Більшовизм головного мозку

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Скажіть, якщо Україна поставить рекорд зі збирання зерна, чи означає це, що врожай аграріїв мусить бути відданий народу, аби зменшити ціни на хліб?

Відповідь – саме так діяли більшовики у 1930-1933 р.р. З поправкою. Позаяк просто взяти та відібрати хліб означало нарватися на протидію, від просто саботажу до прямого збройного опору, більшовики підійшли до питання ґрунтовно, і зразу, по факту, ліквідували приватне землеволодіння, зробивши селянина безправним кріпаком на націоналізованій державою землі. Назвали все це лагідно – створення колективних господарств (колгоспів).

До чого я все це розповідаю? До того, що видобуток газу в Україні виріс до чотирирічного максимуму – до 59 мільйонів кубометрів на добу. Який висновок з цього робить вітчизняний зраднюк?Той висновок, що газ, видобутий в Україні, треба віддати пересічному громадянинові, аби зменшити тарифи, аби той громадянин платив тарифи не як у Європі, а як у Росії.

А як забрати у видобувника газ, якщо він у видобуток того газу інвестував свої кровні? А от здогадайтеся – як? Я бачу лише два варіанти. Або відібрати силою. Або газ у видобувника мусять викупати таки за ринковою ціною, а різницю між «ринком» і «хоче зраднюк» мусить компенсувати держава. А позаяк держава славиться зриванням виплат приватним видобувникам, значить, видобувники продавати державі газ тупо відмовлятимуть. Значить, родовища доведеться націоналізувати (бажано на шару)…

Знайдіть будь-ласка різницю між першим і другим? Існує?

Весь світ чомусь вважає, що газ – це товар, і що його ціну мусить визначати ринок. Лише в країнах колишнього совка популярна думка, що родовища газу мусять бути в державній власності, аби забезпечувати природним газом пересічного громадянина, який хоче халяви, бажано необмеженої.

Знаєте що це? Це суто психологічна хвороба – більшовизм головного мозку. Хвороба, рецидиви якої розбуджені нашими політиками-популістами в їхньому прагненні обіцяти громадянам більше й більше халяви, позаяк «біль, кров, сльози та перемогу в результаті» народу обіцяє вже чинна влада.

З цієї ж області, з більшовизму головного мозку, й заяви на кшталт «якщо в нас європейські тарифи, чому в нас не європейські зарплатні»? Та тому, дорогенькі, що зарплатню кожен має таку, яку заробляє. Кожен заробляє стільки грошей, за скільки готовий відповідати. Тож якщо ви працюєте як у совку, зарплатня рівня совка – ваш рівень. А комуналку ви мусите мати як у всьому світі, інакше визнайте, що ваш ідеал не Європа, а сталінський совок. Бо реальним може бути тільки сталінський совок з селянами прикріпленими до землі, робочими без права зміни роботи, платною вищою освітою, судовими трійками та ГУЛАГом. Спроба привести сталінський совок до якогось рівня гуманності закінчилася у 1991 р. його зникненням, і нічим іншим закінчитися не могла як таке.

Або – або. Або ринок, або приклади НКВДщурів по ребрах.

В моїй реальності рекорд видобутку газу – це дуже добре. Це означає, що газ буде. Що Москва може будувати Північні потоки-5, 8, 189, тощо, – ми газом забезпечені так само будемо. І нам не доведеться влазити в нові й нові кредити, аби видобувати більше газу, в умовах ринку інвесторові ВИГІДНО вкладатися у видобуток, бо він матиме з нього ПРИБУТОК. І аби воно було так, ціни на газ мусять бути РИНКОВІ. А для злиденних, які платити не можуть, а також для осіб, які за свою країну воювали, мусять бути субсидії. Тобто мусить бути так, як зараз.

Бо усі інші шляхи – повернення до совка та занурювання в борги, якими нас Москва зрештою візьме за горлянку.

Але ж я не страждаю більшовизмом головного мозку. Відняти та поділити – не мій шлях.

Поділитися:
Share

Усі відео