Роздвоєння, або Зіпсований сюрприз

Віталій Гайдукевич
Віталій Гайдукевич

Це злий допис.

Другий день спостерігаю за інфохвилями щодо почесних найменувань військовим частинам. Вигріб жменю приватних запитань і стільки ж тегів. Маю одну реакцію – злість. Навіть лють.

Перше.
Шановні журналісти профільних сайтів, я розумію бажання повідомити першим таку смачну новину. Сам новинник, що таке “чуханка” стати першим – проходив. Але. Невже така фантастика дочекатися ОФІЦІЙНОГО повідомлення? Спробуємо увімкнути елементарну логіку – якби інформація була готова до масового поширення, ну, невже б Вас не запросили до її поширення? Запросили б. І харчувалися б Ви не інсайдами зі злітної смуги Антонова, а мали б вичерпні дані.Друге.
Як показує практика минулого року, НІЩО не відбулося, допоки під відповідним ОФІЦІЙНИМ документом не стоїть відповідний підпис. Коротше кажучи, допоки не з’явиться підпис під Указом Президента, уся історія з почесними найменуваннями частин на параді – це лише підготовчі етапи. Звісно, підготовлено документи, пройдено вагон узгоджень і погоджень, але… немає вишеньки в тортику. Так от, панове любителі бігти попереду паровоза, без підпису Ваша новина може обернутися на гарбуз. Докази? Прошу – минулого року більшість почесних найменувань були “спалені” ще на етапі тренувань на злітці Антонова. Зокрема і “ОМБр ім. Євгена Коновальця”. Навіть прапори зі стрічками були в руках прапороносних груп. Чи є зараз в ЗСУ частина імені полковника Коновальця? Нема. Тому що рік тому плани не фіналізувалися підписом і Указом. Не для усіх.

Третє.
Ну де, логіка?! Ну, блін, ні для кого не секрет, хто опікується питаннями ідеології, символіки, імен в ЗСУ. Невже так важко ДО ТОГО, ЯК родити новину, написати чи мені, чи Василю Павлову? Просто вийти на контакт І ПЕРЕВІРИТИ ІНФУ, на якому етапі запровадження новації?! Цеж елементарне – перестрахуватися!

Що є зараз? Є радісне “ура” від 55-ї бригади, є злив від когось із учасників тренування, де фігурує “Маріупольска” бригада, і давня історія щодо найменування 93-ї, котра соцмережами мандрує вже давно й зі своїми нюансами. За наслідками цього є уривчаста інфа на низці ресурсів і купа репостів у ФБ. Круть. Знаєте, як це називається? Зіпсований сюрприз. Дяка, колеги. Офігєнно.

Під час репетицій ти намагаєшся вкласти в голову упорядника репетиції, що НЕ ТРЕБА ПАЛИТИ ІМЕНА, ЦЕ ПОДАРУНОК ДЛЯ КРАЇНИ, ПОДАРУНКИ МАЮТЬ БУТИ СЮРПРИЗОМ ДО ОСТАННЬОГО! І ніби на тренуванні параду тебе чують, але ж ні… тидищ!… частина імен зливається в мережу. А що робитиме 55-а бригада, якщо навпроти її почесного найменування не з’явиться підпис Верховного Головнокомандувача? Зраду шукатиме? А трапитися може все, що завгодно. Як із об’єктивних, так і суб’єктивних чинників…

Ну, і фінальне. Я розумію, що коли відсутня інформаційна політика та комунікація в зародку, то такі ситуації будуть постійно. Але на майбутнє, прошу, не псуйте сюрпризи. Коли буде 100% впевненість, що подарунок не зірветься, що він буде укомплектований усім відповідним, усе усім скажуть. Натякнуть, коли треба влаштують злив інформації. Ну, не вміють в армії підігрівати фішку і продавати її грамотно. НЕ ВМІЮТЬ. І не лише в армії. Так, може, вчитися? І медійникам наступати на горло пісні? І може, нарешті, структури із пафосними назвами “Стратком” і т.д. почнуть думати головою на кілька кроків вперед?

Це не забаганка. Просто уявіть, що 5 канал міг би розкласти в кольорі усі сюрпризи і новації ще кілька місяців тому. Просто тому, що я мав можливість сказати це в будь-якому випуску новин. Ті, хто безпосередньо готували ВСЕ ЦЕ, знали про зміни і працювали над ними РІК (!). Ми мали офігєнну купу шансів злити шось комусь чи розтріпати по сєкрєту це усьому інтєрнєту. Чухалося? Авжеж. Але ми тримали подарунок в таємниці. З багатьох причин. Допоки він не буде готовий сповна.

Не псуйте подарунки для військових і країни. Пригадайте себе дітьми – усьому свій час і місце.

Поділитися:
Share

Усі відео