Оголошено вибори до Громадської антикорупційної ради при Міноборони
40 кандидатів від 19 громадських об’єднань візьмуть участь у конкурсі з формування нового складу Громадської антикорупційної ради при Міноборони.
Зареєстровані кандидати до 25 грудня можуть провести кампанію на свою підтримку. З документами кандидатів та правилами голосування можливо ознайомитись за посиланням.
Голосування відбудеться 26 грудня 2024 року з 09.00 год по 21.00 год. Взяти участь у голосуванні можуть усі громадяни України після ідентифікації на порталі «Дія».
15 членів, яких оберуть в результаті конкурсу, забезпечуватимуть цивільний контроль за діяльністю Міноборони упродовж наступних 2 років.
Щодо виборів в Громадську антикорупційну раду Міністерство оборони України.
Я дуже втомилась. І я дуже добре розумію, що відбувається. І я розумію, як це все виглядає.
Слухати безкінечний потік критики, коли люди, окрім критики, не роблять більше нічого. Просто накидують г@@@но на вентилятор.
Я стомилась читати статті, хто в чому винен, а не пропозиції по допомозі.
В моєму світі, якщо ти щось критикуєш, ти маєш стати та зробити ліпше. Що я і демонструвала вже два роки, як я потрапила в Міністерство оборони.
Через інформаційні шторми, через скандали, через бюрократичні дербі. Через опір системи.
Але мені ніколи не було тяжко, пропрацювавши день, в ніч поїхати в поля, до кінцевого бенефіціара.
Скажімо так, більше половини членів попереднього складу антикорупційної ради я бачила один раз. Діяльності не бачила взагалі.
Скажу таку цікавинку. Коли я в складі колегіального органу з закупівель виводила тилове забезпечення на Prozorro, деякі члени антикорради голосували за моє відкликання з колегіального органу. Про що є відповідні протоколи, але деякі люди про це забули.
Тому йду на вибори і прошу підтримати людей, яким я довіряю.
Голосування відбудеться 26.12.24 з 9.00 до 21.00 за посиланням.
37. ЯРОВА Богдана Едуардівна
Волонтерка, членкиня Антикорупційної ради при Міноборони,
Радниця заступника міністра оборони України на громадських засадах,
Спеціаліст у сфері закупівель. Має юридичну та фінансову освіту. Основна ініціаторка проведення військових закупівель на платформі Prozorro.
36. КРИВОШЕЯ Геннадій Григорович
Громадський діяч, член Антикорупційної ради при Міноборони,
Експерт у напрямку контролю якості тилового забезпечення.
Голова Громадської ради при КМДА. Здійснено перевірку більше 60 військових частин, бригад, державних підприємств на предмет перевірки виявлення корупційних ризиків. Виявив і запобіг десяткам порушень у сфері постачання продуктів харчування
35. ГЕРАЩЕНКО Олександр Володимирович
Громадський активіст, член Антикорупційної ради при Міноборони,
Спеціаліст у сфері протидії рейдерству та корупції. Здійснено перевірку більше 50 військових частин, бригад, державних підприємств на предмет виявлення корупційних ризиків.
27. СЛЕСАРЕНКО Євген Ігорович
Громадський діяч, секретар Громадської ради при КМДА,
Експерт із питань нормотворчої антикорупційної політики та забезпечення доброчесності. Експерт у сфері виявленню корупційних ризиків у земельному законодавстві.
26. РЯБЕКА Євгенія Олександрівна
Адвокат, волонтерка.
Засновниця адвокатського руху «Адвокати ЗСУ», експерт у сфері військового права. Радниця Головнокомандувача з юридичних питань 2020-2022 рр. До «Адвокатів ЗСУ» за період воєнного стану за юридичною допомогою звернулося більше 50 тис. військовослужбовців та їхніх сімей.
25. КОРОЛЬОВ Ігор Сергійович
Юрист, волонтер,
Спеціаліст у сфері господарського права, кризовий менеджер.
17. ЛЕВЧЕНКО В’ячеслав Васильович
Волонтер, громадський активіст,
Спеціаліст у сфері аналізу нормативно-правових документів, зокрема у сфері антикорупційного законодавства.
18. РИБАЛКО Тетяна Сергіївна
Громадська діячка та волонтерка.
Фахівець у сфері правничої допомоги.
10. ГРИШКО Вероніка Віталіївна
Громадський діяч, волонтерка, займається захистом прав громадян у різних сферах суспільної діяльності та протидії корупційним проявам.
11. ЮРЧЕНКО Анна
Волонтерка, громадська активістка,
Спеціаліст у сфері соціального захисту населення. Життєвий принцип «Допомагаючи іншим, ми будуємо майбутнє, в якому місце для добра та надії».
Поставте собі нагадування і поширте інформацію.
P.S. Інструкцію, як голосувати розміщу завтра.
Я дуже втомився.
Я втомився відповідати своїм побратимам на «у нас немає снарядів/мавіків/мінометних мін/капсуль-детонаторів, зроби щось».
Я втомився від того, що проєкти, які на 100% світлі й корисні для армії, для бійців ЗСУ, реалізуються за рік і більше (вже більше), а щоб прийняти рішення віддати 23 мільярди на своїх постачальників, міністерству оборони вистачає одного дня.
Я втомився від того, що мої пацани працюють на фронті 24/7 і загинути можуть будь-якої секунди, а чиновники по міністерствах працюють з 9 до 17, у пʼятницю раніше.
Я дуже втомився від цього. І я дуже, ДУЖЕ злий.
Так багато змін, потрібних ще до повномасштабного вторгнення, не ухвалені й не впроваджені досі. Один кабінет часто не знає, що робить інший. Звільнення одіозних персонажів відбуваються тільки після грандіозних скандалів, і то — надто часто — за схемою “на підвищення”.
Ви все знаєте. Я все знаю.
Я готовий працювати. Підтримайте мене.
Я особисто готовий заходити у склад незалежної Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони. Це виборна НЕОПЛАЧУВАНА посада у громадській раді – фактично органі, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони і впливати на нього.
Ми створили коаліцію ветеранів, волонтерів, експертів і юристів. Це міцна команда людей із різних організацій і спільнот, які обʼєднані єдиною ідеєю: відремонтувати нашу оборонку. Зробити краще. Зробити правильно.
Ваша підтримка потрібна не словами і не молитвами. Ваша підтримка буде потрібна при голосуванні на сайті Міноборони у четвер, 26 грудня, з самого ранку.
Ми можемо зробити те, що ви хочете. У нас є знання і енергія.
Підтримайте нас. У цей четвер.
Список:
7. Гудименко Юрій — ветеран, молодший сержант ЗСУ у відставці, громадський діяч, співзасновник руху «Демократична Сокира» та голова ГО «Українське обʼєднання «Мрія».
5. Бріт Ореста — військовий волонтер з 2014 року, засновниця благодійних організацій “БОН” (Україна, США, Литва), радниця Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у 2022-2024 рр.
33. Чернов Олег — ветеран, старший сержант у відставці, журналіст, співзасновник і головний редактор видання “Форпост.Медіа”, медіаменеджер, громадський діяч.
23. Ніколаєнко Тетяна — журналістка видання «Цензор.Нет», членкиня ГАР МО першого скликання, де працювала в комісії з питань комунікацій, кадрової роботи та експертних обговорень. Постійно висвітлює тему корупції.
2. Соловйов Микита — громадський діяч і волонтер, економіст, автор курсів із фізики, математики та фінансового права, неодноразово брав участь у розробці законопроєктів.
3. Шуба Анастасія — волонтерка, юрист, громадська активістка. Членкиня та активна учасниця РГК НАБУ двох скликань, заступниця голови ГАР МО першого скликання.
24. Трегуб Олена — співзасновниця і голова організації НАКО, що бореться з корупцією у сферах нацбезпеки. Експертка з міжнародних санкцій та експортного контролю з досвідом співпраці з міжнародними донорами та інституціями (ООН, USAID, ЄБРР, Світовий банк, МВФ), членкиня ГАР МО першого скликання.
22. Костецький Максим — адвокат, волонтер, юридичний радник НАКО. Тривалий час працював юристом в ОПК та у сфері антикорупційної політики, має значний досвід судового представництва та правових досліджень; голова ГО “Центр формування політики”.
1. Нишпорка Олена — бухгалтерка, підприємиця, експертка з аналізу нормативно-правових актів, які регулюють фінансову сферу на предмет наявності корупційних ризиків.
40. Прудковських Віктор — працює у сфері міжнародної логістики, член РГК НАБУ чотирьох скликань. Секретар ГАР МО першого скликання.
39. Микитюк Антон — юрист, громадський діяч, експерт з антикорупційних питань і діяльності ОПК. Член і заступник Голови Ради громадського контролю при НАБУ двох останніх скликань.
32. Масюк Віталій — економіст, фахівець з діджиталізації та оптимізації процесів, співзасновник та директор ІТ-компанії HBG SYSTEMS. Член ГАР МО першого скликання та заступник голови РГК при НСЗУ.
38. Даценко Катерина — журналістка, громадська активістка, яка працює з командою над меморіалізацією військових. З червня 2024 року — членкиня Ради громадського контролю при НАБУ.
31. Біщук Віктор — журналіст, теле- і радіоведучий, ветеран російсько-української війни.
8. Штанков Микита — ветеран, громадський активіст із досвідом в антикорупційній та правозахисній діяльності, підприємець. З лютого 2024 року – член РГК НАБУ двох скликань та Конкурсної комісії №1 Бюро.
Потанцюємо. Голосування у четвер.