Петро Порошенко дав інтерв’ю українським телеканалам Україна, Inter, ICTV (фото, відео)

 

Для нас найважливіше – довіра суспільства та наших партнерів – Президент про рішення РНБОУ

Президент Петро Порошенко детально роз’яснив рішення Ради національної безпеки і оборони в частині реформування концерну «Укроборонпром» та забезпечення прозорості його роботи.

Глава держави повідомив, що концерн «Укроборонпром» буде реформований у відповідності до прийнятого закону про національну безпеку. І це рішення готувалося кілька місяців. «Дуже важливо, що це робилося в координації з нашими партнерами країнами-членами НАТО», – сказав Петро Порошенко під час інтерв’ю українським телеканалам. При цьому він підкреслив, що «головна мета реформування концерну, крім укріплення обороноздатності держави, це – довіра».

«Довіра наших партнерів, прозорість, і довіра нашого суспільства. Тому, рішення, яке були прийняті – це проведення міжнародного аудиту, проведення ревізії усіх контрактів, які були укладені «Укроборонпромом» на предмет їх прозорості і не корупційності, на предмет їх ефективності в захисті інтересів держави», – наголосив Президент.

Глава держави також повідомив, що відповідно до рішення РНБОУ буде розширено склад спостереженої ради «Укроборонпрому», яка дозволяє залучити найавторитетніших експертів, які будуть мати можливість приймати рішення. Він також повідомив, що були прийняти рішення щодо розкриття прозорості державного оборонного замовлення.

«Це абсолютно європейська практика, коли принцип державного оборонного замовлення є державною таємницею. Але моя пропозиція була – там, де йдеться про закупівлю товарів подвійного призначення…, ми зберігаємо можливість спеціальної процедури для армії, але ми не ховаємося. І суспільство, і партнери будуть мати можливість оцінити ефективність використання коштів платників податків», – підкреслив Президент. «Це також є новація, якої двадцять сім років до цього не було», – додав він.

Глава держави повідомив, що рішенням РНБОУ також запланована реорганізація самої структури управління «Укроборонпромом» «для того, щоб покращити менеджмент, збільшити прозорість і забезпечити нульову толерантність до корупції».

Джерело

 

Корупція не має «політичного даху», і корупціонери відповідатимуть за законом – Президент

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що не дозволить підірвати довіру до української армії, оборонного комплексу та держави в цілому через злочинну діяльність окремих посадовців і заявив, що кожен, чия провина буде доведена, буде відповідати за законом.

«Вчора Генпрокурор сказав, і я це підтверджую, щодо «Укроборонпрому» внесено до Єдиного реєстру кримінальних справ понад 480 кримінальних проваджень. І це не лише по одному підприємству, а по дуже великій кількості підприємств. І на сьогоднішній день це свідчить про особливу і пильну увагу до підприємств оборонної промисловості», – наголосив Президент.

«Чому така увага? Тому, що на армії красти не можна», – підкреслив Петро Порошенко.

«І це є моя позиція. Це є моє звернення до правоохоронних органів. Причому до всіх без виключення – і Генеральної прокуратури, і НАБУ спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, і Національної поліції і новоствореного Державного бюро розслідувань, і Служби безпеки України», – зауважив він.

«Хто знайшов – розслідуйте і притягайте до відповідальності», – сказав Президент.

«Вчора я ще раз звернувся до керівництва правоохоронних органів щодо цього конкретного випадку. І наголосив наступне: перше – жодні посади, жодні прізвища, жодні відносини ні з ким із влади чи з опозиції не можуть бути підставою для зупинення розслідування. Це було моє пряме звернення до Артема Ситника, який брав участь у засіданні. Пряме звернення до Назара Холодницького як Спеціалізованого антикорупційного прокурора», – нагадав він.

Президент зазначив, що сьогодні були проведені обшуки у всіх без виключення фігурантів справи і подякував за таку реакцію на його звернення.

«Причому наголошую, якщо людина винна, вона має бути у в’язниці, хто б це не був. Якщо вона не винна, у суспільства не має бути сумнівів щодо об’єктивності і неупередженості проведення розслідування компетентними правоохоронними органами», – підкреслив Петро Порошенко.

Водночас Президент наголосив, що прямо перед пред’явленням підозри, одразу ж після завершення відповідних експертиз, в даному випадку податкових, відбувся витік інформації з правоохоронної системи. «Нічого нового там не було. Як стверджує і САП, і ГПУ. Всі відомості досліджувались протягом місяців, або навіть більше року. І перед пред’явленням підозри була зроблена спроба зробити скандал», – підкреслив Президент.

«Чому це небезпечно? Бо йдеться про спробу підірвати довіру до армії, спробу підірвати довіру до держави і до оборонного комплексу», – додав він.

Глава держави сказав: «Не йдеться про те, що немає корупції. Корупція є. Але йдеться про те, чи ми здатні ефективно з нею боротися, чи має корупція «політичний дах».

«Я наголошую, не просто не має, а політична воля Президента, яка зараз демонструється, каже, що ніхто від покарання за скоєний злочин, якщо він доведений, не захистить», – сказав Петро Порошенко.

Він також зазначив: «Перше – гроші будуть повернуті у бюджет. В зубах принесуть, якщо взяли з бюджета гроші».

«Друге – буде відповідальність. Там, де це передбачено по закону. Третє – будемо робити висновки, щоб перекривати можливі шляхи корупції, як ми це робили в інших сферах», – сказав Петро Порошенко і нагадав скільки корупції було у питаннях відшкодування ПДВ, на ринку газу та енергетики, на державних закупівлях. Так само і через децентралізацію припинилися схеми по непрозорому розподілу бюджетних коштів між регіонами. «Сьогодні ця лавочка закрилась», – сказав він.

Джерело

 

Аудит «Укроборонпрому» має проводити авторитетна міжнародна компанія з високим рівнем довіри – Президент

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що зробить усе можливе, щоб міжнародний аудит концерну «Укроборонпром» розпочався якомога швидше.

«Я буду докладати максимум зусиль, щоб він розпочався як найскоріше. Зараз Уряд разом з РНБОУ мають розпочати процедуру підбору аудитора. Це має бути репутабельна міжнародна компанія з відповідним рівнем довіри. Ще раз наголошую, що це є і в нашому Стратегічному оборонному бюлетені і в законі про національну безпеку. Це є ті плани, які ми планували заздалегідь, і пов’язано це з нашою інтеграцією в НАТО», – наголосив Президент. Він припустив, що тендер на визначення аудитора може бути до двох місяців, а сам «аудит має бути завершений в цьому році».

«Крім аудиту, там має бути ревізія. І ревізію мають проводити наші правоохоронні органи. І ревізію має проводити наша аудиторська служба, яка проаналізує контракти, яка буде мати доступ, в тому числі і до таємних документів, і яка матиме можливість у випадку знайдених порушень точно їх усунути і проінформувати про це суспільство», – зазначив Петро Порошенко.

Говорячи про відкритість аудиту Президент додав, що якщо аудит буде проведений міжнародною компанією, то він буде оприлюднений.

«І це будуть незалежні висновки. Незалежність гарантується іменем компанії. Було б дуже добре, якщо б це була одна з компаній Великої четвірки чи Великої п’ятірки (найбільші у світі компанії, які надають аудиторські і консалтингові послуги – ред.), яка має бездоганну репутацію. Ми це робимо для укріплення довіри», – додав Глава держави.

«Чому довіра так важлива? Бо «все для армії» – це був мій принцип протягом останніх п’яти років. Ми мали зробити усе, щоб не просто зупинити агресора. Армія є опорою нашого суверенітету. Ні Будапештський меморандум, який не діє, ні будь-які підписані договори, а – армія», – наголосив Президент.

«Ми побудували армію, вона входить в десятку найсильніших та найефективніших армій Європи, хоча військовий бюджет України далеко за межами першої двадцятки. Це означає, що кожна копійка, яка сьогодні витрачається, витрачається з неменшою ефективністю ніж в країнах Європи», – додав Петро Порошенко. При цьому він підкреслив важливість принципу «нульової толерантності до корупції».

Глава держави особливо підкреслив, що сьогодні армія нагодована, оснащена, вдягнута, військові мають де жити і добре вмотивовані, і армія має бути і добре озброєна.

Президент також зазначив, що у 2014 році Україні не довіряв ніхто. «Проти України діяло ембарго на постачання зброї, які були запроваджені за часів Януковича. Ми не могли купити двигун, нам не продавали, в тому числі і колишнє радянське озброєння. Працювало ембарго. І в цих умовах ми мали забезпечити відповідною бронетехнікою і озброєнням, засобами радіоелектронної боротьби нашу армію», – додав він.

Глава держави підкреслив, що необхідно забезпечити прозорість в державному оборонному замовленні. «Наголошую, що це буде новація. Буде повністю вивчено міжнародний досвід, будуть доступні, оприлюднені не тільки обсяги контрактів, але й ціни», – зауважив він.

Президент повідомив також, що вже зараз готуються міністерствами та відомствами законодавчі зміни у відповідності до рішень РНБОУ, які будуть ним як суб’єктом законодавчої ініціативи, внесені на розгляд парламенту як невідкладні.

Джерело

 

Моє завдання як Верховного Головнокомандувача захистити армію – Президент

Президент Петро Порошенко переконаний, що як Глава держави не лише має захищати Україну, але й як Верховний Головнокомандувач має захищати українське військо, яке боронить наш суверенітет і територіальну цілісність.

«Це моє завдання як Верховного Головнокомандувача, і ніхто, крім мене, цього не зробить – захистити Україну, а зараз ще й захистити армію від нападів», – заявив Президент в інтерв’ю українським телеканалам.

Глава держави переконаний, що зменшення довіри народу до військовослужбовців вигідне Росії. «В тому числі це і зацікавленість країни-агресора – підірвати довіру до армії. Нічого у вас не вийде. Я вас запевняю. Українці є надзвичайно відповідальним народом, надзвичайно волелюбним народом, який дуже любить свою державу і ми точно здатні захистити і свою армію, і свою землю», – наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що нині Україна демонструє рішучу позицію щодо курсу на інтеграцію до Північноатлантичного альянсу.

«Ми рішуче рухаємося в НАТО. Я хочу подякувати українському суспільству за підтримку цього курсу. Я хочу подякувати українському Парламенту, який підтримав мій законопроект змін до Конституції і зміни до Конституції були внесені декілька тижнів тому», – сказав Президент.

Глава держави зауважив, що співпраця України з партнерами НАТО є реалізацією президентської програми. «Хочу наголосити, що ніхто, крім мене ясної, чіткої, з графіками програми не пропонував і не пропонує. А ми вже пройшли значну частину дороги», – підкреслив Петро Порошенко.

Він зазначив, що разом зі зміною стандартів задля відповідності певним критеріям, змінюється не лише Україна, а й її оборонний сектор.

«Я хочу наголосити, що Україна в НАТО йде не з простягнутою рукою. Ми йдемо як повноцінний партнер, який володіє армією, яка входить в десятку найефективніших армій Європи, яка вже зараз боронить не лише свою територію, а боронить свободу, боронить демократію, зупиняє агресора у 21 столітті в центрі Європи, сплачуючи за це надзвичайно високу ціну», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що Україна розвиватиме і свої ракетні технології, тому ефективна співпраця, співробітництво в оборонно-промисловій сфері з основними країнами-членами НАТО є важливою. «Хочу наголосити, що за останні п’ять років, точніше чотири з половиною роки, ми маємо новітні бронетранспортери, ми маємо новітні засоби радіоелектронної боротьби, ми маємо новітні безпілотні літальні апарати, яких просто не було. Зараз ми отримали новітні найсучасніші ударні безпілотники, які допомагають абсолютно по-іншому проявляти оборонні дії. Ми не мали зв’язку, ми не мали абсолютно нічого. Ми не мали приладів нічного бачення. Ми не мали позицій для перехоплення. Ми не мали супутникових картин поля бою. Ми не мали нічого. І сказати про це не мали права», – зауважив він.

«Сьогодні, завдяки такому ефективному співробітництву, ми озброїли українську армію. Як ми це робили, як ми сюди затягували це озброєння – час ще не прийшов розповідати. Але сьогодні ми маємо якісно не просто нову армію, а яка якісно по-новому озброєна», – констатував Петро Порошенко.

«В тому числі, у нас будуть і ракети, вже є. в тому числі у нас буде комплекс крилатих ракет «Нептун», який пройшов випробування, в тому числі ми маємо новітню високоточну систему залпового вогню підвищеного радіуса дії «Вільха». В тому числі, ми серйозно вдосконалили «Стугну» як протитанковий комплекс спільно з «Джавелінами», які ми отримали з США. В тому числі, ми зараз маємо систему подавлення засобів радіоелектронної боротьби противника», – додав Президент.

Джерело

 

Глава держави: Ніхто не уникне відповідальності за незаконне збагачення

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що він ініціював законопроект про незаконне збагачення з урахуванням рішення Конституційного суду щодо презумпції невинуватості, і ніхто не уникне відповідальності.

Глава держави зауважив, що як Президент країни відповідно до законів та Конституції не має права і не буде коментувати рішення будь-яких судів, оскільки це може сприйматися як тиск на суд.

«Хочу розчарувати чиновників, які думають, що внаслідок цього рішення Конституційного суду вони зможуть уникнути відповідальності. Цього не відбудеться, бо скасована кримінальна відповідальність, а незаконне збагачення ніхто не скасовував», – підкреслив Президент, коментуючи питання щодо скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення і закриття всіх справ за цією нормою.

Глава держави нагадав, що буквально через години після оприлюднення рішення суду вніс законопроект, який враховує коментарі Конституційного Суду стосовно презумпції невинуватості – ключового і базового конституційного принципу.

«Але відповідальність за корупцію, в тому числі відповідальність за незаконне збагачення, буде. В тому числі кримінальна відповідальність. Ніхто не уникне відповідальності», – наголосив Петро Порошенко.

«Хтось думає, що він втече від відповідного формулювання цієї статті, то знайдуться інші статті. Бо незаконне збагачення завжди пов’язано з іншими порушеннями закону. Відповідальність все-рівно буде», – додав він.

Президент звернувся до депутатів Верховної Ради врахувати його позицію щодо невідкладності розгляду зазначеного законопроекту.

«Ми маємо якнайшвидше озброїти правоохоронні органи, включно з антикорупційними органами, і корупціонер має сидіти у в’язниці. Крапка. Рішення Конституційного суду аж ніяк не захистить корупціонерів, якщо Верховна Рада підтримає пропозицію Президента», – зауважив Глава держави.

Джерело

 

Антикорупційний суд має отримати можливість проявити себе – Президент закликав не дискредитувати антикорупційні органи

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив на важливості довіри суспільства до антикорупційних органів.

«Існує не лише системна дискредитація антикорупційних органів, а існує системна дискредитація державної влади в Україні, в тому числі і пов’язана з гібридною агресією проти нашої держави, бо агресія відбувається і в інформаційному полі», – зазначив Глава держави, відповідаючи на питання, що згідно соцопитувань, більше половини громадян не довіряє антикорупційним органам, включно з іще не створеним антикорупційним судом, і чи не є це підтвердженням системної дискредитації антикорупційних органів.

Президент зауважив, що НАБУ і САП вже почали працювати, а Антикорупційний суд створюється: «Антиконституційний суд ще не почав роботу… Подивіться на думку наших міжнародних партнерів – сказано, що це унікальна і безпрецедентна процедура створення антикорупційного суду. Що керівники, найавторитетніші юристи світу з Великобританії, США, які були введені в склад ради міжнародних експертів і які мали повне право висловлювати свої коментарі, які були 100% враховані».

«Дайте можливість почати працювати. Це надзвичайно важливий етап для нас, для завершення, як я і обіцяв, формування антикорупційної інфраструктури: слідчі органи – НАБУ, наглядові органи – САП і суддівські органи. Окрема вертикаль. Цього не існує в жодній державі світу. Ми віддали всі повноваження і на сьогоднішній день ми в праві не просто чекати, а вимагати ефективної антикорупційної політики», – підкреслив Петро Порошенко.

«Не Президент саджає в тюрму. Президент має створити всі необхідні умови і продемонструвати політичну волю. Ми маємо створити ефективну антикорупційну інфраструктуру. Я зробив для цього більше, ніж будь-який інший президент. Ми зробили безпрецедентно спільно з нашими партнерами. Дайте можливість проявити їм себе», – наголосив Глава держави.

Джерело

Поділитися:
Share
Усі відео