Як КМІС сам себе дурником виставив

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Київський міжнародний інститут соціології, відомий публікацією карколомних політичних рейтингів, опублікував результати опитування на тему «Самооцінка відчуття щастя». Тобто простіше, результати опитування – вважають українці себе щасливими чи ні? І вийшов вельми цікавий результат.

Щасливими (тобто однозначно щасливими і швидше щасливими ніж ні) себе назвали 63% опитаних. Ба більше, результат зріс на 10% проти минулого року і виявився найбільшим з 2012 р. Ба більше, кількість осіб, які вважають себе повністю щасливими (37%), виявилась найбільшою з 2001 р.

Опитування КМІС підтверджує, що на рівень відчуття себе щасливим сильно впливає вік людини – серед молоді (18 – 29 років) кількість осіб абсолютно щасливих і таких, що швидше щасливі ніж ні, сягнув 79%. 

На відчуття себе щасливим сильно впливає рівень добробуту людей, найбільший відсоток щасливих людей (85%) серед тих, хто може дозволити собі купувати деякі коштовні речі і тих, хто може дозволити собі купляти все що завгодно.

На відчуття себе щасливим впливає стан здоров’я – найбільше щасливих людей (88%) виявилося серед тих, хто оцінив своє здоров’я як дуже гарне.

Очевидно, за рік наше суспільство сильно не помолоділо, зміна демографії – це процес довгий. Очевидно, здоров’я нації також принципово не поліпшилося – теж процес нешвидкий. Тож, якщо кількість щасливих людей скаконула на 10% вгору, а кількість абсолютно щасливих людей побила 18-річний рекорд, лишається констатувати – в людей значно поліпшився матеріальний стан. А коли так, треба визнати – КМІС щойно неймовірно обхезався.

Справа як раз таки в політичних рейтингах від КМІС. Згідно рейтингів КМІС, пересічний українець шалено незадоволений нинішньою владою – чинний Президент за рейтингом на 5-7 місці, замість нього українці готові голосувати за Юлію Тимошенко, за Анатолія Гриценка, за Славіка Вакарчука – за кого завгодно, крім нинішніх.

Але ж, шановні, це ж абсурд! Нісенітниця! Від роду віку так було, якщо людина щаслива – вона намагається утримати це відчуття. Їй нічого не треба тоді міняти – її й так влаштовує все. Нас же намагаються переконати що українці настільки особливі, що ставши за рік на 10% щасливішими, вони терміново хочуть поміняти владу, за якої їм щастя привалило. Виключно від гарного життя!.. Але ж так не буває!

Нам відверто кажуть, що усвідомлення себе щасливими напряму пов’язано з матеріальним станом людини. І от кількість щасливих людей в Україні стала більше на 10%, але нас переконують, що в країні все так погано, що люди мріють про зміну влади. Та з якого це? Логічним було б припустити, що якщо жити людям стало важче, то й щасливих людей серед них буде менше. Але опитування свідчить про прямо протилежне! І не чиєсь там опитування, а того самого КМІС! Логічним буде припустити, що десь КМІС збрехав. Або – з динамікою усвідомлення себе українцями щасливими людьми, або – з рейтингами політиків.

Хоча насправді, я думаю, все просто. Опитування на тему «Самооцінка відчуття щастя» КМІС проводить щорічно. І саме цьому опитуванню варто вірити. Бо у всіх рейтингах політиків, від всіх статистичних центрів, наразі з відривом лідирує кандидат «не визначився з вибором» – біля 40%. За такого лідера опитувань, з рейтингами інших політсил, міняючи схему опитування, можна робити що завгодно. А про те, що політичні рейтинги мусять корелюватися з іншими рейтингами – добробуту, щастя, тощо, у КМІС просто забули.

І самі себе пошили в дурні.

Поділитися:
Share

Усі відео
  • Усі категорії