Робоча поїздка Президента до Київської області (фото, відео)

Президент вручив державні нагороди пораненим військовим 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко відвідав військовослужбовців 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, які перебувають на лікуванні у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

Глава держави ознайомився з умовами лікування військових, поцікавився їх станом здоров’я та побажав швидкого одужання героям. Президент повідомив, що разом з Міністром оборони Степаном Полтораком вирішили приїхати в госпіталь до поранених по дорозі в Білу Церкву, куди сьогодні повертаються їх побратими, військовослужбовці 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців із зони проведення операції Об’єднаних сил.

«Ми приїхали сюди для того, щоб подякувати кожному з вас за зразкове виконання бойових завдань. А також, щоб спитати чим потрібно допомогти», – звернувся до бійців Глава держави. Військовослужбовці подякували Петру Порошенку та зазначили, що не мають нарікань на умови лікування.

«Я як Президент, Верховний Головнокомандувач пишаюсь тим, яка на сьогоднішній день у українського народу армія, Збройні Сили, який патріотичний дух, яка тверда мотивація», – наголосив Президент.

Президент сказав, що передаватиме вітання від поранених військових їхнім бойовим побратимам із 72 ОМБр, яких він сьогодні зустрічатиме в Білій Церкві.

Глава держави вручив нагороди військовослужбовцям за самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджені солдати Олександр Дрига, Владислав Бевзюк, Олексій Ізотов, Ігорь Панченко, Рустам Винниченко та Єгор Коновалов, сержанти Андрій Яценко, Микола Мельник, молодший сержант Вячеслав Ізотов.

Президент також вручив цінні подарунки пораненим військовослужбовцям.

Джерело

 

Президент у Білій Церкві зустрів військовослужбовців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, які повернулися із зони проведення ООС

Вітаю військовослужбовців 72ОМБр з поверненням додому!

Вітаю військовослужбовців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, які щойно вийшли з району бойових дій, з поверненням додому! Як Верховний Головнокомандувач дякую вам за ратну службу, за ефективне та професійне виконання свого військового обов'язку!

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 26. Januar 2019

 

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко зустрів військовослужбовців 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців, які сьогодні повернулися із зони проведення операції Об’єднаних сил у місце постійної дислокації у Білій Церкві. Урочиста церемонія зустрічі ешелону з бійцями та військовою технікою бригади відбулася на місцевому залізничному вокзалі.

Після спілкування Петро Порошенко разом з військовослужбовцями пройшов центральною вулицею від вокзалу до військової частини бригади. Мешканці міста зустрічали військових та дякували їм за мир і спокій. Люди вручали військовослужбовцям квіти та кульки, а також тримали державні прапори та плакати з написами: «Дякуємо за мирне небо!», «Вітаємо героїв з поверненням!», «Пишаємося славними бійцями 72 бригади!».

Воїнів 72 ОМБр також супроводжували ліцеїсти однієї з гімназій міста, які несли портрети загиблих військовослужбовців бригади.

З перших днів російської агресії проти України особовий склад 72 окремої механізованої бригади став на захист держави на кримському напрямку, на Донеччині та Луганщині.

Наприкінці березня 2014 року підрозділи військової частини утримували оборону біля міст Маріуполь та Волноваха на Донеччині (Приазов’я). 1 механізований батальйон утримував Маріупольський та Донецький аеропорти, виконував завдання по прикриттю 248-кілометрової прикордонної зони від Амвросіївки до Ізварино. 2 механізований батальйон з березня по травень 2014 року тримав оборону довкола Маріуполя і Волновахи, далі поблизу Амвросіївки та Старобешево.

Зокрема, 12-17 червня 2014 року 1 та 2 батальйони разом з іншими підрозділами ЗСУ здійснили славнозвісний 248-кілометровий рейд вздовж україно-російського кордону до Ізвариного, Свердловська, Червонопартизанська, де мужньо утримували оборону півтора місяці.

З травня 2018 року по січень 2019 року підрозділи ОМБр брали участь у відсічі російської агресії у складі Об’єднаних сил в районі «Світлодарської дуги». Завдяки наполегливості та професіоналізму військовослужбовців військової частини вдалось за короткий термін побудувати ефективну оборону та створити систему вогню, що дозволило ефективно виконувати завдання за призначенням та завдавати ворогу суттєвих втрат.

Дякую усьому особовому складу 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців за стійкість, мужність і героїзм! Ви є достойними нащадками поколінь оборонців української землі.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 26. Januar 2019

Джерело

 

Ім’я вашої героїчної частини грізними для ворога розкатами лунає на різних ділянках фронту – Президент подякував воїнам 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців

Вітаю військовослужбовців 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, які щойно вийшли з району бойових дій, з поверненням додому! Дякую вам за ратну службу, за ефективне та професійне виконання свого військового обов'язку!Упродовж п'яти років ім'я героїчної військової частини з Білої Церкви грізними – для ворога – розкатами грому лунає на різних ділянках фронту. Підрозділи бригади у 2014 році мужньо та самовіддано захищали Маріуполь та Волноваху, брали участь у обороні Донецького аеропорту… У зимові дні 2017 року стали на шляху окупантів під Авдіївкою та продемонстрували свій незламний характер і ні на крок не відступили із займаних позицій під натиском ворога.Усі ми пам'ятаємо як під час важких боїв в районі шахти «Бутівка» та за «Авдіївську промзону», у відповідь на провокації ворога, підрозділи бригади провели блискавичну контратаку, захопили позиції та фактично вщент розгромили озброєні та керовані російськими окупантами сили ворога. Особовий склад бригади більш як півроку так само стійко і впевнено тримав оборонні позиції на Світлодарському напрямку, звідки бригада щойно повернулася.Дякую усьому особовому складу за стійкість, мужність і героїзм! Ви є достойними нащадками поколінь оборонців української землі.

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 26. Januar 2019

 

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час зустрічі з військовослужбовцям 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців відзначив їх високий бойовий дух, злагодженість та високий професіоналізм у захисті України від російської агресії.

«Насамперед, ще раз хочу привітати тих з вас, хто щойно вийшов з району бойових дій, з поверненням додому, в пункт постійної дислокації. Як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України я дякую кожному з вас за ратну службу. За ефективне та професійне виконання свого військового обов’язку», – звернувся Петро Порошенко до військовослужбовців.

«Щойно зустрічаючись на залізничному вокзалі з героями, які ешелоном прибули зі сходу, побачив перед собою впевнених і мужніх воїнів, які більше як півроку утримували бойові позиції, боронячи українську землю від російського агресора», – наголосив він.

Президент нагадав, що місяць тому з багатьма з них мав честь зустрічатися на передових позиціях, де особисто знайомився з обстановкою у районі проведення операції Об’єднаних сил. «На власні очі бачив як працюють підрозділи бригади у бойовій обстановці. Переконався у високому рівні бойової злагодженості та підготовки, які демонструє особовий склад бригади», – зазначив Петро Порошенко.

«Упродовж п’яти років ім’я героїчної військової частини з Білої Церкви грізними для ворога розкатами лунає на різних ділянках фронту», – сказав Глава держави.

Президент нагадав бойовий шлях бригади за час від початку російської агресії проти України. Підрозділи бригади у 2014 році мужньо та самовіддано захищали Маріуполь та Волноваху, брали участь у обороні Донецького аеропорту. Здійснили складний 240-кілометровий рейд вздовж україно-російського кордону до Ізвариного, Свердловська, Червонопартизанська, де близько двох місяців мужньо тримали оборону зайнятих рубежів. У лютому 2015 року героїчно відбивали танкові атаки ворога поблизу Богданівки. У серпні того ж року вели жорстокі бої під Білою Кам’янкою та Новоласпою, в результаті яких вдалося встановити контроль над стратегічними висотами і звільнити значну частину української території.

«72-га воювала майже на всіх важливих ділянках російсько-української війни», – сказав Президент.

Глава держави наголосив: «Увесь український народ пам’ятає, як українські воїни зі складу бригади у зимові дні 2017 року стали на шляху окупантів під Авдіївкою та продемонстрували свій незламний характер і ні на крок не відступили із займаних позицій під натиском ворога».

Він підкреслив, що усі ми пам’ятаємо як під час тих важких боїв в районі шахти «Бутівка» та за «Авдіївську промзону», у відповідь на провокації ворога, підрозділи бригади провели блискавичну операцію, захопили позиції окупантів та фактично вщент розгромили створені, озброєні, підготовлені та керовані російськими окупантами сили ворога. Особовий склад бригади більш як півроку так само стійко і впевнено тримав оборонні позиції на «Світлодарській дузі», напрямку звідки бригада щойно повернулася.

«Саме за стійкість, згуртованість та неймовірну внутрішню силу, противник охрестив вас «чорною бригадою», – зауважив Глава держави та додав, що військовій частині було присвоєно ім’я Чорних Запорожців – на честь наших славетних пращурів, що як і сучасні військові мужньо боролися з російськими зайдами 100 років тому. «І ваша бойова бригада з честю несе це високе звання примножуючи славні традиції прийдешніх поколінь – захисників рідної землі», – зазначив Президент.

Глава держави зауважив, що за проявлені мужність і героїзм 342 військовослужбовця бригади нагороджено державними нагородами, двоє отримали високе звання Герой України.

За його словами, за період бойових дій на сході держави близько семисот військовослужбовців бригади отримали поранення та травми різного ступеню важкості. «Щойно перед приїздом до вас, відвідав Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь». Зустрівся з пораненими бойовими побратимами – воїнами бригади, які постраждали внаслідок підступного обстрілу, що стався 16 січня поблизу селища Троїцьке. Подякував кожному герою за звитягу та вірність Україні і вручив їм державні нагороди та цінні подарунки», – розповів Петро Порошенко.

«Хочу наголосити, що кожен з них запевнив мене як Верховного Головнокомандувача, що він мріє якнайшвидше повернутися до бойового складу бригади. Це справжні мужні герої України», – сказав він.

Президент також зазначив, що 116 воїнів бригади поклали своє життя за Україну під час боїв з російським агресором. Серед них – Герой України, заступник командира 1 механізованого батальйону майор Андрій Кизило. «Ніколи не забудемо наших бойових побратимів, які віддали своє життя за Україну. Вічна їм пам’ять і слава», – сказав Глава держави. Присутні вшанувати пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Перед початком зустрічі з військовослужбовцями 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців Петро Порошенко вшанував пам’ять її бійців, які загинули захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність Української держави від російської агресії.

До пам’ятника з написом: «Бійцям 72 ОМБР, славетним нащадкам козацького роду, які полягли у визвольній боротьбі за свою землю» та іменами загиблих військовослужбовців бригади Президент поклав квіти. Також було встановлено композицію з квітів у національних кольорах. Глава держави вшанував пам’ять загиблих воїнів уклоном.

Джерело

 

Глава держави: Сьогодні українське військо якісно інше і має все необхідне для успішного виконання бойових завдань

Сьогодні українське військо якісно інше і має все необхідне для успішного виконання бойових завдань. Воїни Збройних Сил готуються та тренуються за стандартами країн-членів НАТО, зокрема під керівництвом інструкторів провідних армій світу. Про це сказав Президент Петро Порошенко під час виступу на урочистостях з нагоди зустрічі військовослужбовців 72 окремої механізованої бригади Збройних Сил України, які повернулися із району проведення операції Об’єднаних сил.

«Сьогодні ми маємо якісно іншу армію, ніж на початку російської агресії. У війську зараз є все необхідне для успішного виконання бойових завдань. Триває комплектування Збройних Сил України особовим складом, зокрема військовослужбовцями за контрактом», – зазначив Петро Порошенко.

«Стратегічне завдання державної влади – це створення для захисників України, зокрема і військовослужбовців вашої військової частини, таких соціально-побутових умов, які б забезпечували комфортні умови для підготовки, несення служби та відпочинку після виконання бойових завдань», – наголосив Глава держави.

Президент підкреслив, що саме тому, за його дорученням, використовуючи кошти, які були конфісковані Генеральною прокуратурою у представників попередньої влади, які вкрали їх у українського народу, було прийнято рішення спрямувати їх на будівництво гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців-контрактників у військових містечках місць постійної дислокації бойових військових частин Збройних Сил України.

«Процес реалізації цієї амбітної програми перебуває на моєму постійному і особистому контролі», – сказав він та повідомив, що сьогодні планує ознайомитися з ходом будівництва нових інфраструктурних об’єктів Білоцерківського військового гарнізону.

Президент також підкреслив, що військовослужбовцям одразу після перепочинку та реабілітації необхідно розгорнути повномасштабну підготовку бригади до виконання завдань за призначенням.

«Знаю, що невдовзі у вашій військовій частині будуть проведені заходи із доукомплектування особовим складом, озброєнням та військовою технікою. Розпочнеться навчання особового складу за стандартами країн-членів НАТО, зокрема під керівництвом інструкторів провідних армій світу. По закінченню підготовки будуть проведені масштабні навчання у складі бригади», – сказав він.

«Ви є достойними нащадками поколінь оборонців української землі. Дякую усьому особовому складу 72 механізованої бригади імені Чорних Запорожців за стійкість, мужність і героїзм», – звернувся до воїнів Президент.

Джерело

 

Президент у Білій Церкві вручив державні нагороди воїнам 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко вручив високі державні нагороди військовослужбовцям 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, які повернулися у пункт постійної дислокації з району проведення операції Об’єднаних сил на сході держави.

Глава держави вручив військовим нагороди за особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддані дії та зразкове виконання військового обов’язку.

Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагороджено полковників Руслана Татуся, Сергія Сірченка та лейтенанта Дмитра Гнатюка.

Президент також вручив медалі «За військову службу Україні» лейтенантам Олені Бєльській, Олександру Шараєвському, старшому солдату Олександру Гордієнку, молодшому лейтенанту Андрію Норову, капітанам Костянтину Руденку, Олександру Щєпці.

Медалі «Захиснику Вітчизни» з рук Глави держави отримали старший солдат Олександр Заводнюк, сержант Василь Коваль, солдати Володимир Курашов та Едуард Соболевський, старшина Олександр Нестеренко, старші сержанти Володимир Русецький та Віталій Туканов, молодший сержант Олександр Сотник.

Командир мінометної батареї механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади, лейтенант Олена Бєльська, нагороджена медаллю «За військову службу Україні», з листопада 2014 року брала участь в оборонних боях в населених пунктах Гнутове, Павлопіль, Водяне, Широкіно, Гранітне. З травня 2018 року по теперішній час бере участь в оборонних боях поблизу населених пунктів Луганське, Світлодарськ, Миронівський.

25 та 30 листопада 2018 року під час обстрілу опорного пункту з напрямку населеного пункту Нижньо-Лозове, під керівництвом лейтенанта Бєльської мінометна батарея нанесла вогневе ураження противнику, що змусило його відмовитись від подальших дій та припинити обстріл. З розвідувальної інформації стало відомо, що внаслідок вогневого ураження мінометної батареї противник зазнав матеріальних втрат та втрат особового складу.

Лейтенант Бєльська у боях показала високий рівень практичних навиків у вогневій та тактичній підготовці. За час проходження служби на посаді командира мінометної батареї зарекомендувала себе як грамотний, дисциплінований, високоосвічений та професійний офіцер.

Головний сержант мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону 72 окремої механізованої бригади, старшина Олександр Нестеренко, нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни», з вересня 2014 року по 30 жовтня 2017 року виконував бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції, де проводив результативне корегування вогню по бронетехніці у складі 26 окремої артилерійської бригади. У червні – липні проводив інженерне розмінування та контрдиверсійні дії в населених пунктах Луганське, Доломітне.

12 січня 2016 року у складі загону спеціального призначення, приймав участь у штурмі та закріпленні на опорному пункті противника у місті Зайцево. 2 червня 2017 року під час штурму ворожого спостережного пункту «Десна» отримав вогнепальне поранення ноги.

З 25 травня 2018 року по теперішній час сержант Нестеренко виконує бойові завдання в рамках проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, бере участь в проведенні розвідувальних операцій, а також плануванні та створенні системи постів охорони для забезпечення безпеки базового табору мотопіхотного батальйону військової частини у зоні відповідальності.

Джерело

 

Президент про будівництво нових гуртожитків для військових: Можемо покращити життя наших воїнів

Президент Петро Порошенко ознайомився з умовами проживання військовослужбовців 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців у новозбудованих гуртожитках у Білій Церкві. Глава держави, зокрема оглянув житлові кімнати та приміщення для приготування та прийому їжі.

Під час спілкування із бійцями, які тільки-но прибули з фронту після виконання бойових завдань, Глава держави поцікавився їх враженнями від умов розміщення: чи задоволені, чи є якісь побажання. «А до цього ви де жили?», – запитав Петро Порошенко. «До цього – у окопах, казармах. Тут, звичайно, не порівняти – умови кращі», – відповіли йому бійці.

Президент поцікавився якістю харчування і у частині, і на фронті. Він також зауважив, що мав можливість сьогодні пообідати разом з військовослужбовцями частини.

Під час спілкування Президент звернув увагу на одного із бійців і зауважив, що раніше вже його бачив. «Так, ми з вами зустрічалися у 2014 році, коли ви нас зустрічали на летовищі у Василькові після звільнення з полону», – відповів старший сержант Віктор П’ятигорець. Він розповів, що народився у Чернігові, жив у Криму, потім служив у Луганську, а після звільнення з полону повернувся до лав ЗСУ на контракт і тепер служить у 72-й бригаді.

Бійці подякували Главі держави та побажали плідної роботи. Петро Порошенко також подякував військовим за службу. «Радий був бачити. Всім дуже дякую за гарне виконання бойових завдань, бо 72-га вже стала знаком якості. Перемога буде за нами», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що держава цілеспрямовано впроваджує програму будівництва житла для військовослужбовців. «Я вважаю, що та програма, яку ми запустили по будівництву гуртожитків для військовослужбовців-контрактників – це рекорд», – сказав Петро Порошенко, зауваживши, що завдяки їй буде забезпечено житлом більше 23 тисяч військових, більше ніж 10% ЗСУ.

«Для нас це велике щастя, що ми у такий спосіб можемо покращити життя наших воїнів», – додав він.

Президент також розповів про зустріч мешканцями Білої Церкви воїнів 72-ї бригади, які повернулись зі сходу держави. Він зауважив, що був вражений емоціями і тим, як містяни зустрічали своїх героїв.

В свою чергу, начальник медичної служби Лариса Башовець, яка також тільки повернулася із зони проведення операції Об’єднаних сил, відзначила героїзм військових бригади: «Хлопці герої просто. 72-га – справжні герої. Патріотичні, безстрашні хлопці».

Президент поцікавився чи забезпечений медичний підрозділ всім необхідним, аптечками, ліками. Лариса Башовець запевнила, що її підрозділ має все необхідне для надання якісної і своєчасної медичної допомоги. Вона також розповіла, що окрім обслуговування бригади в зоні ООС надавала медичну допомогу і місцевому населенню. За її словами, це також сприяло позитивним змінам у ставленні місцевих мешканців до і до Збройних Сил, і до держави. «Мешканці того села, де ми були, сказали, що наш батальйон найкращий, бо ми добре ставилися до місцевих. І дуже багато місцевих за Україну стало», – зауважила вона.

Глава держави ще раз подякував за службу. «Дякую і за ставлення до людей, які в зоні операції Об’єднаних сил проживають на лінії відповідальності бригади. Всі стверджують, що бригада по особливому ставиться до місцевих мешканців, допомагає їм», – зауважив Президент.

Джерело

 

 

Автори