Електоральна мапа

Іван Хомяк
Іван Хомяк

“1984” не про Великого брата, “1984” про народ, який свято вірить його словам.

Електоральна мапа корелює з часткою та відвертістю демонізаційних міфів направлених проти Порошенка. Ми можемо створити шкалу, де джерело цих міфів матиме 5 балів, пряма ретрансляція – 4 бали, опосередкована – 3 бали, ретрансляція – 2 бали, огляд історій пов’язаних із міфом – 1 бал.

5 Балів присвоюється російському телебаченню – саме воно є генератором демонізації Порошенка. Ці канали дивляться переважно на Півдні та на Сході України. Тут велика кількість голосів за Бойка і дуже велика за Зеленського.4 Бали це Інтер, 112, Ньюзван тощо. Вони переказують московські міфи близько до тексту. Ті, хто різними способами добираються до московської пропаганди (супутникове ТБ), сприймають ці канали набагато легше.

3 Бали у тих олігархічних каналів, чиї сумарні статки за часів Порошенка скоротилися від 31 млрд до 16 млрд. Тут на першому місці звичайно медіаімперія Коломойського.

2 Бали у каналів олігархів, трохи менших або не таких ображених, – ICTV, наприклад.

1 Бал у тих, хто дотримувався якихось стандартів, але усі підняті теми (актуальність яких висмоктана із пальця) розглядав. Тут, як не дивно, 5-й канал.

Для чого ці цифри? Візьміть по областях визначте, якій групі каналів віддає перевагу простий народ, та помножте відсотки на бали. Усе це додайте, а потім за тим, що вийде, розфарбуйте мапу. У вас вийде мапа, як голосують за Порошенка чи за Зеленського . (Планую таку мапу зробити для книги, над якою зараз працюю. Вона має робочу назву “Меритократичний маніфест” і буде присвячена аналізу того, що зараз відбувається в суспільстві, та як із цієї ситуації виборсатися).

Міф про демона Порошенка був створений і поширений. Протягом п’яти років його повторювали із впертістю гіпнотизера. Така практика переміщує інформацію із свідомості в підсвідомість (вибачте за ненауковість – це щоб усі зрозуміли). І тепер ці міфи живуть в “підкірці”, і як їх витягти – за межами моєї компетенції. Будь які спроби пояснити, роз’яснити, відкрити очі на факти – марні. Це все рівно, що прийти на збори “Білого братства” і доводити, що Марія Деві не Христос. Віра в ці міфи – певна форма психоневротичного розладу. Відмовитись людині від них так само складно, як ніби вона п’ять років щодня сиділа на критичних дозах героїну. Хто в курсі про реабілітацію наркозалежних, той розуміє. І у нас таких телезалежних в явній формі до 10 мільйонів і ще в легкій до 15.

Наприклад, я зустрічав дуже гарну і активну людину, яка дуже добре знає про успіхи Порошенка, підтримує його з усіх сил, але вірить, що він алкоголік… Таким людям потрібна довготривала реабілітація (чи замінна терапія). Це зробити дуже важко, тому що “теленаркокортелі” за поребриком не заспокояться, а наші місцеві бариги зроблять усе, щоб народ не зліз із телевізійної голки.

Наприклад, знаєте чому відбувся демарш прокурорів і суддів (звільнена Савченко, демарш Кулика)? Позиція по незаконному збагаченню. Вони люто захищають свої бариші. Із цим також потрібно буде щось робити.

Але ми зробимо, нам не звикати виконувати супер задачі.

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії