструкторами, які приїжджають до нас з-за кордону», – зазначив Порошенко.

Лідер «Європейської Солідарності» наголосив, що військові сприймають ці процеси дуже болісно. «Вони це сприймають як зраду, вони це сприймають як те, що влада готує капітуляцію. Одного разу ветерани цю капітуляцію зупинили – в грудні напередодні Нормандського саміту в Парижі, коли десятки тисяч людей вийшли на вулиці Києва і сказали «Ні червоним лініям», – нагадав Петро Порошенко.

«В чому це проявлялося? В так званому відведенні військ. Политу кров’ю українську землю вони збиралися здати росіянам. Тоді зупинили, і зараз це знову повертається, бо хтось «побачив в очах Путіна» прагнення миру. На жаль, президент Зеленський заявив, що в нього в голові вже настав мир», – зауважив Порошенко.

«Кожен день Україна проливає кров у вигляді поранених і загиблих українських бійців – саме для того, що зупинити агресора, викинути його з нашої території і захистити українську землю і український народ. Саме це вони хочуть відчувати», – переконаний п’ятий Президент.

Він наголосив, що скорочення армії, зупинка будівництва нових гуртожитків та реформи харчування в армії – це все демотивує і деморалізує Збройні сили.

«Гуртожитки для контрактників, які ми почали будувати – припинили це фінансування. Реформа харчування в ЗСУ, коли вони вдома не їли так, як в реформованих частинах – зараз руйнується. Постачання бронетехніки, держоборонзамовлення, взяття на озброєння ракетної техніки, яка пройшла випробування за наших часів. Це «Нептун», це «Вільха», це ударні безпілотники, які за моїм контрактом були закуплені в  Туреччині, – жодного бойового застосування. Звичайно, що у військових є питання, для чого це і чи не є це зрадою», – говорить Порошенко.

Він, користуючись нагодою ефіру на військовому радіо, подякував усім захисникам України і наголосив – попри тиск і провокації «п’ятої колони» Кремля не допустить капітуляції.

«Ви потрібні український нації, українському народу, українській державі. Ми твердо переконані в тому, що це – правильні пріоритети на сьогодні. Я ще раз підкреслюю, що ви користуєтесь найбільшою довірою українського суспільства. Вам найбільше вдячні. Вдячні двом інституціям: армії і церкві. Ми не дамо, не допустимо капітуляції. Ми не дамо перетнути червоні лінії. Ми не дамо здати країну агресору, які б зусилля він до цього не докладав. Який би тиск держава-агресор і п’ята колона всередині країни не робила, намагаючись кинути нас за грати, пред’явити звинувачення – то за підписання Мінських угод, то за підписання наказу на контрнаступ, підписання наказу по Керченській протоці. Ми їх не боїмося. Ні Путіна, ні росіян, ні «п’яту колону» всередині країни, яка намагається зруйнувати Україну», – наголосив Петро Порошенко.

Радіо Тризуб ФМ створене лікарями-добровольцями, які у прифронтовій Карлівці поблизу окупованого Донецька організували стоматологічну допомогу бійцям ЗСУ. Радіостанція мовить у зоні проведення Операції об’єднаних сил та на тимчасово окупованій території. Відомий український культурний діяч, музикант Сергій Жадан цими днями веде прямі ефіри радіо «Тризуб FM».

Джерело