Робоча поїздка Петра Порошенка на Схід (фото, відео) (оновлюється)

Безпека Української держави є першим і найголовнішим пріоритетом команди «Європейської Солідарності», – Петро Порошенко під час зустрічі з ліцеїстами Військового ліцею у Кремінній на Луганщині

 Безпека Української держави є першим і найголовнішим пріоритетом команди «Європейської Солідарності», – про це лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час зустрічі з ліцеїстами Військового ліцею у Кремінній на Луганщині. Він нагадав про те, як вперше побував у ліцеї невдовзі після евакуації навчального закладу з окупованого російськими найманцями Луганська.

«Коли ми вперше побачилися – це були непрості часи в жовтні 15-го року. Через декілька тижнів після того, як ліцей, який переїхав з Луганська, відкрив свої двері для перших ліцеїстів. Не було нічого – голі стіни, відсутність вікон, відсутність навчальних посібників. Але була велика любов до України і віра в нашу державу», – наголосив Петро Порошенко. Він зазначив, що дуже швидко відновлений ліцей став осередком суспільного життя у Кремінній.

Порошенко також наголосив, що саме на плацу ліцею у Кремінній вперше прозвучало нове військове вітання «Слава Україні! – Героям слава!», після чого Президент ініціював законодавче закріплення нового офіційного вітання. Це рішення підтримав український парламент, і нове вітання внесли у військові статути.

«Це починалося тут, у Кремінній – і ви були учасниками цієї історичної події. Мені дуже приємно чути, що майже 90 відсотків ваших відпускників йдуть у вищі навчальні заклади Міністерства оборони та інших силових структур Коли ви обираєте для себе професію боронити рідну землю свідомо – ви вже знаєте, що це таке. За ці 5 років Україна пройшла героїчний шлях. Створила нову армію, виховала нові кадри, значно підвищила престиж військової служби. І сьогодні Українська Армія – найбільш шанована державна інституція. Ви зробили правильний вибір. Ви маєте високу честь – боронити Українську державу. Свою безпеку вам довірив найкращий у світі український народ. Саме тому я сьогодні тут разом з членами моєї команди», – зазначив Петро Порошенко.

«Сьогодні нам треба об’єднатися, щоб Україна була сильною державою. Ніхто не хоче миру більше, ніж український народ. Ніхто не хоче звільнення нашої землі так, як цього хочемо ми. Для нас безпека держави, ваша місія є першим пріоритетом», – наголосив Петро Порошенко.

«Наш ліцей в Луганську був захоплений першим. Ота банда з минулого – перше, що вона робила в Луганську – вибивала українство з молоді. Все намагались зробити, щоб козацького духу там не було. Але молодь і ми показали їм козацьку дулю. Бо відновили – в тому числі і за вашої допомоги – менш ніж за рік існування заклад освіти, який тут у 15-му , дуже буремному і сумнівному ще році, вирішив долю українства, долю нашої молоді. Вони зразу повірили – якщо цей ліцей тут відновлений, то Україна тут була, є і буде!», – зазначив начальник ліцею, полковник Валерій Ємбаков.

Джерело

 

Петро Порошенко відвідав Рубіжне на Луганщині

Петро Порошенко

Як і обіцяв в ефірі програми Савіка Шустера, приїхав до Рубіжного на Луганщині, де зустрівся з переселенцями та місцевими активістами.

Будинок для переселенців у Рубіжному слід добудувати.
Такі проекти не можна заморожувати.

Європейська Солідарність проконтролює, щоб цей та інші проекти завершили, і квартири справедливо розподілили між переселенцями.

 

Будівництво житла для переселенців на Донбасі має продовжуватись – Ірина Геращенко в Рубіжному

Програма будівництва житла переселенцям має бути продовжена і розширена. Про це написала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook після візиту в Рубіжне на Луганщині. Депутати з фракції «Європейська Солідарність» мають намір підготувати відповідні запити.

«Луганщина. Мій 87 візит на Донбас. З Петром Порошенком і Михайлом Забродським відвідуємо сьогодні Кремінну, Рубіжне, Станицю», – повідомила вона.

«В Рубіжному поспілкувалися з переселенцями і оглянули будинок для переміщених українців, будівництво якого було призупинене в червні. Готуємо депутатські запити і наполягаємо, що програма будівництва житла переселенцям має бути продовжена і розширена. А ці будинки мають отримати господарів, й бажано – до кінця цього року», – заявила політик.

Ірина Геращенко поділилася враженням від зустрічі зі звільненою з полону бойовиків ОРЛО Людмилою. «Вона потихеньку повертається до мирного життя. Вона шукає правди в суді, аби були покарані ті, хто катував її в тюрмі в окупації», – розповіла депутат.

Сьогодні ж команда «Європейської Солідарності» зустрілася з ліцеїстами військового ліцею в Кремінній. «Цей ліцей було евакуйовано з окупованого Луганська, його приміщення одне першим було захоплено бойовиками, й ми свого часу з Марією Іоновою боролися, щоб ліцей було збережено як самостійний навчальний заклад», – зазначила Геращенко.

За її словами, у 2015 році в ліцеї навчалося 50 хлопців, а сьогодні вже 235. «Будівля розростається, модернізується, ремонтується. Враження дуже позитивні», – зазначила Ірина Геращенко.

Політик також нагадала, що саме тут, на плацу ліцею Президент Петро Порошенко дав наказ Міністру оборони розробити закон про зміни у військовому статуті щодо нової форми вітання «Слава Україні! – Героям Слава!».

Джерело

 

Джерело

 

Петро Порошенко у Станиці Луганській: дякую українським патріотам за непохитну позицію

 

Після відведення військ у Станиці Луганській у так звану «сіру зону» потрапили не лише десятки будинків, а й державні установи. Люди не відчувають себе у безпеці, а проросійські сепаратисти дедалі нахабніше демонструють свої неприкриті плани – про це проукраїнські активісти розповіли Петру Порошенку та депутатам від «Європейської Солідарності», які зараз перебувають на Сході.

«Останнім часом повилазили усі «сепари» з підвалів. Вони себе поводять вальяжно. У Станиці дедалі більше людей підтримують Україну, вивішують прапори на будинках. Але сепарня переконана, що вони ось-ось повернуть свої позиції. Будуть займати високі посади чи тут, чи у Луганську. Кажуть – ми будемо частиною України, але житимемо за власними законами», – розповідають активісти.

«У нас зараз з’явилась «сіра зона», в яку переходять 74 будинки. 100 мешканців. І також туди входить БТІ і державний нотаріус з усіма державним реєстрами. Нас усіх хвилює наша безпека. Скільки в нас кілометрів залишені? А якщо будуть відводити далі до лікарні, то це вже буде 5 кілометрів. Ми категорично проти. Нам доведеться всім збирати речі і виїжджати», – говорить активістка, депутат районної ради Наталія Журбенко.

«Путіну вірити не можна. Цей урок треба пам’ятати», – наголосив Петро Порошенко.

«Чому я твердо переконаний у перемозі України? Тому що є такі люди, як українські патріоти зі Станиці Луганської. Люди, які вірять у перемогу та люблять Україну понад усе. Волонтери, наші воїни, які з першої хвилини агресії стали на захист української землі. Тому я у Станиці Луганській, щоб подякувати вам, українським патріотам за принципову позицію, яку ви займали ці п’ять з половиною років. Ця позиція має бути непохитною і надалі: ми хочемо миру, але не на умовах капітуляції», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».

Джерело

 

Ірина Геращенко: на територіях так званого «розведення» військ має бути збільшена кількість патрулів задля безпеки людей

 

На  територіях, де відбулось відведення військ і немає постійної присутності української армії, мають бути створені безпечні умови для життя людей. Про це під час робочої поїздки на Донбас заявила народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Наша команда ніколи не вивчала проблеми Донбасу тільки з Києва. Для того, аби відчути атмосферу, дух, настрої, проблеми, біль, треба тут бувати. І ми це робили, коли були при владі і робимо тепер, коли в опозиції. Нас непокоять наскоки нової влади на Донбас в бронежилетах і ті діагнози, які вони потім ставлять щодо окупованих  територій», – наголосила політик.

Ірина Геращенко зазначила, що сьогодні вкрай важливим є діалог з проукраїнськими активістами на Донбасі. Бо вони сигналізують, що саме непокоїть людей, які побоювання є у населення після відведення військ.

«Українці не повинні відчувати небезпеку на цих територіях. Вони не повинні боятися ввечері виходити на вулицю», – додала вона.

Народний депутат заявила, що «Європейська Солідарність» буде звертатися до МВС, до влади про необхідність збільшення  кількості  патрулів на тих територіях, де були відведені війська.

Джерело

 

Петро Порошенко в Авдіївці: люди на Донбасі хочуть миру і безпеки, а не капітуляції

 

Українці, які мешкають поблизу лінії фронту і на власному досвіді відчувають всі жахи російської агресії, як і всі інші, хочуть миру. Але вони добре усвідомлюють, що мир на умовах капітуляції, мир без повернення територій – це омана, яка призведе до ще більших жертв і втрат. Про це розповів лідер партії «Європейська Солідарність», народний депутат України Петро Порошенко після зустрічі з мешканцями Авдіївки на Донеччині. Цими днями команда «Європейської Солідарності» перебуває на Сході України і активно спілкується з місцевими мешканцями.

«Ми приїхали сюди, щоб послухати людей. Починаючи з Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька, Станиці Луганської, Авдіївки, Торецька. Велика кількість людей, з якими у нас відбулися зустрічі. Люди точно за мир – але це має бути мир, а не капітуляція. Люди точно за те щоб перестали стріляти. Але Україна має повернути свою землю В умовах, коли просто відводять війська, люди надзвичайно турбуються про безпеку. Спочатку відвели війська в Станиці, потім в Золотому, потім у Петрівському, потім по всій лінії фронту. Потім далі? Ми маємо звільняти свою землю, а не віддавати її, відступаючи. Мир – це не просто коли не стріляють. Мир – це коли Україна повернула свій суверенітет на окуповану землю», – наголосив Порошенко.

Петро Порошенко наголосив, що довіряти країні-агресору не можна за жодних обставин. Ціна такої легковажності буде дуже висока. «Не вірте Путіну, бо Путін – агресор. Це не ми до нього, а вони до нас прийшли зі зброєю. Це вони прийшли вбивати українців. Українці заплатили за це дуже високу ціну», – нагадав Порошенко.

Джерело

 

Петро Порошенко з командою «Європейської Солідарності» привезли на Донеччину потужний передавач для радіостанції Тризуб ФМ

 

Під час робочої поїздки на Схід України лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент Петро Порошенко з членами команди привезли для радіостанції Тризуб ФМ новий передавач. У Карлівці, звідки мовить радіостанція, Порошенко під час прямого радіоефіру розповів слухачам з Донбасу про свої враження від численних зустрічей із проукраїнськими активістами і військовими.

«Тризуб» – радіостанція, яка є дуже зубата в ефірі і несе українську думку, українську пісню, українську музику, українське слово для тих, хто любить Україну. Це радіостанція, звідки ви можете почути правду, це радіостанція, яка підтверджує, що Україна за мир, і мир для України є понад усе. Мир, а не капітуляція. Мир, а не здача інтересів України. Мир і захист кожного українця, незалежно від того, на якій території він би не був – на території вільної України або на окупованій території. Ми пишаємося, що ми українці», – звернувся до слухачів Петро Порошенко.

«Ми сьогодні робимо все для того, щоби збільшити і покращити вашу можливість чути українське слово і українську пісню. І сьогодні ми до фантастичної команди радіостанції Тризуб прибули не з порожніми руками – ми привезли новий радіопередавач. Ті, хто підтримує Україну і українське радіо, підтримує радіо Тризуб, буде мати можливість слухати, насолоджуватися більш якісним сигналом, який буде доставлений новим українським радіопередавачем», – повідомив Порошенко.

Він також поінформував, що радіо нарешті отримало відповідні ліцензії на мовлення. «І роблять це хлопці-ентузіасти, хлопці-волонтери, поєднуючи, до речі, лікування зубів для українських воїнів і цивільних, які розташовані тут, у прифронтовій зоні. І несе месседж українською мовою, українську пісню, для того, щоб укріплювати Українську Державу», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Радіо Тризуб ФМ створене лікарями-добровольцями, які у Карлівці організували стоматологічну допомогу бійцям ЗСУ. У стоматології наразі сучасне обладнання, необхідні медикаменти, тут вахтовим методом працюють найкращі лікарі України. За 4 роки тут волонтерили близько двох сотень лікарів, які надали фахову допомогу понад 35 тисячам пацієнтів.

Петро Порошенко у прямому радіоефірі побажав всім, хто на Донбасі боронить Україну, аби наша армія просунулась аж до кордону і повністю відновила український суверенітет, українську владу, український прапор, українську мову і українську державу на всій окупованій території.

Джерело

 

Михайло Забродський на Донбасі: випала унікальна нагода подивитись на знайомі місця іншими очима

Робоча поїздка команди «Європейська Солідарність» на Донбас на чолі з лідером партії Петром Порошенком стала унікальною можливістю побувати у місцях героїчних бойових подій і подивитись на цей край іншими очима – про це розповів народний депутат України, легендарний командир 95-ї бригади генерал-лейтенант Михайло Забродський.

«Дуже цікаво спостерігати, спілкуватися, робити висновки про події, які тобі на перший погляд начебто добре знайомі. І в той же саме час ти як парламентар маєш нагоду поспілкуватися з людьми, отримати інформацію в новій якості,  отримати зовсім інші враження», – говорить Михайло Забродський.

Він поділився своїми відчуттями після численних розмов із жителями Торецька і Авдіївки, які дуже стурбовані можливим відведенням українських військ, бо не впевнені у власній безпеці.

«Навіть на тих ділянках, на яких про розведення ще не починають говорити, – навіть там вже запитують – а що ми будемо робити, якщо війська відійдуть? Тому позитивні перспективи собі уявити дуже важко у випадку, якщо війська відійдуть», – застерігає бойовий генерал.

«На Донбасі є стійкі представники проукраїнських життєвих поглядів, прибічники українського вибору, є стійкі прибічники нашої української державності. І тим, хто буде ухвалювати наступне рішення саме про «розведення», було б дуже непогано, щоб вони  прислухались до думки цих людей», – зазначив Михайло Забродський.

Джерело

 

Петро Порошенко

З мосту в Станиці Луганській видно позиції бойовиків. Хотів сам переконатися, що розведення відбулося не лише з українського боку. Однак після спілкування з військовими і місцевими мешканцями зрозумів – насправді на тому боці бойовики лише перевдягнулися у цивільне і досі зі зброєю лишаються на позиціях.

Моя стійка позиція – ми маємо захищати людей з прифронтових районів і не маємо права віддавати ворогу ані сантиметра української землі.

Ніхто так, як моя команда не хоче миру, але справжній мир настане тоді, коли російські війська заберуться з нашої землі, і Україна відновить контроль над кордоном.

* * *

Чому я твердо переконаний у перемозі України? Тому що є такі люди, як українські партіоти зі Станиці Луганської. Люди, які вірять у перемогу та люблять Україну понад усе. Волонтери, наші воїни, які з першої хвилини агресії стали на захист української землі.

Тому я у Станиці Луганській, щоб подякувати українським патріотам за принципову позицію, яку вони займали ці п’ять з половиною років. Ця позиція має бути непохитною і надалі: ми хочемо миру, але не на умовах капітуляції!

Поки є такі люди, як ви – Україна точно переможе!

* * *

Одна справа бути патріотом в Києві, але непросто бути на прифронтовій території, у Станиці Луганській, де за твою позицію ти ризикуєш життям і свободою.

З такими людьми – Україна точно переможе!

* * *

Дуже тепла зустріч в авдіївській школі, якою опікується Європейська Солідарність. Тут відчувається дружня атмосфера, тут люблять Україну, хочуть бути щасливими і жити у мирі у вільній, незалежній державі.

Діти подарували нам символічне жовто-блакитне серце, яке ми обов’язково привеземо з собою до Києва. А частинку власного серця ми залишаємо тут, в Авдіївці.

* * *

Ми приїхали на Схід не стільки говорити, скільки слухати людей. Слухати тих, хто сьогодні живуть тут, за декілька кілометрів від Донецька і за декількасот метрів від фронту. Приїхали зустрітися з людьми з Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька, Станиці Луганської, Торецька.

Ми знаходимося тут без бронежилетів і без шоломів. Ми пішли до людей, до воїнів, до прикордонників, до рятівників. Подивилися процеси розмінування. Переконалися, що відновили українські прапори на мосту у Станиці Луганській. І ми нікому більше не дамо їх зняти.

Можу сказати однозначно: люди точно за мир. Але це має бути мир, а не капітуляція. Люди точно за те, щоб перестали стріляти. Але Україна має повернути свою землю. Бо це наша земля, полита кров’ю наших бійців, і ми її нікому і ніколи не віддамо.

 

 

* * *

Сьогодні мав величезне задоволення бути в Карлівці, звідки веде мовлення відоме волонтерське радіо Тризуб ФМ / Tryzub FM. Звернувся до наших військових та українців на тимчасово окупованих територіях в ефірі станції.

Їхнє слово настільки потужна зброя проти російської пропаганди, що сепаратисти знищили їхній передавач. Тому сьогодні ми привезли новий, який дозволить охопити ще більше тимчасово окупованої території.

Дякую “Тризуб ФМ”, що створюєте український контент для Донбасу та несете українську думку, українську пісню та українське слово для тих, хто любить Україну!

* * *

Родина Повних дивом залишилася жива. У червні Мар‘їнку, де вони мешкали, обстрілювали бойовики. Артилерійський снаряд потрапив у їхніх приватний будинок. Їм на допомогу одразу ж вирушили українські воїни, які розібрали завали та доставили родину в лікарню.

Увесь цей час сім‘я з маленькою донечкою Варварою поневірялися і виживали лише завдяки допомозі волонтерів. Щасливий, що нарешті їхня мрія про власний будинок здійснилася.


Iryna Gerashchenko
Ірина Геращенко

КПВВ Станиця Луганська, як і інші пости, в зимовий час закінчує роботу о 18:00. Останні мандрівники тягнуть свої кравчучки через блок-пост. Темно, прикордонники і «фантоми» перевіряють документи, наметаним оком оглядають нехитрий скарб. В основному КПВВ перетинають пенсіонери, що приходять за пенсією, закупаються смачнішими українськими продуктами і повертаються на окуповану Луганщину.

«Дивись, Порошенко!» – здивовано вигукує літній чоловік з торбами своєму напарнику, який тягне сумку на колесах. «Який? Хто?» – перепитує той, вдивляючись в сутінки. «Ну, президент» – сам собі не вірить дядько. «Ти що, п’яний ?» – перепитує другий, дивиться на нашу компанію, завмирає від здивування і протягує: «Ой, добрий вечір».

В сутінки тут, як і раніше, немає патрулів СММ ОБСЄ, які працюють тільки вдень. Наша команда всі попередні роки ставила питання, що моніторингова місія має працювати на лінії зіткнення, й особливо поблизу КПВВ, 24 години на добу. РФ це блокувала, але я впевнена, що зараз питання постійно діючої місії СММ, особливо поблизу місць розведення, стає ще більш актуальним.

Команда «Європейської Солідарності», П. Порошенко, Яна Зінкевич, Михайло Забродський, Софія Федина відвідали сьогодні Станицю. Знітили прикордонників своїм вечірнім несподіваним візитом, розпитали про оперативну і безпекову ситуацію, почули, що після розведення військ поблизу Станиці не стріляють. Правда, й з гори князя Ігоря бойовики свої фортифікаційні споруди поки не поспішають розбирати.

Я бувала тут десятки разів. Звернула увагу, що зникли таблички з червоними черепами «Заміновано», українська сторона, згідно домовленостей, після розведення розмінувала прилеглі території. З нами дорогою до мосту пройшла пані Наталя, місцева активістка, яка перша забила на сполох, коли тут навіщось познімали українські прапори, і яка разом з колегами тут їх знову розвісила.

Добре, що будується міст, це дійсно важливий гуманітарний проект. Ми боролися за нього з 16-го і готові були його реконструювати, та росіяни і бойовики це блокували.

Але міст і розведення – це деталі. Мінські угоди вимагають виведення російських військ і техніки з території України. І це є головне. Станиця Луганська – це Україна. Як і Луганськ.

 

 

* * *

Легко бути українським патріотом в Києві і у Львові. В Станиці Луганській, як і по всій лінії фронту, це потребує більшої мужності, самопожертви. Мене завжди надихають армія і українські патріоти Донбасу, які попри кон’юнктуру, іноді небезпеку відстоюють свою позицію і живуть за принципом «Я хочу бути корисним Україні».

Важлива зустріч нашої команди на чолі з П. Порошенком з патріотичним середовищем Станиці Луганської. Спілкувалися разом з Яна Зінкевич, М. Забродським, С. Фединою з тими, хто в 14-15 годував і допомагав нашій армії, хто принципово вивішує прапори в своїх дворах, хто знає, що таке війна, і якою ціною Україна платить за звільнення своїх територій.

Багато з цих українців – переселенці з Луганська, й сьогодні вони відверто бояться, що знову опиняться в сірій зоні. Говорять, що тут і досі не приймають українські телеканали, й люди одурманені російською пропагандою. Мені боляче це чути, й самокритично маю визнати, що наша команда недостатньо уваги приділяла інформаційній безпеці, блокуванню рашапропаганди, просуванню українського мовлення.

Люди переживають, що на цих територіях загони поліції невеликі, і на темних вулицях їх зустрінеш нечасто, а от сепаратисти піднімають голови і розпускають язики. Ставитимемо питання про посилення і збільшення поліцейських патрулів на територіях розведення. Безпека людей понад усе, і влада несе за це відповідальність.

Для мене і нашої команди дуже дорога довіра цих людей. І їх думка, позиція, біль, переживання за майбутнє країни.

* * *

Соня Сотник Сергей Кузин, вам вітання! А я дуже щаслива познайомитися з Ігорем Ященком. Унікальна людина, один із спів ініціаторів Тризуб-дентал, волонтерської стоматологічної ініціативи, завдяки якій більше 30 тисячі українських військових отримали якісне лікування в зоні ООС.

А ще – ідеолог патріотичного радіо «Тризуб ФМ», яке можна слухати в прифронтовій зоні. Слухай на хвилі 98 FM на Донбасі або в інтернеті Радіо вільних людей.

Ми з П. Порошенком і нашою командою були сьогодні в гостях в чудових тризубівців. Зуби не лікували, але їли борщ, спілкувалися і знайомилися з радіо.

* * *

Поїздки на Донбас – це завжди знайомства з унікальними, самодостатніми, патріотичними і вільними людьми.

Карлівка. Штаб-квартира «Тризуб -дент» і « Тризуб FM”. Й знайомство з Ігорем Ященком та його побратимами. Стоматологи, які на волонтерських засадах, в ротації лікують наших військових, і патріотичне радіо, також створене волонтерами.

* * *

Наша партія отримала на Донбасі на парламентських виборах третій результат. Торецьк дав найбільший відсоток за ЄС. Ми дуже цінуємо підтримку проукраїнської, пасіонарної частини Донбасу, й під час цієї своєї поїздки наша команда Яна Зінкевич, М. Забродський, С. Федина багато спілкувалася з активістами, волонтерами, українцями з активною громадянською позицією.

В Авдіївці бухало, кілометрах в 15 працювали міномети. Цей фон настільки звичний для місцевих жителів, що навіть діти не звертають увагу на ці звуки. В місцевих школах проходять уроки, як уберегти себе від мін і вибухівки, висять плакати і інструкції, що мають робити учні під час важких обстрілів, й де бомбосховище. Й до цих плакатів неможливо звикнути, коли приїжджаєш з мирного Києва. Тим більше цінно, як місцеві жителі хочуть зберегти проукраїнську позицію, як розвивають шкільні музеї етнографії, експозиції про історію визволення Авдіївки.

В усіх місцях і місцевостях нас розпитували, чи можливе розведення військ по всій лінії фронту, й чи не піде українська армія і влада з тих територій, які так важко звільнялися. Людей це дійсно турбує, й владі варто більше спілкуватися, чути пасіонарну частину Донбасу, посилити тут поліцію, не дати жодного шансу сепаратизму підняти голову.

Ми відвідали дитячий будинок в Торецьку, єдиний поблизу лінії зіткнення, школу і музей в Авдіївці, Карлівку, Курахово (де П. Порошенко вручив ключі від нового будинку родині з Мар’їнки, дім якої розбомбили бойовики), й всюди спілкувалися з громадою – ветеранами, волонтерами, активістами, вчителями, тими, хто усвідомлює, що уберегти і захистити Донбас дійсно можуть тільки армія, мова і віра.


Петро Порошенко

21 липня 2014 року Торецьк був звільнений від проросійських окупантів. Тоді ж, влітку, ми звільнили дві третини окупованого Донбасу.

Вчора ми з командою зустрілися з місцевими активістами.

Люди тут прагнуть жити у мирі.

Але це має бути мир, а не капітуляція.

* * *

Дводенна поїздка на Схід стала для мене надзвичайно важливою. Ми багато чого встигли: зустрілися з жителями Кремінної, Рубіжного, Станиці Луганської, Сєвєродонецька, Торецька, Авдіївки, Карлівки і Курахового, спілкувалися із нашими воїнами, прикордонниками, рятівниками. Слідкували за процесом розмінування. На власні очі побачили відновлені українські прапори на мосту у Станиці Луганській.

Це була неймовірно надихаюча поїздка. Ми переконалися, як багато тут, на прифронтовій території людей, які люблять Україну щиро, всім серцем. Які більш за все бажають миру на рідній землі.

Але водночас відчувається і тривога. Зараз, коли відводяться війська, люди хвилюються за власну безпеку і безпеку своїх рідних.

Цими днями я у черговий раз переконався, наш шлях – це тільки звільнення, а не відступ. Тільки мир, а не капітуляція. Україна була, є і буде!

* * *

Під час поїздки на Схід ми зустрілися з великою кількістю людей. Почули думки жителів Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька, Станиці Луганської, Торецька.

Люди хочуть миру, але не капітуляції. В умовах, коли просто відводять наші війська, мешканці прифронтових територій надзвичайно турбуються про безпеку.

Спочатку війська відвели в Станиці Луганській, потім у Золотому, потім у Петровському, потім відведуть по всій лінії фронту. Ми маємо звільняти свою землю, а не відводити війська. І мир це не просто, коли не стріляють. Мир – це коли Україна повернула свій суверенітет на окупованих територіях.

* * *

2 дні. Понад 1500 км. 7 населених пунктів.

Важливі розмови про теперішнє і майбутнє країни з активістами, військовими і просто небайдужими мешканцями Рубіжного, Кремінної, Станиці Луганської, Торецька, Авдіївки, Карлівки, Курахового.

Люди тут хвилюються за подальшу долю України. Їм потрібен мир, але не ціною капітуляції.

Дякую кожному мешканцю Луганщини та Донеччини за віру в Україну.


СТАНИЧНО-ЛУГАНСКИЙ РАЙОНУ нас были гости!Народные Депутаты Петр Алексеевич Порошенко,Ирина Геращенко,Яночка…

Gepostet von Sveta Svetikova am Mittwoch, 6. November 2019

 

Фото © Михайло Палінчак та Ірина Геращенко

Поділитися:
Share

Share